Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • Збір коштів для ЗСУ
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик

Котли

Купити котли для опалення на привабливих умовах надає можливість інтернет-магазин MOYO.

Опалювальні котли представляють собою зручне і практичне обладнання, призначене, головним чином, для обігріву різнопланових приміщень. Завдяки своїй функціональності та довговічності ці пристрої широко затребувані в спорудах, не оснащених центральною системою опалення, а саме в:

 • приватних будинках;
 • заміських котеджах;
 • адміністративних установах;
 • промисловому секторі.

В Україні котли представлені великою різноманітністю видів і моделей, що дозволяє без зусиль підібрати пристрій для конкретних умов використання.

Котел для дому як продовження домашнього вогнища

Ще з моменту винаходу залізного казанка (багато століть назад) він служив не тільки для приготування їжі на відкритому вогні, а й виступав реальним джерелом теплового випромінювання. У Стародавньому Єгипті успішно використовувалося водяне опалення, а в Римській імперії був винайдений перший інженерний прототип сучасного котла - «хюпокаустум» (в перекладі з латині - «зігрітий знизу»). Ця система обігріву приміщень гарячими димовими газами, що проходять спеціальними каналами в стінах і під підлогою, описана Марком Вітрувієм в I ст. до н.е. Подібний метод опалення використовувався і для обігрівання середньовічних замків в Європі.

Котельна автономна система теплопостачання почала застосовуватися лише в епоху індустріалізації в Європі і Америці. Спочатку з'явилися котли для опалення, що функціонують на твердому паливі (дровах і вугіллі), які вимагали постійної уваги і багато зусиль.

В кінці XIX ст. завдяки інтенсивному розвитку видобутку природного газу почали випускатися газові моделі. У XX ст. на пік популярності вийшли рідкопаливні, а після і електричні агрегати, що дозволяють регулювати подачу теплоносія в автоматичному режимі.

Опалювальні котли сьогодні

Зараз здійснюється продаж котлів, що володіють різними робочими характеристиками і працюють на різних видах палива. Кожне обладнання має свої плюси і особливості:

 • твердопаливні моделі дозволяють створити повністю автономну систему опалення навіть в районах без електропостачання, оскільки не вимагають для роботи допоміжних джерел енергії;
 • газові конструкції є найбільш економічними, використовуючи найдешевше пальне;
 • електричні агрегати зручні, компактні, екологічні, безшумні, прості в обслуговуванні і монтажі, а також не мають потреби в паливі.

Сьогодні можна купити котел, що функціонує на вугіллі, з чавуну або сталі. Сталеві моделі забезпечені термоманометром, регулятором тяги і характеризуються ефектним зовнішнім виглядом. Чавунні аналоги є більш універсальними. Замінивши в них передню плиту на відповідну пальник, можна отримати агрегат, здатний спалювати газ або рідке паливо.

Сучасні виробники пропонують котли різної потужності: як одноконтурні (розраховані виключно на опалення житла), так і двоконтурні, призначені також для забезпечення будинку гарячою водою.

Основні критерії вибору котла

Ціна на котли є не єдиним параметром, на який необхідно орієнтуватися при виборі агрегату. Не зайвим буде врахувати також такі нюанси:

 • в умовах міської квартири варто віддати перевагу настінну модель, яка легко впишеться в ванну або кухню і займе лише невелику частину стіни, а ось для приватного будинку цілком прийнятним буде більш габаритний і потужний підлоговий варіант;
 • двоконтурні агрегати можна встановлювати лише в приміщеннях з площею до 200 кв. м;
 • приблизну потужність пристрою для добре утепленого будинку можна обчислити, виходячи з того, що для опалення 10 кв. м приміщення з висотою стель до 3 м потрібно 1 кВт.

Як показують відгуки на котли, важливим фактором вибору також є тип камери згоряння. Якщо агрегат буде розміщуватися в приміщенні без димоходу, то необхідно здобувати закриту модель.

Якщо у вас залишилися питання з приводу вибору котлів, відповіді на них ви отримаєте, зв'язавшись з експертами нашого інтернет-магазину.

Топ товари

Новинки

Код товару:549188
Котел газовий Ariston CLAS ONE SYSTEM 3301032
Код товару:550321
Газовий котел Bosch Condens 7000 W GC 7000 iW 30/35 C конденсаційний, двоконтурний, 30/35 кВт, білий
Код товару:550324
Газовий котел Bosch Condens 7000 W GC 7000 iW 14/24 C конденсаційний, двоконтурний, 14/24 кВт, білий
Пишемо корисно