Купити мікрохвильовку максимально швидко і вигідно пропонує інтернет-магазин MOYO.
На сьогоднішній день мікрохвильова піч в Києві є невід'ємним атрибутом практично кожної кухні - чи то дім, офіс або пункт громадського харчування. Будучи зручним і практичним помічником, ця техніка дозволяє швидко і комфортно впоратися з такими завданнями, як:
- розігрівання їжі;
- розморожування продуктів;
- приготування страв, в тому числі за типом смаження в духовці або на грилі.
При цьому в процесі приготування продукти зберігають корисні мінерали і вітаміни, чого не відбувається під час приготування на звичайній електричній печі.
Практичні і неймовірно прості в експлуатації, сучасні мікрохвильовки з внутрішньої сторони оснащені спеціальною захисною сіткою, яка запобігає виходу НВЧ-випромінювання і робить устаткування безпечним для здоров'я людини.
Історія створення НВЧ
Незважаючи на те, що сьогодні мікрохвильовки в Україні є цілком звичним явищем, ще якихось 70 років тому господині навіть не могли мріяти про такі пристрої. Винайшов це кухонне обладнання в 1945 р талановитий інженер Персі Спенсер з американської компанії Raytheon, що спеціалізується на виробництві військової техніки.
Історія свідчить, що під час випробування свого нового випромінювача надчастотних хвиль, Спенсер, діставши з кишені розтанув шоколадний батончик, звернув увагу на здатність цих хвиль генерувати тепло, що і послужило для нього натхненням. Буквально через два роки компанія Raytheon почала випуск перших в світі НВЧ-печей. Оскільки спочатку ціна мікрохвильовки була досить високою, такі прилади використовувалися виключно в армійських їдальнях і найпрестижніших ресторанах.
Візуально перші моделі нагадували класичну шафу і ширину можна було порівняти з габаритами холодильника. Вони володіли такими параметрами:
- висотою близько 175 см;
- вагою 340 кг;
- вихідною потужністю 3 кВт.
Удосконаленням конструкції НВЧ-печі Персі Спенсер займався разом з молодим інженером Марвіном Боком, який і вигадав підвісити до стелі камери кілька обертових металевих стрижнів і встановити крутиться стіл для контейнера з їжею. Це технічне рішення, яке, до речі, не змінилося за останні півстоліття, дозволило добитися рівномірного розподілу променів.
Перші мікрохвильові печі могли лише розігрівати попередньо приготовані на плиті страви і розморожувати продукти. Але установка мікропроцесорів в 80-х рр. минулого століття дозволила використовувати цю техніку для швидкого і зручного приготування страв.
Як правильно вибрати мікрохвильову піч
Як показують відгуки про мікрохвильовки, найбільш значущими при виборі є такі моменти, як:
- внутрішній об'єм камери;
- потужність;
- матеріал покриття камери;
- тип управління (механічний або сенсорний);
- функціонал.
Для однієї людини буде цілком достатньо СВЧ-печі з об'ємом внутрішньої камери 12-14 л, в той час як в якості сімейного варіанту більше підійде пристрій, розрахований на 17-20 л. Моделі з емалевим покриттям легко і швидко миються, але не призначені для інтенсивного використання. Якщо ж ви збираєтеся постійно готувати в мікрохвильовці, то вибирайте обладнання з покриттям з нержавіючої сталі, але при цьому будьте готові регулярно відчищати камеру від жирних жирових відкладень.
Залежно від мети придбання СВЧ-печі ви можете вибрати для себе мікрохвильовку, забезпечену функціями конвекції, гриля, пароварки і навіть хлібопічки.