Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Як користуватися газонокосаркою: заводимо в 3 прийоми, косимо сотку за 7 хвилин

Дата публікації: 11.04.2023 14:49
Дата оновлення: 11.04.2023 15:09

Косарка зручна тим, що не потребує великих фізичних зусиль. Керувати самохідним агрегатом може навіть тендітна дівчина. Розглянемо, як правильно і швидко косити траву газонокосаркою, щоб газон весь сезон радував смарагдовою зеленню.

підстригати траву газонокосаркою

Як правильно косити траву газонокосаркою: основні принципи

Правильний догляд за газоном — це косовиця, починаючи з весни та закінчуючи восени. Ранні стрижки сприяють густоті рослинності на галявині. Напередодні зими теж потрібно навести марафет на ділянці: якщо залишити траву довгою, вона може попріти. Влітку косять приблизно 1 раз на 2 тижні. Оптимальна висота трави — 5-7 см.

Про правильний догляд за газоном: Як доглядати за газоном — 4 сезонні відмінності та поради для ідеальної галявини

Як користуватися бензиновою газонокосаркою: особливості

Бензинову машинку для стрижки газонів запускають шнурком. Висоту ножа виставляють відповідно до вимог газону і з урахуванням рельєфу галявини. Користуватися бензиновою газонокосаркою, що сама рухається, легко, оскільки енергія від мотора передається не тільки ножу, але й колесам. Машинку не потрібно штовхати, достатньо задавати вектор руху. Силу оператор докладає лише змінюючи напрямок на поворотах. Щоб заглушити двигун, достатньо відпустити скобу керування різальним опорядженням.

Цікава стаття: Газонокосарка або тример — що краще: вибір на 1 мільйон

Як заправляти

Агрегати, що працюють на бензині, оснащені ДВЗ. У 4-тактні двигуни заливають масло, яке підходить для цього різновиду моторів. У технічної рідини ресурс близько 50 годин. Старе мастило відкачують технічним шприцом і заливають нову.

заправляти газонокосарку на бензині

Визначити рівень мастила не складно. На кришці відсіку є мірка вимірювання об’єму технічної рідини. Літраж мастила повинен бути між мінімальним та максимальним рівнем. Щоб правильно визначити його кількість, вивчіть інструкцію виробника бензоінструменту. Набрати, наприклад, 400 або 600 мл, допоможе технічний шприц або місткість відомого обсягу.

Наступний етап — заправка свіжим бензином. У газонокосарки з 4-тактними двигунами заливають паливо, не змішане з мастилом. При цьому використовують бензин з октановим числом, зазначеним виробником техніки. Зазвичай потрібен дев'яносто другий бензин, рідше — 95 або 98. Повний бак заливати не потрібно, оскільки при роботі косарка нагрівається, також підвищенню температури сприяє спекотна погода. Від цього місткість з бензином, звичайно, не вибухне, але надмірно багата паливоповітряна суміш сприятиме прискореному зносу деталей.

Нехитрий алгоритм, який допоможе розібратися, як повторно заправляти бензинову газонокосарку:

  • Якщо перед заправкою косили траву — зупиніть двигун і зачекайте 10 хвилин. За цей час мотор охолоне.
  • Акуратно змахніть ганчіркою з кришки паливного бака пил та дрібні травинки.
  • Відкрутіть кришку. Через вирву залийте бензин, і закрийте паливний відсік.

Погляд у майбутнє: Огляд газонокосарки Bosch Indego: все зробить сама

Як завести

Технологія залежить від наявності чи відсутності прогріву двигуна. Якщо мотор холодний, потрібно:

  1. Підкачати праймером паливо у карбюратор. Робимо 3-5 натискань.
  2. Затискаємо скобу управління різального пристроювання.
  3. Робимо 3-5 рівномірних потягів за шнурок.
  4. Тягнемо за шнур, а при виникненні опору збільшуємо зусилля.
  5. Після того як агрегат завівся, даємо йому трохи попрацювати нечинно. Це необхідно для нагрівання двигуна та стабілізації обертів.
  6. Для початку руху самохідної косарки притисніть важіль/скобу приводу до ручки.

Якщо мотор гарячий — пункти 1, 3 та 5 пропускаємо. Як бачите, завести бензинову газонокосарку не складно.

стартер газонокосарки на бензині

Як косити електричною газонокосаркою

Машинки на електриці не вимагають бензину та мастила. Крім того, перед початком роботи не потрібно смикати за шнурок, що буває складно зробити жінці. Основний недолік електрокосарок — відсутність вузла, що забезпечує самостійний перебіг. Ще один мінус полягає в тому, що провідні моделі прив'язані до розетки. Вони недорогі, але за такого вибору знадобиться подовжувач.

Акумуляторна косарка не залежить від розетки, для її підключення не потрібен подовжувач. Існують моделі, що працюють від батареї, сумісної з іншим інструментом, наприклад, з шуруповертом. Однак під час вибору акумулятора необхідно враховувати вимоги до місткості. Батарея, яка йде в комплекті газонокосарки, захищена від перезаряду, перегріву та перерозрядження.

підготовка електричної газонокосарки до роботи

Електричною газонокосаркою косять так само як бензиновою, тільки її доводиться штовхати. Зупинка косіння відбувається за відпускання ручки. Перед початком експлуатації встановлюють травоприймач, а в разі акумуляторної моделі ще й батарею.

Рекомендації покупцям: Як правильно вибрати газонокосарку: яка найкраща з 6 типів

Як чистити газонокосарку

В основному чищення потребує дека — металева конструкція, що захищає. Вона за формою нагадує сковорідку, в ній крутиться ніж. Якщо її не чистити, це створить проблеми для обертання різального інструменту. В принципі, можна мити деку як бензинової, так і електричної газонокосарки. У першому випадку важливо дочекатися, поки охолоне двигун, у другому — знеструмити машинку.

промивання різального інструменту газонокосарки

Бензиновий агрегат краще не перевертати набік, фільтром донизу. Коли потрібно дістатись до деки, бажано ставити його на попа або на бік, фільтром вгору. На 100% безпечна альтернатива мийці — сухе чищення. Подробиці про догляд садової техніки читайте далі.

Готуємося до роботи: Як поміняти волосінь у тримері — 4 поради для недосвідчених

Бензинову

По травозбірнику видно, що він наповнюється, періодично доводиться спорожняти його. Після кожної косовиці машинку потрібно чистити. Якщо не вичищати з деки залишки трави, поширюватимуться газонні хвороби. Також відсутність догляду тягне за собою погіршення якості косіння.

Суху чистку виконують після остигання двигуна. Для процедури знадобиться м'яка щітка та невелика дерев'яна рейка. Алгоритм наступний:

  • Від газонокосарки від'єднують травоприймач.
  • Щіткою прибирають траву, що налипла, з корпусу.
  • Від'єднують дріт запалювання.
  • Складають ручку в положення транспортування. По можливості ставлять косарку на попа. Роблять це, щоб отримати доступ до деки.

чистка бензинової газонокосарки

  • Рейкою і щіткою видаляють налиплий шар зелені під корпусом. За бажання можна купити для цих цілей щітку зі скребком.

щітка зі скребком

У деяких моделях передбачено «автомийку». До зовнішнього штуцера приєднують шланг, включають воду, запускають двигун. Ніж крутиться та розбризкує воду, в результаті вона змиває залишки трави з деки.

Періодичність обслуговування бензокосарки:

Що потрібно робити?
Як часто?
Чищення корпусу Після кожної косовиці
Заміна масла Після перших 5 та 25 годин; потім через 50 годин
Очищення фільтра Кожні 25 годин
Заточення ножа За потреби

Електричну

Тепер розберемося, як чистити електричну газонокосарку. Мотор агрегату надійно закритий кришкою та огороджений по периметру гумовими вставками, що перешкоджають попаданню води. Така конструкція запобігає несправностям при попаданні техніки під струмені дощу, що раптово пішов. Косити, коли йдуть опади, звичайно, не варто, але злегка обдати агрегат водою можна, якщо обмежень щодо цього не прописано в інструкції. Тільки перед миттям не забудьте вимкнути апарат від розетки.

Універсальний спосіб, який підходить для всіх електричних моделей, — сухе чищення. Змахніть залишки трави з корпусу щіткою, почистьте деку, відкрийте кришку двигуна і приберіть сміття. При чищенні можна використовувати компресор.

Акумуляторна моделька: Косити — легко: 13 переваг акумуляторної коси Makita DUR364

Техніка безпеки

  1. Косити бажано у штанах та міцному взутті. Для захисту очей використовуйте робочі окуляри, також не завадить одягнути вушні затички.
  2. Ніж має бути надійно зафіксований, леза — нагострені. Тупий ніж не зрізає, а збиває траву, потім кінчики жовтіють, і газон втрачає привабливий вигляд.
  3. Не використовуйте косарку без травоприймача або захисного кожуха.
  4. Працюйте за достатнього освітлення: вдень чи вночі під потужними лампами.
  5. Не косіть мокру траву.
  6. Не перетягуйте косарку з двигуном, що працює.
  7. У разі провідної косарки при виборі подовжувача враховуйте обмеження на його довжину та мінімальний переріз кабелю.
  8. Не намагайтеся внести в агрегат конструктивні зміни, не експериментуйте з режимами роботи двигуна.

Як підготувати газонокосарку до зими

Перед зимовою паузою добре почистьте косарку від пилу та залишків трави. Деку обробіть антикорозійним складом, наприклад WD-40. Для правильного зберігання бензокосарок виробники рекомендують наступний порядок дій:

  • злийте паливо з бака та карбюратора;
  • прикрийте дросельну заслінку та тричі м'яко потягніть за стартовий шнурок;
  • викрутіть свічку запалювання та налийте в отвір трохи моторного мастила;
  • повторіть процедуру зі стартовим шнуром.

Щоб уникнути корозії, зберігайте садову техніку в сухому приміщенні. Якщо все зробите правильно, проблем з тим, як користуватися газонокосаркою наступного сезону, не виникне.

Насамкінець кілька слів про зберігання акумуляторних косарок. В цьому випадку батарею виймають з корпусу і тримають у будинку, при кімнатній температурі. Порядок зберігання залежить від різновиду акумулятора:

  • Літій-іонні заряджають на 50% і періодично підтримують рівень заряду.
  • Літій-нікелеві заряджають на 100%, після розрядки «поповнюють запас».

Є ще літій-нанофосфатні батареї, які можна зберігати у холоді та розрядженому стані, але вони дорогі, тому у побутових газонокосарках зустрічаються рідко.

Про вибір тримера: Як правильно вибрати тример для дачі, Або який краще: 5 критеріїв

Коментарі
Залиште коментар
Категорії