Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • Збір коштів для ЗСУ
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик

Не працює тачпад на ноутбуці: 5 способів вирішення проблеми

Дата публікації: 08.02.2021 16:50
Дата оновлення: 24.11.2022 10:42

Що робити, якщо тачпад на ноутбуці перестав працювати? Не варто одразу нести його в сервіс. Суть не завжди полягає в апаратній поломці: це може бути неправильна робота драйверів або інший програмний збій. Реанімувати його допоможуть прості дії, які під силу навіть недосвідченому користувачеві.

Тачпад

Алгоритм дій при відмові тачпада

Тачпад надійно захищений від вологи та бруду, рідко ламається. Збої здебільшого виникають через «глюки» програми. В результаті сенсор не сприймає натискання, не розпізнає жести, його чутливість знижується. Також курсор хаотично стрибає по монітору навпаки, гальмує. Існує низка проблем, за якими сенсор не працює. І тут потрібно спочатку виявити причину несправності. Основні їх представлені у таблиці нижче.

Проблема
Імовірна причина несправності
Touchpad не спрацьовує при дотику. Сенсор відключений;
Обрив шлейфу.
Курсор переміщається ривками або дуже повільно. Забруднення панелі;
Роботу сенсора блокує вірус.
Не спрацьовує прокручування, не реагує панель. Застаріли або некоректно працюють системні утиліти.
Крім непрацюючого тачпада западають кнопки. Несправні електронні компоненти.

Перед походом у сервісний центр, варто спробувати усунути несправність самостійно:

 1. Перевірити, чи включений touchpad, і якщо ні – включити його;
 2. Очистити поверхню панелі;
 3. Оновити або перевстановити драйвер;
 4. Активувати тачпад у BIOS;
 5. Відкачати ОС.

Для перевірки справності тачпада спочатку має сенс перезавантажити ноутбук у безпечному режимі, а потім переходити до описаним діям.

Читайте також: «Огляд 10 топових ноутбуків: рейтинг 2017 року»

Увімкнення сенсора

Потрібно перевірити активність сенсора одночасним затисканням Fn+F2-12. Часто тачпад не працює, тому що був раніше вимкнений. У різних апаратах для виконання дій передбачений індивідуальний набір клавіатурних наприклад, в Asus- FN + F9, а ВLenovo Fn + F6. У деяких варіаціях кнопка увімкнення сенсора виведена на саму панель. Виглядає вона як ледь помітне поглиблення чи точка. У такому випадку Touchpad приводиться в дію подвійним клацанням по ній.

Варианты включения тачпада

Чистка touchpad

Часто тачпад на ноутбуці не працює через банальне забруднення. Для видалення жиру та вологи сенсор потрібно протерти спеціальними серветками або безворсовою ганчірочкою з мікрофібри. Поверхня сенсора повинна завжди залишатися сухою та чистою.

Читайте також:Як почистити клавіатуру ноутбука від пилу та бруду самостійно в домашніх умовах? 3 дієвих способу»

Активізація тачпада в BIOS

У разі ситуації «перестав працювати тачпад» має сенс також перевірити налаштування BIOS.

У меню завантажувача, наприклад, в Acer Aspire 3 A317-51G ASUS E410MA-EB009, сенсор позначений як Internal Pointing Device . Знаходиться він у вкладці Advanced. Якщо у дужках написано Disable, перейти на Enabled і зберегти (F10 — Yes).

Включение тачпада в BIOS

Цікаво для прочитанняЯк зайти в Біос (BIOS) на ноутбуці або комп'ютері – 2 швидких методу».

Оновлення або переустановка драйверів

З приводу програмних неполадок – вони можуть проявлятися по-різному: не працює прокручування, тачпад не реагує на клік. Функціональність зазвичай втрачається лише частково. У цьому випадку потрібно відсканувати систему антивірусом і переглянути стан драйверів.

Оновити, відкотити або видалити програму можна в Диспетчері пристроїв, вкладка" Миші". Тачпад позначається як пристрій HID або TouchPad. Про проблему сигналізує жовтий трикутник. Установка офіційного програмного забезпечення розширює функції touchpad.

Устранение программных неполадок

Іноді тачпад не працює після завантаження нових програм. Тоді відновити працездатність пристрою допоможе відкат системи.

Обновление драйвера

Стандарти GPT і MBR

У поодиноких випадках тачскрин на ноутбуці не працює через системну помилку. Проблема полягає в програмному коді диска, який потрібний для завантаження. Представлено два стандарти: GPT та MBR. Перший представляє структуру розділів GUID, яка несе відомості про розділи вінчестера. Це частина UEFI, який використовують нові моделі ПК замість BIOS. Другий виступає як сегмент пам'яті, що містить дляопераційної системи. MBR – традиційна структура та сумісна з усіма ОС. Перший варіант має недолік — цей стандарт не підтримує старі системи, через що і виникає системний конфлікт.

Усувається помилка таким чином: потрібно подивитися, який сегмент реалізований на ноутбуці, використовуючи командний рядок. Вікно відчиняється комбінацією Win+R. У рядок вводиться" diskpart", потім –" list disk" і" Enter" для вибору структури перетворення. Якщо в списку в останній колонці «GPT» стоїть зірочка, то це перший варіант стандарту. Якщо там порожньо – другий. У першому випадку можна припустити, що роботі тачскріна заважає системний конфлікт. Змінюється стандарт системного диска без втрати даних за допомогою спеціального софту. Як варіант – AOMEI Partition Assistant.

Стандарты GPT и MBR

Якщо слідувати інструкції, виконуючи дії покроково, то в результаті вдасться швидко усунути несправність.

Поломка сенсорної панелі

Якщо всі рекомендовані дії виконані, але сенсор на ноутбуці не працює, проблема – в апаратній частині. В результаті трясок та вібрацій, яким часто піддається ноутбук, від'єднується шлейф тачпада або ламається фіксатор роз'єму. Також роботі сенсорної моделі може заважати ряд проблем:

 • поганий контакт між елементами;
 • окислення роз'єму тощо.

Точно визначається це лише фахівцем після діагностики. Отже, залишається єдине рішення – віддати ноутбук у сервісний центр.

Поломка сенсорной панели

Коментарі
Залиште коментар
A
19.11.2022 23:13

Дуже дякую за допомогу. вийшло з першої поради. Жінка вимкнула випадково. на xiaomi f9

Д
17.11.2022 23:30

У меня заблокировался тачпад, не могла понять в чем проблема, для моего ноутбука сочетание клавиш fn+f1-12 не сработало Совет для тех , у кого ноутбук Mi RedmiBook 15 Pro , просто нажмите f9, он через эту кнопку и блокирует и разблокирует тачпад

К
25.04.2022 11:41

На MSI сработало сочетание для включения тачпада fn+f4, спасибо

П
13.03.2022 20:05

Спасибо братец

А
12.03.2022 18:26

Ты просто лучший, очень сильно помог , спасибо♥☻

З
04.12.2020 19:26

дуже дякую, нечайно нажав F10))

G
16.11.2020 18:04

Что делать,если тачпад продавлен(не сразу,а постепенно) не цепляет. Остальные функции в порядке.

a
17.07.2020 11:04

Лол, часто пользовался комбинацией клавиш для отключения дисплея и случайно выключил тачпад, искренне благодарю за помощь.

Y
06.04.2020 23:17

Благодарю ☺️

Н
26.02.2019 12:59

спасибо было полезно

Категорії