Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Вибір парапетного газового котла – корисні поради. 3 критерії, які допоможуть зробити правильну покупку

Дата публікації: 30.10.2017 10:36
Дата оновлення: 20.02.2023 16:22

Парапетний газовий котел широке застосування для експлуатації і в житлових, і в громадських приміщеннях. Таке оснащення включає камеру згоряння, яка розташовується від об'єкта, що опалюється, на відстані, але одночасно корпус установки знаходиться всередині. Ця особливість сприяє тому, що загазованість усувається на 100 %.

Такі котли популярні за рахунок екологічності та відсутності необхідності облаштування труби для видалення кіптяви та гару, яка виводиться за дах. Коаксіальний пристрій, що монтується над вентиляційним проходом і проводиться крізь стіну в горизонтальному положенні, включає спеціальний канал, що відводить відходи, що згоряються, і припливний клапан для підведення кисню в камеру установки.

Парапетные котлы

Раніше такі установки проводилися як альтернативного джерела настінних моделей. Цей варіант відрізняється не такими жорсткими вимогами до експлуатації та стабільністю функціонування всієї комунікації. Такі котли – поєднання переваг газової установки та конвекторів.

Ефективність роботи обладнання знаходиться на високому рівні, враховуючи, що потужність не залежить від схеми компонування установки. Це дозволяє використовувати техніку для опалення різних приміщень. Але раціональніше застосовувати такі установки для невеликих об'єктів:

  • міських квартир;
  • офісів;
  • магазинів.

Це зумовлено компактністю установок і високим ККД, рівним практично 90%, як у моделі Vaillant turboTEC Ferroli Domina F24. Тому про те, як обрати парапетний казан, далі. Стаття допоможе визначитися з покупкою відповідної варіації для будь-якого приміщення.

Також буде цікавоВибір опалювального котла: твердопаливний, електричний чи газовий? 3 головних критерії»

Принцип функціонування парапетних котлів



Ще раз про те, що таке парапетний котел. Це установка, що має закритий резервуар для згоряння ресурсів, яка не поєднується з місцем встановлення техніки. Отже відходи паливних ресурсів не виділяються в атмосферу. Такі котли раціонально придбати для приміщень, що відрізняються поганим рівнем вентиляції.

Отвод продуктов сгорания

Потужність цієї категорії варіюється в діапазоні 15-45 кВт. Порівнюючи з твердопаливними моделями, такі установки є незалежними. Незважаючи на це, подібне обладнання включається до категорії газових моделей, до якої пред'являються чіткі правила і стандарти, обов'язково підлягають реалізації.

Спочатку потрібно розібратися, з головним. Парапетний котел ОЗНАЧАЄ агрегат, що має особливу конструкцію камери згоряння. Встановлення закритої системи для витрат паливних ресурсів виключає виведення відходів у приміщенні, а також гарантує видалення за межі місця, де знаходиться техніка. Також у цьому просторі не спалюється кисень. Така камера гарантує найкраще горіння ресурсів, збільшуючи продуктивність усієї опалювальної комунікації.

Ось, власне, відповідь на питання, що таке парапетні газові котли. Застосування такої системи в техніці унеможливлює монтаж димовідводу. Тому цей варіант підходить для об'єктів, де немає потреби будувати подібні конструкції. Такі котли включають спеціальні конвекційні отвори. Дані елементи потрібні для забезпечення потрібної температури в приміщенні без встановлення обігрівачів.

Конвекционные отверстия парапетных котлов

Буде цікаво дізнатисяЩо вибрати – електричний чи газовий котел? Порівняння за 4-ма параметрами».

Тепер потрібно розібратися з конструкцією. Влаштований парапетний котел в такий спосіб. Такі агрегати, наприклад, RODA VorTech One CS 18 CH, включають ряд елементів:

  1. Теплообмінник, що перетворює енергію згоряння паливних ресурсів нагрівання носія.
  2. Турбулізатори, необхідні для підвищення ефективності роботи системи та для захисту установки від осідання кіптяви.
  3. Вікно, що дозволяє стежити за роботою пальників.
  4. Елемент для подачі гарячої води, якщо це двоконтурні моделі.
  5. Капілярний термометр. Цей елемент дозволяє стежити за градусами.
  6. Автоматику, що контролює тиск у магістралі.
  7. Пальники, що рівномірно розподіляють полум'я. Найчастіше використовуються циліндричні мікрофакельні.
  8. Блок розпалювання: автоматичний або механічний, необхідний для запуску системи.

Конструкция парапетного котла

Установка таких агрегатів не становить особливих складнощів.

Переваги та недоліки в порівнянні з іншими видами газових котлів



Який котел краще парапетний або димохідний, залежить в першу чергу від типу приміщення. Якщо об'єкт має невелику площу, а також у ньому відсутня можливість монтажу витяжки, то раціонально вибрати перший варіант. Парапетні моделі виграють за рахунок низки параметрів. Це:

  • економія коштів, необхідні монтажу димаря;
  • різнобічне підключення: праворуч, ліворуч, подвійний варіант;
  • камера закритого типу;
  • використання обладнання та для опалювальних цілей, і для гарячого водопостачання;
  • прийнятна вартість агрегатів;
  • економічна витрата ресурсів;
  • високий коефіцієнт продуктивності, відповідно, і ефективність роботи системи.

Парапетные и дымоходные котлы

Обладнання цієї категорії легко монтується, а компактні параметри дозволяють встановлювати техніку навіть у малогабаритних квартирах. Широкий модельний ряд сприяє вибору найкращої варіації.

Відповідь питанням, який газовий котел краще парапетний чи димохідний, напрошується сам – перший. Але такі установки не позбавлені недоліків. Головний мінус техніки полягає в невисокій потужності, а отже такі котли не можуть використовуватися для обігріву приміщень великої площі. У такому разі раціонально застосовувати моделі з природною тягою. Ще один недолік – жорсткі умови встановлення коаксіальної трубної конструкції. Тому, якщо роботи виконуються самостійно, потрібно обов'язково консультуватися з фахівцями.

Установка коаксиальной трубы

Загалом, вибираючи парапетні котли, враховується площа опалювального об'єкта та теплові втрати. Щоб правильно розрахувати, приймається 2000 Вт потужності 10 м2 будинку. За рахунок зручності та компактності такі агрегати стають універсальною варіацією для різних об'єктів.

Поради на вибір



Під час придбання парапетних потрібно враховувати ряд моментів. Це:

1. Місце для монтажу. Таке опалювальне обладнання буває підлоговим та настінним. Як правило, найчастіше використовується варіант установки у ніші під вікном за рахунок компактності.

2. Призначення казана. Оснащення включає одноконтурні та двоконтурні моделі. Останні забезпечують ще й подачу гарячої води, тож раціонально вибирати такий варіант. Другий контур вимикається та підключається назад за потреби.

Одноконтурные и двухконтурные парапетные котлы

3. Потужні характеристики. Якщо вибір падає на двоконтурні котли, такі моделі повинні мати запас, враховуючи, що 25 % продуктивності йде на підігрів води.

4. Товщина стін теплообмінника. Від густини цього параметра залежить тривалість експлуатації обладнання. Але якщо у моделей зі сталевим теплообмінником товщина елемента перевищує 3 мм, знижується ефективність.

5. Автоматика. Котли з таким розпалом за вартістю дорожчі, але практичніші.

6. Характеристики тиску. Такі параметри визначають якість роботи агрегату.

7. Теплоізоляція приміщення. Якщо рівень низький, потрібно вибирати установки з високим ККД в районі 90-92%, наприклад, Bosch WBN 6000-18C RN.

8. Габарити встановлення. Потрібно звертати увагу на цей параметр через те, що параметрами котла визначається і місце монтажу.

9. Роз'єми для підключення оснастки до системи. Виділяють три варіації: правосторонню, лівосторонню та універсальну, тобто з обох боків. Така характеристика важлива через те, що цим визначається місце встановлення оснастки.

Подключение парапетных котлов

Демократичність, надійність, простота експлуатації – головні переваги цих котлів. Відсутність необхідності встановлення димоходу та висока ефективність функціонування роблять таку опалювальну установку затребуваною на ринку.

Ми також писали про «ТОП-7 популярних газових опалювальних котлів до 250 квадратних метрів».

Парапетний котел – вигідне придбання. Це установка, що виконує і Функції «Пічки», Ірадіатора опалення. Все, що потрібне для роботи такого обладнання – газопровід та електрика.

Монтаж проводиться, як правило, в ніші під віконним отвором на кухні. У разі відсутності допускається встановлення біля стіни, але тоді потрібно зробити отвори на поверхні для проведення коаксіального димоходу. Навіть якщо агрегат монтується на видному місці, це не псує вигляд інтер'єру за рахунок стильного дизайну опалювального обладнання.

Дизайн парапетных котлов

Раціональніше також вибирати модель із двома контурами. У такому разі в будинку чи квартирі завжди буде гаряча вода. Потрібно пам'ятати ще й те, що між собою такі котли відрізняються економічністю та надійністю, яка визначається завтовшки елемента, службовця для обміну тепла. Якість матеріалу корпусу та самої установки визначається максимальним показником рівня тиску, що допускається виробником. Чим він вищий, тим надійнішою буде техніка під час експлуатації.

Дивіться відео “Огляд котла GAZ 6000 W”.

Коментарі
Залиште коментар
Категорії