Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Які бувають основні несправності бойлера?

Дата публікації: 29.06.2017 14:41
Дата оновлення: 29.06.2017 14:41
Водонагрівачі вже давно стали поширеною модифікацією кліматичної техніки, яка забезпечує комфорт і в квартирі, і в приватному будинку. Але бувають ситуації, коли такі установки виходять з ладу, при цьому вони в ряді випадків мінімальні, тому потрібно знати, як самому відремонтувати бойлер, щоб оперативно і якісно усунути поломку. До того ж конструкція агрегатів, незважаючи на великий модельний ряд модифікацій, практично однакова. Це значно спрощує вирішення проблеми.
 
Ми вже писали про те, « Як вибрати водонагрівач ».

протікання агрегатів


Перша найбільш поширена поломка - протікання водонагрівача. Така ситуація відноситься до тих, які слід усувати негайно. Що робити, коли потік бойлер, залежить від першоджерела. Спочатку потрібно встановити причину появи такої проблеми. Ними можуть бути:
  1. Допущені технологічні порушення в процесі установки, особливо коли монтаж здійснюється без допомоги фахівців. У такому випадку вода стікає з-під пластикової кришки або з-під заглушок.
  2. Відсутність технічного обслуговування, зокрема, чищення резервуару, що призводить до виходу з ладу нагрівального елементу (Тена). Через погану якість води на цій деталі відкладається накип. Це і стає причиною того, чому бойлер скидає воду.
  3. Освіта корозійних процесів. Навіть при якісній захисту уникнути подібного не вдасться, а контролювати блукаючі струми, що підвищують стійкість елементів до таких явищ, не завжди виходить.
  4. Неправильне виконання заземлення або відсутність деталі, а також клапана скидання надлишкового тиску.
 причини протікання
 
Як показує практика, текти починається непомітно. Головна причина зазвичай полягає в корозії внутрішньої поверхні. Що робити, якщо тече бойлер? Тут два виходи: негайно ремонтувати або купувати новий бойлер. 
 
Надійніше усунути подібну проблему, викликавши майстра. Але спочатку слід відключити пристрій від мережі, перед тим як спускати воду з бойлера. В останньому випадку для виконання робіт знадобитися спеціальний шланг. Рідина обов'язково зливається, коли водонагрівачі з Теном або магнієвим анодом вимагають заміни цих елементів. 
 
Як вилити воду з бойлера правильно, зазначено в інструкції, тому потрібно вивчити всі тонкощі і нюанси, адже кожна торгова марка або модель відрізняється.
 
Текти утворюється найчастіше через корозію або отвори в баку нагрівача. Багато хто цікавиться, як заварити бойлер, який протікає, намагаючись виправити ситуацію самостійно, але потрібно відзначити, що виконувати такі роботи самому категорично не можна. В іншому випадку це призводить до розриву бачка і завдати шкоди здоров'ю. 
 
Коли вода капає з запобіжного клапана в процесі нагрівання, то вважати це проблемою не можна. Подібна картина пов'язана з розширенням рідини і створенням зайвого тиску. Але якщо витікає надто багато - 1.5 л на добу, або клапан надто сухий, то елемент став непридатним і вимагає заміни.
 
Як відремонтувати бак бойлера:
  • відключити електричне живлення, з чим проблем не виникне;
  • злити рідину;
  • здійснити розбирання пристрою;
  • від'єднати фастони, які підключаються до термостата;
  • відкрутити болти (їх, як правило, шість);
  • витягти ТЕН, при цьому ще виливається певну кількість рідини, що залишилася в резервуарі;
  • очистити комплектуючі.
Також рекомендується одночасно замінити штир зі сплавом магнію (анод).
 
 магнієвий анод
 
Здійснюється складання установки в зворотному порядку, перевірка, чи вийшло усунути проблему. Не можна забувати про те, що спочатку потрібно заповнити ємність водою і тільки потім підключати агрегат до мережі, виконуючи запуск. Коли проблема серйозніша, то бак підлягає заміні.
 

Мережеві проблеми в роботі агрегатів


Під час експлуатації водонагрівачів виникають і мережеві проблеми. Найчастіше установка просто не включається або б'є струмом. Подібні ситуації - не рідкість, так як техніка - річ складна і непередбачувана. Чому бойлер не включається, можна визначити, тільки розібравши агрегат, але все-таки спочатку потрібно перевірити наявність харчування і справність вилки з розеткою. Основні причини полягають в:

1. Відсутності харчування. Проблема полягає в пошкодженні мережевого дроту, використовуваного для з'єднання приладу зі щитком. Щоб переконатися в справності, потрібно продзвонити кінці за допомогою тестера або індикаторної викрутки. Також пошкодження кабелю пояснює ситуацію, чому бойлер б'є струмом (причина полягає ще і в поломці Тена або перегорання електронних або сенсорних плат). Додатково потрібно перевірити запобіжник і УЗО, надійність з'єднання проводів.

2. Виході з ладу нагрівального елементу. ТЕН часто перегорає або страждає від величезної кількості відкладень. Сучасні агрегати, такі, як бойлери Ariston або водонагрівачі Gorenje або Thermex, мають і один, і два елементи, що визначається, перш за все, потужністю установки. Тени полягають в колбу з міді для забезпечення захисту від взаємодії з рідиною. При цьому бойлери Thermex мають роздільне включення кожного нагрівача. Справність перевіряється за допомогою тестера за допомогою вимірювання опору на контактах. У разі його відсутності це говорить про несправності комплектуючої. При заміні важливо пам'ятати, що за потужністю деталь повинна відповідати оригінальною.

 ТЕН

3. Несправності датчика тиску. Багато моделей комплектуються гумовою мембраною. Коли тиск підвищується, деталь розтягується, впливаючи на мікроперемикач, з часом втрачаючи свою еластичність і міцність. При заміні потрібно вибрати модель з силікону.

4. Низькому тиску в водопроводі. В інструкції до кожної модифікації прописується оптимальний показник. Оптимальним рішенням також стане монтаж агрегату нижче, як можна ближче до труби.

5. Поломці датчика температури. Якщо все вищеперелічене працює без збоїв, то причина криється в цій складовій.

6. вигоряння контактів. Уникнути такої несправності легко, якщо періодично підтягувати розбірні штекери. Вони можуть з часом вигоряти і руйнуватися.

Потрібно звернутися за допомогою до майстра, який усуне будь-яку проблему оперативно і якісно.

Чому в бойлер не набирається вода?


Чому бойлер не набирає воду, причин маса. Головні з них:
  • засмічення фільтра грубої очистки - необхідно замінити на новий або встановити додатковий;
  • заклинювання зворотного клапана, що є наслідком наявності сміття;
  • відсутність холодної води в системі;
  •  поломка або неправильне налаштування редуктора тиску;
  • утворенню накипу в резервуарі, особливо це стосується бойлерів з мокрим Теном ;
 Солі та накип у водонагрівачі
  •  поломка вентиля введення;
  •  засмічення труб через неякісну воду, особливо в місцях згинів.
У будь-якій ситуації потрібно чистка, а в ряді випадків і заміна елементів. При самостійному виконанні робіт обов'язково перекривати вентиль введення і відключати агрегат від мережі. Якщо не виходить своїми руками усунути проблему, то потрібно звернутися за допомогою до фахівця.    

Проблеми з нагріванням води


Почнемо з головного - чому котел не нагріває воду до кінця. Ця проблема найсумніша, але при бажанні усунути можна і самостійно. Перше, що спадає на думку - вийшов з ладу нагрівальний елемент. Спочатку потрібно перевірити це шляхом проведення нехитрих розрахунків. У паспорті модифікацій прописується їх потужність, припустимо, вона дорівнює Потужність 2000 Вт. Сила струму визначається наступним чином 2000/220 (напруга), виходить 9.09 А. Відповідно до закону Ома обчислюється опір нагрівача: 220/9.09=24.2 Ом.
 
За допомогою мультиметра визначається значення між висновками, якщо воно відповідає або близький до розрахункового, то з Теном все в порядку і заміна не потрібна. В іншому випадку потрібно відкрутити болти, що утримують деталь, перед цим відключивши агрегат від мережі і слив воду, і встановити новий.
 
 мультиметр
 
Іншою поширеною проблемою є повільне нагрівання. Подібна ситуація часто супроводжується ще і побічними ефектами: витіканням жовтої води, неприємними запахами, шиплячими звуками в процесі роботи. Ймовірна причина, чому бойлер довго гріє воду, - поломка Тена або утворення накипу на деталі. Для видалення солей відмінно підійде ніж або хімічні засоби. У разі великої кількості солей оптимальний варіант - заміна комплектуючих.
Причин, чому бойлер погано гріє воду, набагато більше. це:
  • Неповне перекривання вентиля на стояку або поломка елемента. Подібне призводить до того, що гаряча вода йде до сусідів. Перевірити це легко. в такому випадку труба біля вентиля буде теплою.
  • Зміна режиму на регуляторі. Часто хтось із мешканців квартири, будинки налаштовує пристрій під себе, тому зміни в меншу сторону можуть бути через це.
  • Відключення першого нагрівача. Бойлери з двома ТЕНами повільніше працюють, якщо одна з деталей не функціонує. До того ж рекомендується використовувати обидва елементи, щоб накип утворювалася в рівномірному кількості.
  • Осад у вигляді солей на ТЕНах. Накип на нагрівальних елементах значним чином уповільнює роботу модифікацій. Виходить, що спочатку ТЕН прогріває товсті утворилися шари, а потім від них уже й воду. У таких ситуаціях потрібна термінова чистка установки і чим раніше її здійснити, тим більша ймовірність, що нагрівальний елемент не згорить і не вийде з ладу.  
  • Зламаний термостат. Якщо пристрій не працює належним чином, то це позначається на температурному режимі агрегату. У такому випадку потрібна заміна.  
 термостат
 
Чому бойлер швидко остигає - також поширений питання на форумах. І тут існує маса причин:
 
  • Неправильно підключений шланг подачі і виведення рідини. Це призводить до швидкого нагріву і такого ж охолодженню через наповнення системи зверху холодною водою. Відповідно до законів фізики вона буде переходити вниз до видачі.
  • Також необхідно перевірити тиск, причина нерідко полягає ще і в напорі, а система відкачує гарячу воду, щоб уникнути розриву бака. Подібне відбувається дуже рідко, але не виняток. Різке охолодження пов'язано ще і з тим, що на виході не були встановлені запірні клапани і в підсумку вода йде по трубах до сусідів, якщо це багатоквартирний будинок.
  • ТЕН забруднений або став непридатним. Для оптимальної роботи техніки рекомендується робити чистку агрегату як мінімум 1 раз на рік. Те, що бойлер швидко остигає, пов'язане з величезною кількістю опадів, які і перешкоджають нормальному функціонуванню.
Якщо зламалася якась деталь, то треба звернутися за допомогою до майстра.
 
Корисно буде дізнатися: « Як вибрати електричний водонагрівач ».

Що робити, якщо шумить бойлер?


Процес конвекції призводить до того, що навіть в справному агрегаті шумить вода. Це відбувається, як і в випадку з чайником. Подібне явище природне, тому боротися з ним неможливо. Але чому гуде бойлер сильно, є причини, які вимагають усунення.

1. Великий тиск в системі. В такому випадку часто гудуть і труби, що призводить до підвищення навантаження на техніку, знижуючи експлуатаційні характеристики. Вирішити проблему можна за допомогою установки редуктора тиску, який забезпечує зниження показників в разі потреби.

2. Освіта мікротріщин на трубці, що закриває деталь, що відповідає за нагрівання. Подібна проблема відноситься до бойлерів з сухим ТЕНом. Краплі води, потрапляючи на елемент, скипають, що і призводить до появи неприємних звуків.

 Мікротріщини на Тене
 
3. Шум зворотного клапана. Наявність такої деталі необхідно, щоб запобігти виходу рідини назад в трубопровід. По закінченню деякого часу елемент піддається зносу або покривається шаром накипу, що викликає гудіння.  
 
4. Пропускний клапан став непридатним. Якщо з'явився свист, то деталь необхідно замінити на нову для оптимальної роботи системи. Це додатково запобіжить і розрив бака.  
 
5. Відкладення солей і накипу на нагрівальному елементі. Те мережу спочатку прогріваються вони, а потім вже вода. Рідина потрапляє на відкладення, що і є причиною, чому бойлер пищить. Також в ряді випадків відвалюються шари накипу. Щоб усунути проблему, потрібно почистити комплектуючі та регулярно проводити профілактику. Усунути проблему можна і за допомогою додаткового фільтра, який знизить жорсткість води, усуваючи зайві солі. Покращує стан агрегату, продовжуючи термін служби, і магнієвий анод, який дозволить відкладенням укріпляти. 
 
Шумить агрегат ще і через те, що разом з рідиною в резервуар потрапляє і повітря. Зазвичай подібна ситуація короткострокова, процес завершується при відключенні подачі води. Подібний ефект зустрічається і у випадку з великою кількістю розчиненого кисню в рідині.
 
Такі проблеми вирішуються швидко і легко, а впоратися з ними можна і самому. Для продовження терміну служби рекомендується регулярно проводити профілактику і чистку, що дозволить зберегти хороший стан агрегату і забезпечити оптимальну роботу техніки. Своєчасне обслуговування бойлерів дозволить уникнути перерахованих вище проблем.
 
 чистка бойлерів

рішення ситуації


Надійна та тривала робота техніки - правильна і грамотна установка агрегатів відповідно до встановлених вимог і норм. При експлуатації водонагрівачів нерідко можуть виникати різні поломки, несправності або неприємні ситуації, що утруднюють нормальну роботу обладнання. Грамотний і комплексний підхід дозволить вирішити проблему і самостійно, не вдаючись до допомоги майстра.
 
Тільки своєчасне обслуговування і чищення гарантують збереження устаткування.
 
Дивіться також відео, як відремонтувати потекшіе водонагрівач.

Коментарі
Залиште коментар
В
26.05.2021 16:01

Горенье FTO80- HV9 мигает светодиодный индикатор нагрева, при этом вода не греется

С
24.01.2021 20:24

На бойлері VestfrostWHC80 показуе ошибку AЬ

S
21.12.2018 02:35

Всім привіт Скажіть будь - ласка, в мене болєр арістон на 80 літрів з верху під термометром капає вода тіпа зберається кондетсад , в чому може бути проблема ?

Р
21.11.2019 21:29

скоріш за все, вже "пробитий бак" на шву пускає. в утіль його.

В
16.10.2018 17:43

У бойлері різко розпочала діватись горяча вода ( буквально 4-5 хвилин і тече холодна.Думав проблема з бойлером -купив новий .Встановив -проблема залишилась.Шум води в горячому шлангу.Вода не протікає нігде.Але навіть при тому ,щоб був невеликий прорив вона не повинна так швидко діватись.Живу у приватному будинку -водопостачання індивідуальне.Всі труби сховані. Поділіться може у кого була подібна ситуація.

Р
21.11.2019 21:26

не тримає звротній клапан

В
04.07.2017 19:13

Из личного опыта добавить хочу, что не стоит скупиться при покупке бойлера и стоит сразу же ставить фильтр для очистки и смягчения воды. Практически во всех регионах вода жесткая и чистка потом самого бака бойлера от накипи обойдется дорого.

В
03.07.2017 15:11

Постоянные регулировки бака, как-то могут повлиять на срок службы?! Регулируя нагрев просто пытаюсь экономить электричество. Бывает так, что в особо жаркие дни или уезжая, вообще бак выключаю из сети. Спасибо.

В
03.07.2017 07:56

У меня примерно так и случилось - "бак" перестал греть воду. Когда же пришел мастер и продиагностировал ситуацию, я была в шоке.... Я увидела тэн и ахнула. Да, такое количество накипи я видела впервые.

В
01.07.2017 15:57

Неисправность любого бытового прибора уже форсмажор для любой семьи, а бойлер штука сложная и в установке и в эксплуатации, еще бы добавил и качество подаваемой воды как основной фактор повреждения именно внутренней герметичности прибора, не все бойлеры имеют нержавеющий бак и это фактор риска.

А
01.07.2017 14:51

В обязательном порядке бойлеру необходимо время от времени проводить техническое обслуживание. И чем жестче вода, тем чаще нужно это обслуживание проводить. Лично мне за счет этого удалось значительно увеличить срок службы своего бойлера.

С
30.06.2017 15:25

Самой неприятной неисправностью бойлеров является коррозия, которая в отличие от других проблем визуально видна и портит внешний вид устройства. Только установка в ванной хорошей вентиляции предотвратит появление ржавчины.

И
29.06.2017 16:36

У нас вода известняковая, так что тэны летят ужасно быстро. Буквально 2-3 года активной работы, и нужно уже перебирать. Да и сами бачки тоже от известняка быстро приходят в негодность. Это проблема жесткой воды.

Категорії