Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Як очистити друкувальну головку принтера: 2 основні технології

Дата публікації: 12.06.2018 17:01
Дата оновлення: 12.06.2018 17:01

Один з істотних недоліків будь-якого струменевого принтера (незалежно від моделі і фірми-виробника) – висока вартість витратних матеріалів. Крім того, для деяких картриджів регулярно потрібно перезаправка чорнилом, при якій неминуче відбувається поступове засмічення сопел головок. Тому питання «як почистити принтер?» виникає досить часто.
простої техніки відбувається засихання залишків фарби і для відновлення роботи принтера потрібно промивання друкуючої головки. При цьому варто враховувати той факт, що самостійне проведення робіт призводить до зняття техніки з гарантійного обслуговування. Кращий варіант у цій ситуації – звернутися до фахівців в сервісний центр. Якщо ж з якихось причин цей варіант не підходить – поради по самостійної прочищення можна знайти в цій статті.

 Картриджи струйного принтера

Також буде цікаво: «Картриджі HP Economy: скорочення витрат, збереження якості друку»

Програма очищення друкуючої головки

Найчастіше необхідність такої процедури, як очищення сопел принтера , виникає в декількох випадках. Це:
об'єму подаються чорнила, яке проявляється в дефектах друку (в результаті утворюються смуги, колір передається некоректно, зображення змащуються);
простій техніки, що приводить до затвердіння залишків барвника тонера на стінках сопел;
чорнила, що вимагає видалення залишків раніше використовуваного складу (чорнило різних виробників відрізняються складом і характеристиками, змішувати їх заборонено).

Виробниками передбачається можливість використання штатної програми очищення, яка до того, як очистити картриджі принтера, тестує систему. Для того, щоб її запустити, можна скористатися меню комп'ютера або самого принтера.

Важливо! Рекомендується проведення не більше 3 таких чисток. Якщо ж це не дасть потрібного ефекту, то буде потрібно ручна механічна очистка.

Після того, як програма буде виконана, потрібно провести повторне тестування дюз. Отриманий відбиток на папері дозволить вирішити питання про те, чи потрібно більш інтенсивний вплив для видалення засмічень. Як показує практика, програмне забезпечення чищення дозволяє повністю прибрати тільки слабкі забруднення.

Корисно для прочитання: «Який принтер краще – лазерний або струменевий: 4 критерії вибору»

Проверка сопел картриджа

Ручна чистка ПГ

Перед тим, як визначитися, чим прочистити сопла принтера, варто враховувати, що не варто йти на крайні заходи відразу після відсутності потрібного ефекту в перший раз. Бувають ситуації, коли через пару днів використання апарату забиті сопла все-таки прочищаються. Якщо ж проблема не вирішується, альтернативним варіантом стануть наступні дії, описані в таблиці.

Потужна прочищення чорнилом
У деяких апаратах передбачена можливість використання процедури, при якій принтер використовує збільшений об'єм чорнила. Обов'язково після виконання такої чистки потрібно зробити перевірки відбиток на папері.
Використання промивальної рідини Промивальна рідина продається в одному комплекті з чорнилом. При її використанні використовується поєднання ручної і програмної чищення. Процедура полягає в тому, щоб продути сопла повітрям, після цього за допомогою невеликого шприца з набраної промивної рідиною пропустити через головку 1 або 2 його об'єму. Потім знову використовується повітря, а після в систему запускаються чорнило. До того, як почистити принтер струменевий з використанням цього методу, важливо брати до уваги, що надлишковий тиск може призвести до руйнування головки.
Замочування в промивають рідини Рекомендується занурення дюзной пластини в промивну рідину на термін не менше 12 год (можна на 2-3 дні). При цьому важливо, щоб розчин потрапив також і всередину головки.
Промивання двома шприцами У голівці є вхідний і вихідний отвори. У них вставляються голки шприців. Даним способом можна кілька разів проганяти рідина з одного з них в інший. Використання одночасно двох шприців не допускається.

Чистка сопла промывающей жидкостью

Варто дізнатися: «ТОП-10 кращих принтерів, що друкують в кольорі»

Чистка картриджа з друкуючої головкою

Є два способи почистити картридж принтера : «холодний» і «гарячий». У першому випадку необхідно використовувати ряд пристосувань. Передбачається використання:

 • одноразового шприца;
 • серветок (підійдуть паперові та бавовняні рушники);
 • дозирующего судини (можна скористатися піпеткою);
 • спеціального захисту для рук (як правило, користуються медичними рукавичками);
 • кошти для миття скла (в його складі повинні обов'язково міститися спирти з етиленгліколем).

Технологія полягає в тому, щоб в розташований на серветці картридж піпеткою було влито кілька крапель рідини. Через 10 хвилин деталі необхідно промокнути паперовим рушником і витерти залишки складу, щоб на поверхні не залишилося крапель і плям. Повторне використання можливо тільки після повного висихання.

Промывка картриджа

Є і т.зв. «Гарячий» спосіб промивання картриджа принтера або БФП. У цьому випадку в якості чистячої рідини служить гаряча вода. В ході видалення забруднень її потрібно буде кілька разів змінювати, щоб вона не остигала. Картридж потрібно витримувати у воді до того моменту, поки вода не стане чистою. Також можна додати в неї засіб для миття скла (в пропорції 1: 1). Після цього потрібно видалити з поверхні картриджа всю вологу і продути його повітрям. Надмірний тиск забезпечується за рахунок використання шприца з витягнутим до упору поршнем. За рахунок цього можна легко видалити з системи залишки тонера.

Буде цікаво ознайомитися: «ТОП-8 найпопулярніших струменевих принтерів»

Для того, щоб правильно визначитися з відповіддю на питання, чим промити сопла принтера, варто брати до уваги особливості використовуваних чорнила і рекомендації виробника до даної моделі апарата. Про готовність головки до роботи можна судити по відсутності чорнильних відбитків після протирання серветкою. Але варто враховувати, що жоден із запропонованих альтернативних не може гарантувати стовідсотковий результат. В кожному окремому випадку підхід індивідуальний.

Коментарі
Залиште коментар