Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • Збір коштів для ЗСУ
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик

Як правильно відрегулювати температуру в холодильнику: 5 рекомендацій

Дата публікації: 06.11.2020 07:59
Дата оновлення: 06.11.2020 07:59

На верхніх полицях холодильника часто зберігають молочні продукти, а на нижніх – рибу і м'ясо. Так доцільніше, тому що внизу зазвичай холодніше, температура варіюється в межах 3-7° С. Необхідна прохолода залежить від показника, що виставлений на регуляторі агрегату. Про нього і піде мова в статті.

Регулювання температури в однокамерному холодильнику

Механічний регулятор (у вигляді коліщатка або диска) поворотом по або проти годинникової стрілки встановлює необхідну температуру без детальних схем.

 1. Цифра 1 – висока температура.
 2. Цифри 6-7 – максимально низькі.

Электронный и механический регулятор

Числове значення на шкалі регулятора не відповідає розподілам термометра. Це порядковий номер положення. У кожній моделі холодильника (будь-то однокамерний або двокамерний) виробник інформує в інструкції про співвідношення температури до нумерації регулятора. Читайте тих паспортні дані.

Стандартна виставляється температура для холодильної камери від +3 до +5 градусів. Морозильна камера є частиною цілісного механізму. Температура в ній не регулюється. Вона стандартна, в межах -18/-24° С.

У таблиці вказані три ситуації – коли необхідно виставити правильну температуру:

Збільшити холод
Зменшити прохолоду
Продукти залишаються кімнатної температури при тривалому зберіганні Замерзають або всихають
З'явився неприємний запах Компресор працює без відключень
Задня стінка постійно «тече» Збільшилося споживання електрики

Корисна стаття: 3 корисних ради, як швидко і правильно розморозити холодильник

Регулювання температури в двокамерному холодильнику

Такий агрегат відрізняється функціонально незалежними один від одного холодильної та морозильної камерами. Встановлюється один компресор на два відділення або на кожен відділ. Відповідно, регулюється температура на весь прилад або автономно.

буває механічним і електронним.

 • Механічний передбачає ручне перемикання рівнів від цифри 1 до 5 (у кожного виробника кількість поділів вказується).
 • Електронний режим установки дотримується найбільш вірно задану температуру. Щоб її змінити, потрібно натиснути кнопку або клавішу на дисплеї. Після кожного натискання йде збільшення або зменшення на один градус.

агрегат на две камеры

Помічені три фактори, які впливають на регулювання температури.

 1. Чим спекотніше в приміщенні, тим більшу доведеться виставляти цифру на регуляторі.
 2. Частота відкривається дверцята – при кожному відкритті холод змішується з теплим повітрям приміщення. У холодильній камері порушується баланс температури для оптимального мікроклімату.
 3. Місце установки – не бажано встановлювати біля джерел тепла, наприклад, радіаторів опалення. Це призведе до зайвої витрати електроенергії за рахунок більш інтенсивної роботи компресора.


холодильника для правильного функціонування – ⅔ від загального об'єму камери.

Цікава стаття: стукає холодильник при виключенні і роботі – інструкція в 5 пунктах

Регулювання температури в холодильнику Side-By-Side

Холодильники Side-By-Side вертикальним (паралельним один одному) розміщенням відсіків відносяться до преміум класу. Вони різні за конфігурацією. Бувають двох, трьох і більш камерними. Компресор розташований під днищем, тому такі агрегати небажано ставити в приміщеннях з системою підігріву підлоги, так як у теплих підлог в числі рекомендацій по використанню присутній обмеження по вазі.

Регулировка температуры в Side-By-Side

Для підтримки необхідного мікроклімату, кожен відсік оснащений електронним контролером. Щоб відрегулювати температуру, доведеться покопатися в налаштуваннях дисплея:

 • необхідно вибрати тип, наприклад: м'ясо, зелень і т. Д .;
 • встановити температуру;
 • внести час охолодження або відтавання.

Максимальна точність електронного керування дозволяє реалізовувати несподівані функції. Наприклад, в більшості холодильників в морозильній камері присутній льдогенератор. 7 хвилин – і кубики льоду готові до вживання.

На замітку: Відповідь в 4 пунктах, скільки електроенергії споживає холодильник за місяць або за добу

Як перевірити чи правильно показує терморегулятор температуру в холодильнику

Досить покласти вуличний термометр на полицю холодильної камери. За нормами виміру температури, необхідно витримати покладені 10 хвилин. Дізнавшись скільки градусів на тій чи іншій полиці, зможете довше зберігати продукти живлення свіжими і ароматними.

Проверка уличным термометром

Це пов'язано з тим, що холод розподіляється нерівномірно, тому що залежить від розташування морозильної камери (для однокамерних) і компресора.

Чим ближче до місця надходження холоду, тим прохолодніше. Такий же принцип перевірки дійсний і для морозильної камери.

Цікава стаття: Поради, як потрібно зберігати продукти в холодильнику – особливості кожної з п'яти зон, правила і терміни

Чому правильна настройка температури в холодильнику важлива?

Якщо регулятор викручені на сильне охолодження, продукти втрачають свої корисні властивості – перемерзають. А при недостатньому охолодженні ризикуєте знайти зіпсовані і непридатні до вживання харчі.

Грамотно та визначити правильні установки температура – гарантія того, що холодильник буде працювати довго, а кулінарні шедеври не втратять смакових якостей тривалий час.

Читайте: Догляд за побутовою технікою: 10 порад на всі випадки життя

Коментарі
Залиште коментар
Категорії