Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Функції та режими роботи кондиціонера — огляд 7 основних і 4 додаткових опцій кліматичної техніки

Дата публікації: 20.07.2022 15:16
Дата оновлення: 21.07.2023 09:41

Кондиціонер призначений, щоб робити атмосферу в комфортному приміщенні. Він використовується, коли потрібно додати свіжості у спеку, нагріти повітря за низьких температур, осушити при підвищеній вологості тощо. Функціональність приладів визначається переліком можливостей та налаштувань, передбачених виробником. Більшість кондиціонерів мають стандартні опції, але нерідко можна зустріти й ті, що доповнені рядом унікальних фішок.

Що з цього набору є найбільш корисним і які режими кондиціонера є класикою спліт-системи? Детальний огляд можливостей клімат-техніки — у статті.

Це цікаво: Неприємний запах з кондиціонера у квартирі: 3 можливі причини та шляхи розв'язання проблеми

Кнопки на пульті кондиціонера

Пульт — потрібний складник, без якого віддавати команди для кондиціонера неможливо. Для керування режимами на ньому передбачені кнопки. Додатково пристрій має екран. ДК (дистанційні пристрої) можуть бути будь-яких форм, розмірів, з декором або без.

Попри різницю у дизайні, принцип роботи пульта у всіх кондиціонерах однаковий, як і набір типових функцій. Якось розібравшись у цьому поєднання кнопок, можна вважати себе якщо і не гуру у світі кліматичних приладів, то хоча б людиною з досвідом.

Виробники спліт-систем дбають про те, щоб користувач міг інтуїтивно зрозуміти призначення тієї чи іншої кнопки. Наприклад, OFF/ON — вимкнути/увімкнути. Такими ж простими є всі основні опції:

 • кнопка із зображенням сніжинки або словом Cool, що означає запустити холодне повітря до кімнати;
 • сонце чи напис Heat — обігрів площі приміщення;
 • намальована крапля (Dry) — осушення повітря;
 • значок вентилятора (Fan) — перетворює кондиціонер на вентилятор;
 • зірочка (Sleep) — нічний режим;
 • зображення годинника (Timer) — автоматичне вимикання кондиціонера через заданий час;
 • замок (Lock) — захищає конструкцію від дітей;
 • напис Swing — допомагає регулювати напрямок шторок та повітряних потоків.

Ці типові кнопки є на більшості пультів. Залежно від ціни та бренду приладу також може бути: «Захист від перепадів напруги», «Низький рівень шуму», «Авторестарт» та багато іншого.

Режими змінюються простим натисканням відповідної кнопки. Але є кілька нюансів. Щоб полегшити дії користувача, не зайвим буде докладніше зупинитися на трьох найпопулярніших функціях. Як їх налаштувати? Далі — докладніше.

Значення кнопок на пульті кондиціонера

Читайте також: ТОП-10 найкращих кондиціонерів Cooper&Hunter

Режим Auto

Функція призначена для автоматичної підтримки комфортної температури. Вибравши режим Auto, можна не контролювати температурні показники, техніка сама їх аналізує. Пристрій вибирає: охолоджувати, нагрівати чи вентилювати приміщення. Подібний функціонал присутній у моделях Cooper&Hunter та інших відомих брендів.

В чому суть? Якщо повітря в приміщенні стало холоднішим за вказану межу, або навпаки, підігрілося, спліт-система самостійно активує потрібний режим (охолодження або обігрів), щоб повернути ту саму оптимальну температуру. Пульт тут використовується лише для увімкнення режиму. Значення температур екрана, швидше за все, не покаже.

Якщо кнопки Auto немає на пульті керування, опція налаштовується кнопкою MODE (призначена для перемикання режимів).

Режим Авто на пульті кондиціонера

Налаштування темпу роботи вентилятора

За цю функцію кондиціонера відповідає кнопка Fan Speed, що в перекладі з англійської означає швидкість вентилятора. Залежно від моделі спліт-системи та самого пульта, кнопка може бути позначена по-різному. Найчастіше це Fan або схематичне зображення лопат, що нагадує квітку.

Нюанс: Не потрібно плутати кнопку Fan для налаштування швидкостей роботи лопатей з опцією Fan, яка активує вентилятор (і вмикається за допомогою MODE). Це дві різні опції.

Функція Fan є не у всіх моделей. При її активації кондиціонер перетворюється на звичайний вентилятор, тільки потужніший і тихіший. Навіщо потрібна опція Fan? Вона виконує одразу кілька завдань:

 • перемішує верхні та нижні шари повітря, «вирівнює» температуру в приміщенні;
 • освіжає повітря та допомагає, коли в кімнаті відчувається затхлий запах;
 • фільтрує повітряні потоки, що дуже корисно, коли людина хворіє.

Кнопка Fan (вона Fan Speed ​​або просто Speed) налаштовує обертання лопатей. Навіщо це потрібно? Чим швидше крутяться лопаті вентилятора, тим менше часу потрібно на охолодження/обігрів кімнати, і навпаки. Тобто кнопкою можна контролювати поширення повітря з кондиціонера по периметру приміщення.

У вентилятора є кілька швидкостей, вони йдуть один за одним і включаються при кожному наступному натисканні Fan:

 1. Авто. Це не автоматичний режим роботи кондиціонера, йдеться про обертання лопат. Увімкнувши таку швидкість, вентилятор самостійно налаштовуватиме оберти, враховуючи задану на дисплеї температуру.
 2. Low. Активується повільне обертання лопатей. Режим є ідеальним, якщо в кімнаті знаходяться люди. Повітря змінюватиметься непомітно для користувача, без будь-якого дискомфорту.
 3. Medium. Вентилятор працює на середній швидкості, досить швидко і відчутно змінюючи «градус» повітря у приміщенні.
 4. High або Turbo. Найпотужніше обертання валу. На такій швидкості кондиціонер працює досить галасливо, миттєво охолоджуючи чи гріючи кімнату. Виробники рекомендують залишити приміщення під час активації швидкості High.

На пульті швидкість роботи вентилятора відображається у вигляді шкали. Збоку екрана написані швидкості, а на дисплеї встановлюється курсор навпроти вибраного режиму.

У приладах із середньої цінової категорії та преміумсегменту, наприклад, Cooper&Hunter CH-S18FTXLA-NG, опція Fan може відповідати також за вентилювання приміщення. Це означає, що кондиціонер забиратиме повітря з вулиці, фільтруватиме і подаватиме до кімнати. Функція спрацює, якщо пристрій виведено назовні.

Налаштування швидкості на пульті кондиціонера

Може стати в пригоді: Види кондиціонерів — як вибрати кондиціонер, який підійде саме вам

Управління температурою

Коли в кімнаті дуже жарко і хочеться рятівної прохолоди, потрібно вмикати режим «Охолодження». Для цього важливо:

 • натиснути клавішу, де намальована сніжинка;
 • кнопками «-» або «+» налаштувати бажану температуру (буває, на пульті для цього передбачена окрема кнопка Temp).

Градуси з'являться на екрані, їх можна змінити будь-коли. Коли кондиціонер остудить кімнату до потрібних параметрів, блок вимкнеться, а випарник продовжить функціонувати, підтримуючи задану температуру. Якщо повітря нагріється хоча б на 1°C більше від заданого користувачем, кондиціонер моментально включиться і відновить температуру, згідно з вказівками господаря.

Аналогічно і з режимом обігріву: після увімкнення приладу треба натиснути кнопку Heat. У деяких моделей кондиціонерів на пульті не передбачено окрему кнопку, режим активується через «МОДЕ». Варто зважити, що не всі спліт-системи можуть обігрівати приміщення (модель Zanussi ZACS-07, наприклад, може). Бюджетні варіанти часто заточені лише під холод.

Для тих, кому пощастило, і кондиціонер поєднує в собі обігрівач, важлива інформація: Включно з обігрівом, не можна відразу збільшувати температуру більше, ніж на 5°C. Попередньо варто виміряти повітря у приміщенні кнопкою Temp.

Основні режими роботи кондиціонера відповідно до значків на пульті

Навчитися включати режими — пів справи, а яке завдання виконує кожна функція і що станеться після її активації, ще потрібно вивчити.

Робота на охолодження

Більшість покупців купують кондиціонер із єдиною метою — знижувати температуру в приміщенні. Саме тому функція «Холод» — головна місія всіх спліт-систем типу Gorenje KAS21.

Працює це так:

 • після натискання кнопки Cool набирає чинності залитий в прилад холодоагент;
 • він переміщається у газоподібному стані через спеціальні трубки від внутрішнього до зовнішнього блоку;
 • у зовнішньому блоці є компресор, він повертає холодоагент у рідкий стан;
 • у вигляді рідини вже по інших трубках фреон прямує назад у внутрішній блок;
 • у внутрішньому блоці він знову перетворюється на газ, принагідно охолоджуючи повітря.

При налаштуванні режиму оптимальною температурою є діапазон 16-18°C. Якщо хочеться ще більше свіжості, у роботу йде вентилятор. Більшість пультів дають змогу регулювати температуру до 0,5°C.

Важливо! Виробники не рекомендують використовувати цей режим за мінусових температур на вулиці, щоб не зіпсувати зовнішній блок.

А щоб улітку та в міжсезоння кондиціонер працював, як треба, варто при його покупці правильно розрахувати потужність. І тому використовують просту формулу: на 8-10 кв. м. 1 кіловат.

Цікаво: Як зробити кондиціонер зі старого холодильника: посібник зі збирання

Функція кондиціонера «Обігрів»

Відразу про важливе: «Обігрів» не замінить повноцінного опалення у квартирі. Використовувати цей режим краще восени, до моменту включення обігрівальних приладів, або навесні, коли на градуснику вже плюс, а приміщення не встигло прогрітися.

До речі, під час міжсезоння ця функція з'їдає в 3-4 рази менше електроенергії, ніж інші прилади.

Функція обігріву в кондиціонері

Продув (або вентилятор)

Наявність вентилятора у спліт-системі значно прискорює продування теплого або холодного повітря в приміщенні. Наприклад, якщо вибрати швидкість Turbo, потоки повітря починають у божевільному темпі літати по кімнаті. У результаті температура знижуватиметься відчутно для користувача.

Режим кондиціонера зі значком Dry

Дуже корисна функція: прибирає зайву вологу з повітря, очищує його та перешкоджає утворенню плісняви, грибка та вогкості. Включивши осушення, в кімнаті стає легше і вільніше дихати, особливо це відчувають люди з астмою чи алергією. Режим є також в недорогих моделях, як варіант Cooper&Hunter CH-S09XN7 PRIMA PLUS.

Принцип роботи:

 • натиснути відповідну режиму кнопку на пульті;
 • прилад почне поглинати вологу та осушувати повітря;
 • процес триває 10 хвилин, наступні 5 хвилин техніка відпочиває;
 • після цього включає турбовентилювання, яке працює ще 2 хвилини.

Режим буде марним, якщо в кімнаті знаходяться джерела вологи. Це може бути відкритий акваріум, зволожувач повітря чи будь-які декоративні елементи з водою.

Функція осушення повітря у кондиціонері

Безшумний режим та його користь

Вмикається кнопкою Sleep. Цю функцію ще називають нічним режимом за безшумність роботи. Вона найбільш комфортна під час сну та абсолютно не заважає відпочинку. Крім того, щоб не переохолодити сплячого режим підтримує оптимальну для людини температуру, з урахуванням заданих користувачем параметрів. Коливання можливі не більше 1-2°C.

Режим не лише комфортний, а й економічний. У стані Sleep кондиціонер вимагає у рази менше енергії на роботу. Якщо потрібна техніка саме з такою функцією, варто звернути увагу на недорогий Zanussi ZACS-07.

Функція Swing: як зробити, щоб кондиціонер дув угору

Призначення — регулювання жалюзі. Таким чином, можна самостійно налаштовувати потоки повітря в кімнаті та вибирати, куди вони будуть прямувати: вгору або вниз. Заслінки встановлюються у кількох положеннях. Усі дії із жалюзі відображаються на екрані пульта.

Навіщо потрібний таймер?

Практично у всіх спліт-системах є таймер. Це річ потрібна та корисна. За допомогою таймера встановлюється час увімкнення кондиціонера та відходу техніки «до сну». Наприклад, можна освіжити приміщення за кілька годин до приходу додому або завершити обдування кімнати, як тільки користувач засне.

Таймер у кондиціонері

Додатковий функціонал кондиціонера

Кожен бренд намагається максимально виділитися на тлі конкурентів, оснащуючи свої спліт-системи унікальними функціями, покликаними полегшити та скрасити життя користувача. Перерахувати їх все навряд чи вдасться, але зробити коротку добірку найкрутіших цілком можливо.

До уваги читача представлено ТОП 4 додаткові опції в кондиціонерах та опис користі від них:

Додаткова функція
Коли активується? Користь
Самодіагностика Якщо в системі стався збій і кондиціонер не може працювати в штатному режимі, сигналізує світлодіодом над відповідним написом про причини несправності

Допоможе швидко впоратися з проблемою та запобігти серйозному ламанню. 

Для усунення несправності необхідно викликати майстра

Режим присутності Передбачає наявність датчика руху. Техніка включається, тільки якщо в приміщенні знаходяться об'єкти, що рухаються Якщо кімната порожня, активується енергоощадний режим і кондиціонер переходить у стан сну. Звісно, ​​якщо не задані інші параметри
Іонізація Вмикається, якщо потрібно освіжити повітря у приміщенні. Гарний приклад кондиціонера з іонізацією Cooper&Hunter CH-S12FTXLA-NG Режим покращує імунітет та самопочуття користувача. За відгуками деяких людей, створюється відчуття морського бризу
Очищення повітря Особливо корисно, якщо у сім'ї є алергік чи астматик

У процесі використовують різні фільтри. 

Залежно від вибраного фільтра можна робити «грубе» очищення, коли поглинаються лише великі частинки пилу, або делікатну — забирається запах диму, мікроби та навіть квітковий пилок.  

У кімнаті легше дихати, нема подразників

На завершення аналізу функцій спліт-систем — кілька порад. Вибираючи режим кондиціонера, варто завжди враховувати температуру та погодні умови за вікном. Таким чином, вдасться продовжити термін служби зовнішнього блоку. І обережно використовуйте режими охолодження, щоб не було різкого перепаду температур між вулицею та будинком. Додавати свіжості до приміщення потрібно поступово.

Активуючи функції кондиціонера на пульті, можна легко налаштувати температуру, вологість та інші параметри повітря під себе. А коли дихається комфортно — і живеться легше!

У тему: ТОП-10 кращих виробників кондиціонерів і 5 основних критеріїв вибору

Коментарі
Залиште коментар
Ж
21.07.2020 23:27

Что это означает AIR REFRESH сынок нажал теперь я нажимаю тот кнопку а он не уходит с кондиционера что можно сделать расскажите пожалуйста

Останні новини