Баклажани називають «синенькими» через потужний антиоксидант — антоціанін, який надає їм характерного фіолетового кольору. В них антиоксиданти, що уповільнюють старіння організму. Цей овоч багатий на клітковину, яка нормалізує травлення, покращує роботу кишківника та допомагає контролювати рівень цукру в крові. Така особливість важлива для людей з діабетом і тих, хто стежить за своєю вагою. Він відмінно насичує і дає змогу довго відчувати ситість.
Заморожування баклажанів на зиму — це запас смачних заготівель для безлічі страв на цілий рік. Розглянемо, як зробити так, щоб не гірчили та не розвалювалися.
Як правильно заморозити баклажани, щоб не гірчили
Синенькі мають бути зрілими, без пошкоджень і плям. Їх миють у холодній воді та просушують. За бажання нарізають на шматочки потрібного розміру — кружечками, кубиками, скибочками — залежно від того, як планують потім їх використовувати. Посипають сіллю і залишають на пів години або годину. За цей час сіль витягне зайву вологу та гіркоту з баклажанів.
Після закінчення часу заготовину ретельно миють під холодним проточним струменем, щоб прибрати сіль і сік, який виступив. Таким чином позбавляються гіркоти. Потім відкидають на друшляку, щоб зійшла вода, обсушують паперовими рушниками. Важливо, аби баклажани були сухими перед бланшуванням (обробкою окропом) і заморожуванням. А далі — на вибір три способи зробити це правильно і красиво.