Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • Збір коштів для ЗСУ
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик

Який посуд підходить для індукційної плити, Або якому сказати 4 твердих «ТАК»

Дата публікації: 30.04.2021 09:13
Дата оновлення: 30.04.2021 09:13

Скло і дерево – табу, а ось для нержавійки не завадило б влаштувати фейс-контроль з пристрастю. Детальніше про те, який посуд використовується для індукційних плит – нижче. Читайте і дізнавайтеся круті кухонні Лайфхак!

На замітку: Електронні гаджети для кухні: ТОП-5

Принцип роботи плити

Якщо не заходити в нетрі фізики, пристрій являє собою міні трансформатор з електроконфорки. Вони в рази безпечніше газових. Під зовнішньою панеллю захована індукційна котушка, де протікає струм. Вона виконує роль первинної обмотки.

 принцип работы индукционной плиты

Вторинної – служить посудина. Коли у неї правильний матеріал, з'являється магнітна індукція і ток починає прогрівати денце по діаметру. Ручки каструлі,сковорідкиІ кришки не гріються, так що не обпечешся.

Якщо зняти посуд з плити, комфорка через кілька секунд буде ледве теплою. При магнітної індукції прогрівається тільки керамічна «оболонка» плити. І то тепло, яке відчувається після зняття каструлі, – це тому, що поверхня ввібрала жар і передає його за інерцією.

Саме тому при взаємодії з такими плитами неможливо обпектися. Відкритого вогню тут немає, а кераміка остигає миттєво.

В тему: Індукційна плита або газова – що краще вибрати: 5 підводних каменів

Яку посуд можна ставити на індукційну плиту

Плита буде працювати, якщо між технікою і начинням виникатиме індукція. А для цього потрібно буде шукати феромагнітні матеріали. Вони гарантовано «замкнутий ланцюг». Знайти її просто – виробник пише на своїй продукції, що вона підходить для індукції і позначає її значком «Спіраль».

 какую посуду можно ставить на индукционку

Але якщо упаковка загублена або оновлення кухонного дрібниці відбулося спонтанно, перевіряють дно посуду на профпридатність за допомогою магнітика, який працює з чотирма матеріалами.

 1. Чавун.
 2. Нержавіючий метал.
 3. Алюміній з феромагнітним днищем
 4. Емальований сталевий посуд.

Дінці має бути без вм'ятин, абсолютно рівним. Якщо воно за період експлуатації частково деформувалася, буде гірше «замикати ланцюг» і довше прогріватися.

Цікава стаття: Чим і як правильно мити плиту з нержавіючої сталі – 3 основних правила

Що не можна ставити на індукційну плиту

Чи не спрацює начиння, якщо дно не магнітиться . Адже посуд для індукційної плити відрізняється саме своїм «магнетизмом». Багато звичні матеріали не зможуть служити в якості вторинної обмотки, і система не запуститься передачу тепла. З величезною часткою ймовірності в цьому випадку не годяться:

 • мідь, скло, латунь;
 • дерево, пластик і алюміній без магнітного днища.

Якщо днище НЕ магнітиться, доведеться використовувати посуд в інший кухонній техніці або віддавати друзям. З плитою вони не подружаться.

запрещено на индукционной плите

Іноді може врятувати ситуацію предмет під назвою «індукційний адаптер», який виступатиме магнітним денцем для посуду. Його роблять з багатошарового феромагнітного сплаву: плита буде нагрівати перехідник, а він буде передавати тепло посуді.

Читайте: Рейтинг індукційних плит: 5 настільних плит для будинку

Як зрозуміти, чи підходить посуд для «індукціонкі»?

Все залежить від того, купується нова начиння або буде використовуватися стара. Для кожного з них існує свій підхід:

Підхід
Варіант 1 Варіант 2
Аналіз упаковки Вивчити інструкцію виробника і упаковку Розглянути саму начиння. Часто на посуді можна знайти значок індукційної плити (виглядає, як спіраль)
Польові випробування Взяти магніт (підійде навіть з холодильника) і прикласти до днища. Якщо магнітиться, буде працювати з плитою Поставити готувати їжу. Через кілька хвилин на варильної панелі стане ясно, чи працює каструля з даної начинням

При великому бажанні і винахідливості на індукціонке можна готувати їжу в будь-який посудині. Головне, створити між конфоркою і днищем ту саму прошарок, що «закриє ланцюг».

Лікнеп: Як вибрати мультіпечь: 3 підказки

Коментарі
Залиште коментар
Категорії