Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • Збір коштів для ЗСУ
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик

Індукційна плита чи газова – що краще вибрати: 5 підводних каменів

Дата публікації: 26.10.2020 08:52
Дата оновлення: 26.10.2020 08:52

Індукція фуричіт від дотику, газова плита – від блакитного вогника. Їх об'єднує добре, вічне – приготування їжі. В іншому агрегати – як небо і земля.

Знаючи концепцію функціонування кожного з приладів, легше вирішити, яку плиту вибрати – газову або індукційну. Сподіваємося, наші поради допоможуть визначитися.

Принцип дії індукційного плити

Управління котушками індуктивності, що приховані під склокерамікою, відбувається за допомогою вихрових струмів в межах інтервалу частот 20-100 кГц. Це і є первинна обмотка. Вторинна криється в сполученні з дном посуду, яку ставлять на конфорку.

Індукційний струм впливає на електрони в днище посудини і змушує їх рухатися. За рахунок цього каструля розігрівається, прогріваючи так само варильну поверхню. Зняв її з плити – нагрівання моментально зупинився. Ця особливість дозволяє готувати їжу з мінімальними витратами теплової енергії.

Принцип работы индукционной плиты

Щоб готувати на плиті з індукцією, потрібно використовувати посуд з магнітящімся дном (можна протестувати за допомогою магніту). Інакше плита гріти не буде. Виробники маркують тару для готування значком, який підказує, що утворює можна використовувати для індукції.

Або ж скористатися перехідниками, які ставлять на варильну поверхню. Магнітні котушки будуть впливати на них. При цьому можна застосовувати будь-який крам з металу.

Енергоспоживання індукційною поверхнею поверхні

Щоб визначитися, яка плита краще – газова або індукційна, необхідно оцінити їх енерговитратність. У моделях з індукцією електроенергія для нагріву поверхні не задіюється. Тому втрати тепла відсутні. У індукційних плит найвищий ККД серед всіх різновидів приладів. Він дорівнює 90%. Завдяки цьому закип'ятити чайник або приготувати вечерю можна в рази швидше.

Потужність нагріву в індукційному пристрої досягає 7 кВт. Якщо в плиті передбачена опція Power Boost, потужність області нагріву зростає в два рази.

Читайте: Індукційна плита: як працює, як вибрати, як користуватися

Принцип дії газової плити

Робота газової плити грунтується на блакитному паливі. ЗА допомогою перемикача відкривається потік газу в пальник. Паливо проходить по вентиля, розсіюється в повітрі і утворює полум'я від іскри.

Принцип работы газовой плиты

В результаті горіння нагрівається посуд і частина решітки, яка знаходиться над конфорками. Такі прилади встановлюють лише при наявності в житло газової магістралі.

На замітку: Чим і як мити плиту з нержавіючої сталі: 3 основних правила

Енергоспоживання газової вручений поверхні

Показник корисної дії газових приладів – 50%. Вагома частина енергії витрачається на нагрів решітки і навколишнього простору. У газових плитах потужність нагріву може досягати 8 кВт. При цьому:

 • у найменшій конфорки цей показник становить близько 1 кВт,
 • а у найбільшій 3 кВт.

 Особенности традиционной газовой плиты

Висока потужність – одне з основних переваг газових плит. У той же час процес готування їжі забирає багато часу. У зв'язку з втратою створюваного тепла, на підготовку страв або кип'ятіння чайника витрачається набагато більше часу.

Корисні поради: Як вибрати газову плиту

Порівняння газової та індукційної плити

Покажемо в таблиці, що краще – газова або індукційна плита.

Показник
Газова плита Індукційна плита
Безпека Середня Висока
Споживання енергії (витрата енергії на нагрів 2 л води) 390 Вт 225 Вт
ККД 49-52%, ККД 90-93%,
нагрів за 8 хв 18 сек нагрів за 4 хв 46 сек
Монтаж вимагає дозвільної документації від державних органів може встановлюватися в будь-якому місці за бажанням користувача
Догляд складний простий
Ціна від 6000 грн від 15000 грн

В тему: Топ-10 виробників кухонних плит: вибираємо свого лідера

Яку плиту вибрати – газову або індукційну: що краще

Швидше за все у користувача назріває питання, що вигідніше – газова або індукційна плита. Ціна комунальних послуг стрімко росте. Тому при покупці важлива не тільки вартість в магазині, але і витрата енергоносіїв.

 1. Газ витрачається економно, але в більшості сучасних висоток газової магістралі немає. В такому випадку на лідируючі позиції виходить індукція з економним споживанням енергоносіїв. Користувач може заощадити не тільки на електриці, а й на кількості конфорок.
 2. На індукційну плиту, на відміну від газової, можна встановити автоматику, що забезпечує безпеку під час експлуатації. У газовому пристрої кращим варіантом може бути тільки вбудований газ-контроль, який в аварійному порядку перекриває потік газу на пальник.

Индукционная плита в интерьере кухне

Крім того, серед всіх видів плит, індукційні моделі займають перше місце за критерієм безпеки. Автоматика тримає все під контролем: будь-то залишена порожня посуд або розлив рідини. При таких умовах плита відключається. У випадку з газовою плитою подача блакитного палива припиняється тільки при недіючому полум'я. Незважаючи на те, що моделі з індукцією економні, в магазині коштують вони недешево.

Зіставивши всі вище перераховані фактори, кожен споживач повинен сам для себе визначити, яку – індукційну плиту або газову купувати. Тим, кому важливо, щоб було безпечно і зручно незалежно від фінансового аспекту, краще придбати індукцію. З урахуванням всіх переваг цієї технології, можна напевно стверджувати, що майбутнє за нею.

Корисна інформація: Стеклокерамическая плита – вибір, догляд, поради. 7 рекомендацій для чищення

Коментарі
Залиште коментар
Категорії