Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Принцип роботи і будова гідроакумулятора – 5 ключових функцій

Дата публікації: 24.10.2018 17:40
Дата оновлення: 24.10.2018 17:40

Живучи у власному будинку, господарі стикаються з багатьма завданнями, яких зазвичай не виникає в квартирі. І одна з них – забезпечити безперебійну подачу води. Тут на допомогу приходить насос: включив воду одним з вентилів – тиск різко змінилося, насос заробив і погнав воду до крана.

Але скільки разів за день включається вода? І кожен раз запускається насос, розрахований на певну кількість включень. Щоб зберегти цей важливий елемент водопостачання, до трубопроводу інсталюють гидробак. Так що користувачам, які планують установку гідросистеми у власному будинку, слід розібратися з принципом роботи і функціональністю гідроакумулятора.

Для чого використовується гідроакумулятор?

Діє гидробак спільно з насосом (таким, наприклад, як Leo 3.0), і виконує важливу роботу:

  1. В пристрої завжди присутній певний об'єм води під тиском. Завдяки цьому запасу вдається уникати короткочасних частих включень насоса, які привели б його в непридатність за дуже короткий час.
  2. Прилад стабілізує тиск в трубах, утримує показник напору на одному рівні. Таким чином він не допускає гідроудару, що виникає при спрацьовуваннінасосного пристрою.
  3. При аварійному відключенні води в ньому завжди залишається невеликий резерв.

Гидроаккумулятор

Корисно прочитати:Як вибрати радіатор опалення?

Як влаштований гидробак?

По суті, гідроакумулятор являє собою герметичну металеву ємність у формі циліндра або сфери, всередину якої вмонтована еластична перегородка у вигляді груші – діафрагма. Вона з'єднується з гідроакумулятором спеціальним пневмоклапаном і саме в ній" зберігається" вода, не стикаючись з металевими частинами корпусу. Цю камеру роблять з міцного еластика (ізобутірованного або каучукового), що відповідає стандартам для питної води. Таким чином рідина в такій камера не застоюється і не схильна до затхлості.

Загальна конструкція гидробака складається з таких елементів:

  • Корпус;
  • Водяна камера з водою під тиском;
  • З'єднувальний фланець для підключення до гідросистеми;
  • Ніпельна клапан або спеціальний кран для стравлювання зайвої повітряної суміші з пристрою;
  • Фітинг, що фіксує мембрану в гідробаку.

Не пропустіть:Як вибрати економний бойлер? 3 важливі параметри

Якщо який-небудь елемент вийшов з ладу і його потрібно поміняти, відключити гидробак можна без обов'язкового зливу води з системи. Однак, такий слив може знадобитися в акумуляторах, в яких не передбачено підбурюючий клапан. У них стравити повітряний надлишок можна тільки шляхом повного спорожнення внутрішньої водяний камери. В такому випадку зливати і заповнювати камеру знову потрібно регулярно.

 Как устроен гидробак

Може стати в нагоді:ТОП-7 популярних газових опалювальних котлів до 250 квадратних метрів

Принцип роботи гідроакумулятора

Робочі елементи гідропристрої взаємодіють один з одним в такому порядку:

  1. В з'єднані з трубопроводу еластичну діафрагму надходить вода, водяна камера повністю заповнюється і розширюється.
  2. Повітряна суміш у зовнішній камері між стінками і самої діафрагмою стискається через обмеження об'єму, досягаючи необхідного параметра здавлювання.
  3. При відкритті крана створене тиск всередині приладу виштовхує з еластичної діафрагми водяний потік і пускає його по трубопроводу до потрібного місця.
  4. У міру зменшення водяного запасу в камері тиск в пристрої знижується до контактування спеціального контролера. Цим Він посилає сигнал для насосного обладнання, яке запускається і ініціює повторне заповнення гидробака. Після цього контакти контролера розмикаються.

Таким чином малі витрати води не пускає в хід водяний насос, тиску гидробака цілком вистачає на часті невеликі водні процедури. Тільки спустошивши водяну камеру пристрою – а там може знаходитися до 100 л і більше води – і знизивши тиск до мінімального рівня, система запускає в дію насос.

Принцип работы гидробака

Варто прочитати:Як вибрати газову колонку

Види гідробаків

Класифікація гідроакумуляторів проводиться за кількома ознаками.

Спосіб установки- бувають горизонтальні і вертикальні гідробаки. Вибір пристрою зазвичай пов'язаний з параметрами службового приміщення, в якому воно встановлюється. Зовнішній вигляд і принцип роботи в обох варіантах аналогічний. Але різниця є. Вертикальні гідробаки, такі, як Imera VA12, оснащуються клапаном, стравлювати повітря з системи, а в горизонтальних передбачений зовнішній насос.

Накопичення енергії.Найчастіше використовуються гідроакумулятори з пневматичним накопичувачем, стискає повітря в корпусі. Але є моделі з механічним накопичувачем – пружинним або вантажним.

Найбільш наочно побачити різницю між моделями можна тут:

Гидроаккумулятор
Переваги Недоліки
Пневматичний Невеликі розміри, різноманітність конструкцій, різний об'єм, висока енергоємність Несуттєві
Пружинний Низька вартість, проста конструкція Невеликий об'єм, тиск залежить від якості і ступеня зносу пружини
Вантажний Великий об'єм камери, стабільний тиск, невисока вартість Мала енергоємність, невисокий тиск, великогабаритна конструкція

Об'єм бака. Тут варіантів багато – гідробаки випускають з об'ємом від 2 до 400-500 літрів. Для приватного будинку більш підходить столітровий ємність, а для квартири цілком вистачає варіанту поменше.

Призначення.На трубопроводи з холодною водою монтують гідропристрої синього забарвлення, в системи гарячої води – червоною.

Виды гидроаккумуляторов

Цікаво:Види кондиціонерів: як вибрати кондиціонер, який підійде саме вам

Як зробити правильний вибір?

Перед тим, як приступати до пошуку гідроакумулятора, слід зробити деякі Розрахунки. Насамперед порахувати кількість одиницьпобутової техніки, підключених до водопровідної труби. Потім визначити кількість кранів в кухні, санвузлах, пральні. Також не варто нехтувати даними про склад сім'ї: чим більше людей користується душем, тим більший об'єм води витрачається.

Зазвичай для сім'ї з трьох осіб і базового комплекту техніки вистачає приладу на 30-50 л. Але це без урахування водних запасів. Якщо присутні випадки частого відключення світла, то краще зупинитися на моделі не менше 80 літрів.

Коментарі
Залиште коментар
Категорії