Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • Збір коштів для ЗСУ
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик

Як перевірити телефон на прослухування: 7 ознак, що телефон прослуховують, і 3 програми захисту

Дата публікації: 12.05.2021 14:07
Дата оновлення: 12.05.2021 14:07

Смартфони - не просто аксесуар активної, ділової людини. Цьому пристрою власники довіряють особисті й робочі розмови, sms-листування і спілкування за допомогою різних месенджерів. У пам'яті апарату і на флеш-карті зберігаються знімки, відео та інші файли, які не призначені для чужих очей. Тому важливо дбати не тільки про те, щоб не втратити смартфон або його не вкрали, але і про захист даних на ньому.

Як шпигуни крадуть інформацію, на які несправності звернути увагу і як перевірити телефон на прослуховування?

личные данные на смартфоне

Як відбувається прослуховування мобільних телефонів?

Щоб перевірити, чи прослуховується телефон, потрібно знати, як зловмисники можуть до нього під'єднатися. Існують три способи:

1. Шахраї встановлять на телефон шкідливе програмне забезпечення. Завдяки бездротовим комунікаціям і спеціальним програмам для хакерства користувач практично будь-якого рівня може скористатися цим методом. Використовуючи віруси певного типу, злочинці можуть вкрасти й знищити особисті дані власника смартфона та іншу інформацію, яка зберігається на телефоні. Так, система шифрування може бути змінена хакерами або відключена зовсім. Потрапити на гаджет подібне ПЗ може:

 • через MMS-повідомлення;
 • через мобільний інтернет;
 • за допомогою Bluetooth;
 • через Wi-Fi-з'єднання;
 • коли власник підключає смартфон до комп'ютера.

шпионские программы на смартфоне

Хакерські програми можуть вмикати мікрофон і злочинець буде отримувати інформацію, перебуваючи в радіусі 100 метрів від власника телефону.

2. Прослуховування телефонів з використанням особливих мобільних апаратів. Такі системи складаються, як правило, з комп'ютера або ноутбука двох телефонів зі спеціальними модифікаціями. Деяким здається, що подібне оснащення легке в управлінні та є майже будь-якому користувачеві. Це не так. Тільки професійний зв'язківець впорається з таким обладнанням. Заплатити ж за систему доведеться до декількох сотень тисяч доларів.

Читайте також: Як розблокувати телефон: 5 способів, які працюють

3. Цей спосіб – найдорожчий. Для прослуховування використовують спеціальні комплекси, ціна яких стартує з декількох сотень тисяч доларів. Така техніка продається напівлегально. Обслуговувати її можуть тільки зв'язківці з професійною освітою і досвідом. Цей метод використовують, щоб слухати чужі розмови в реальному часі.

как происходит прослушка телефона

Показники прослуховування телефону

Щоб визначити прослуховування, потрібно звернути увагу на такі 7 деталей:

1. Смартфон як ніби «булькає» в моменти, коли перебуває поруч з електронікою – комп'ютерними колонками, телевізором. Перешкоди – природні, якщо в цей момент ви користуєтеся апаратом. Але коли телефон лежить без діла, є привід задуматися.

2. Гаджет «самостійно» вмикається і вимикається, заново реєструється в Мережі. Якщо користувач неуважно встановлював і налаштовував неперевірені програми та програми – така ситуація нормальна. В протилежному випадку – апаратом можуть управляти без відома власника.

3. Батарея не повинна нагріватися, якщо телефон не використовується деякий час. Перегрівати акумулятор можуть приховані працюють програми. Не виключено, що шпигунські.

4. Про прослуховування свідчить екран мобільного, який не відключається під час вимикання апарату. Або сам телефон незвично довго не може вимкнутися. Але подібні збої можуть бути результатом установки ПЗ без ліцензії та інших помилок софту.

Читайте також: ТОП-10 корисних додатків для смартфона – Рейтинг кращих програм для Android і iOS 2017 року

5. Акумулятор розряджається швидше, ніж зазвичай. Поступове зменшення місткості батареї через рік користування апаратом – норма. Неприємності такого роду з новим телефоном говорять про увімкнений мікрофон і безперервний запис розмов.

6. У смартфоні, що підтримує роботу двох сімок, з'являється невідомий оператор, підписаний кількома цифрами.

7. Відлуння або тріск в динаміці під час розмови підтверджують факт підслуховування.

показатели прослушки телефона

Як дізнатися, чи прослуховується телефон?

Якщо занепокоєння з приводу можливого прослуховування мобільного спричиняє дискомфорт, можна звернутися за допомогою до оператора. Телефонна компанія, швидше за все, володіє обладнанням для перевірки лінії. У поліцію варто йти, якщо є докази шпигунської діяльності.

Також існують програми для смартфонів, що допомагають з'ясувати, чи зашифрована поточна розмова або доступна для зловмисників:

1. Перевірка телефону на прослуховування за допомогою EAGLE Security FREE. Програма аналізує розташування та ідентифікує станції. Корисна функція – вивчення додатків, приховано використовують камеру і мікрофон, і можливість закрити доступ до фотоапарата.

2. Використовуючи Darshak, можна виявити програми та додатки, які відсилають текстові повідомлення без відома користувача.

Читайте також: Як зробити скріншот на смартфоні: 4 способи, які працюють

3. Для просунутих власників існує програма Android IMSI-Catcher Detector. Знайти та завантажити її необхідно самостійно. Цього додатка немає в Google Play, але він вбереже гаджет від підставних базових станцій. Таким же функціоналом володіє CatcherCatcher.

как узнать, прослушивается ли телефон

Варто відзначити, що створені для перевірки та безпеки програми сумісні тільки з сучасними гаджетами. На прості мобілки, на жаль, їх не поставити. Але, використовуючи спеціальний захисний софт, власники смартфонів зможуть уберегти особисті дані та розмови від сторонніх.

Дивіться, які бувають ознаки прослуховування на мобільнику.

Коментарі
Залиште коментар
Категорії