Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • Збір коштів для ЗСУ
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик

Як користуватися шуруповертом? 5 основних правил

Дата публікації: 28.09.2017 08:49
Дата оновлення: 28.09.2017 08:49

Шуруповерт став одним із затребуваних при роботах по обробці приміщень. Пояснюється це широким використанням настінних панелей, стельових підвісних стель, застосування дерев'яних рейок як обшивочний матеріал. Ці роботи вимагають масового використання шурупів і шуруповерта для їх вкручування в поверхню. Тому актуальним є питання правильної експлуатації пристрою, щоб той працював довго і надійно. У статті ми розповімо про акумуляторних шуруповертах, як найбільш популярному вигляді цього інструменту.

Читайте також: Як вибрати шуроповерт для будинку, дачі: 10 важливих критеріїв

 Як правильно користуватися шуруповертом

Підготовка шуруповерта до роботи


Щоб цей пристрій привести в робочий стан необхідно:

1. Витягнути його з кейса і оглянути на предмет наявності видимих ​​пошкоджень - тріщин на корпусі і т.д. При їх виявленні користуватися інструментом заборонено.

2. Після огляду пристикувати до нього акумулятор, після чого переконатися, що заряду вистачає для початку робіт. Якщо АКБ повільно обертає шпиндель інструменту, потрібно зняти батарею і поставити на зарядку (про те, як потрібно заряджати акумуляторну батарею дивіться нижче), а замість неї до інструменту приєднати іншу батарею.

3. Переконавшись, що акумуляторна батарея набрала достатній заряд, в шуруповерт встановлюється потрібна насадка в залежності від характеру роботи (закручування саморізів або свердління,) і розміру шурупів. Детально про встановлення насадки ми розповімо далі, а тут акцентуємо увагу на тому, що для безпеки робіт під час установки або заміни насадки, акумуляторну батарею потрібно зняти, щоб випадково не включити шуруповерт.

4. За допомогою регуляторів на інструменті вибирається:

 • режим роботи - сверловка, робота з шурупами, в деяких моделях є ще ударний режим, наприклад, у Bosch GSR 180-LI .
 • швидкість обертання насадки (якщо модель інструменту має кілька ступенів обертання, наприклад Makita DF347DWE ); напрямок обертання - для сверловки і закручування саморізів за годинниковою стрілкою, для викручування шурупів - проти.

 Підготовка шуруповерта до роботи

5. Якщо належить свердління на певну глибину, то в моделях шуруповертов, де є обмежувачі по глибині свердління, необхідно її виставити.

Пам'ятайте, що правильна підготовка інструменту - запорука безпеки роботи з ним.

зарядка шуруповерта


Найважливіша частина експлуатації інструменту, від якої багато в чому залежить тривалість роботи пристрою. Як заряджати акумулятор шуруповерта залежить від його типу. Найбільш поширені літій-іонні АКБ. Така батарея при компактних габаритах швидко заряджається і не має ефекту пам'яті. Основний недолік - швидкий розряд на морозі і висока ціна.

У застарілих моделях стоять нікель-кадмієві акумулятори. Вони дешеві, надійні, але мають ефект пам'яті. Тобто, якщо не повністю їх розряджати перед зарядкою, то поступово ємність батареї знизиться.

Скільки потрібно заряджати акумулятор, залежить від його типу і ємності. Найбільш швидко набирають заряд Li-Ion АКБ. Батарея побутового шуруповерта заряджається протягом години. Такий же ємності Ni-Cd АКБ буде заряджатися 7 годин.

А як дізнатися, що шуруповерт заряджений? На зарядному пристрої є індикатор, наприклад, у моделі DeWalt 572576-01, він праворуч. Горить червона лампочка - батарея заряджається, зелена - можна використовувати. Також можна орієнтуватися на власний досвід. За часом зарядки і характером роботи шуруповерта можна судити про зарядку його АКБ.

 зарядка шуруповерта

Якщо у вас модель з нікель-кадмиевой АКБ, то ви повинні знати, як розгойдати батарею шуруповерта, яка неминуче зменшить свою ємність після декількох років експлуатації. А якщо неправильно експлуатувати інструмент, тобто не доводити батарею до повного розряду перед зарядкою, то і швидше.  

Для того, щоб відновити ємність, необхідно знати, як розрядити акумулятор шуруповерта правильно. А це означає плавне зниження заряду, шляхом приєднання до нього дванадцяти вольтової лампочки потужністю 25 -40 Вт. Після повної розрядки заряджаєте АКБ під зав'язку і потім знову розряджається. Процедуру повторити хоча б 5 разів. Повністю ємність такою процедурою не відновити, але помітно збільшити час роботи шуруповерта цілком.

Читайте також: Як переробити акумуляторний шуруповерт в мережевий: 3 основні методи

Встановлення обладнання


У шуруповерт можуть бути встановлені свердла або насадки для закручування-викручування шурупів. Коли обрана необхідна насадка, необхідно обертати гільзу патрона проти годинникової стрілки, поки його кулачки не розійдуться на відстань, достатню, щоб між ними вставити хвостовик свердла або насадки для шурупів. Потім в зворотному порядку проводиться затиск. Є два типи патронів:

 • затиск проводиться без ключа, а тільки обертанням гільзи патрона рукою;
 • вимагають дожимання за допомогою спеціального ключа, який вставляється в виїмку в патроні і обертає його, спираючись в зубчастий ободок, наприклад, як в зубчастому патроні Дніпро-М 1/2" х20 .  

Як зняти патрон з шуруповерта, наприклад, щоб його змастити або замінити, якщо він погано фіксує насадку. У сучасних моделях патрони накручуються на вал і для надійності стопоряться гвинтом з лівим різьбленням. Так кріпляться патрони в шуруповертах Makita, Bosch та ін. Необхідно викрутити гвинт і викрутити, обертаючи проти годинникової стрілки, патрон. Детальна інструкція, як це зробити є в документації до інструменту.  

 Установка інструменту в шуруповерт

Читайте також: ТОП-10 кращих виробників шуруповертов яка марка краще

Як правильно і безпечно користуватися шуруповертом


Робота з цим інструментом інтуїтивно зрозуміла. Але необхідно знати певні тонкощі, які знижують ризик травматизму і поломки інструменту. Отже, як закрутити саморіз шуруповертом безпечно:

1. Уважно прочитати інструкцію ДО першого використання інструменту, а не після того, як щось неприємне сталося.

2. Правильно вибрати максимальний крутний момент, при якому спрацює захисна «тріскачка» і зусилля на вал не надсилатимуться. Інструмент, звичайно, розрахований на максимальні зусилля. Але, по-перше, постійна робота на максимумі зменшує термін експлуатації. По-друге, зростає ймовірність, що шуруповерт може вирвати з рук. По-третє, навчившись правильно визначати максимальний крутний момент, ви зменшите вірогідність пошкодження поверхонь, куди вкручують шурупи. Особливо це актуально для полірованих і нетривких поверхонь. Наприклад, в моделі Bosch GSR 10,8 максимальний крутний момент 30 нм, але можна встановити і 5 нм.

3. Правильно вибираємо режим роботи. Не треба свердлити в режимі шуруповерта, а тим більше закручувати саморізи в режимі сверловки, де обороти вище. Інструмент у вас може просто вирвати з рук.

4. Не забуваємо про контроль напрямку обертання. Закручуємо шуруп - патрон повинен обертатися за годинниковою стрілкою, викручуємо - проти.

 Безпечна робота з шуруповертом

5. Не змінюємо будь-які настройки режиму різання на ходу! Це загрожує поломкою шуруповерта і небезпечно.  

Вище ми розповіли про правила безпечної роботи, що стосуються безпосередньо шуруповерта. Тепер про загальну організації робіт з цим інструментом:

 • Працювати тільки в захисних окулярах і бажано в захисних рукавичках, особливо якщо ви свердлите матеріали, здатні тріскатися і «вистрілювати» гострі осколки.  
 • Перед свердлінням переконайтеся, що в тому місці немає електричних кабелів і інших інженерних мереж.
 • При закручуванні-відкручування шурупів, а також свердління невеликих в діаметрі отворів не налягати на шуруповерт. Шуруп або свердло можуть зламатися, а ви травмуватися.
 • Побутова та професійна модель шуруповерта мають різний час безперервної роботи. У будь-якому випадку воно є! І доводити інструмент до гарячого стану не варто.
 • Після роботи потрібно від'єднати акумулятор, зняти насадку, витерти інструмент від пилу.

Читайте також: Що краще вибрати - дриль або шуруповерт для будинку: 3 критерію вибору

Корисно знати


Як зберігати шуруповерт


Краще окремо від акумулятора. Якщо у вас модель з нікель-кадмієвих АКБ, то перед закінченням роботи і від'єднанням батареї, її потрібно повністю розрядити. Після зняття акумулятора, він повинен бути поставлений на зарядку. Пам'ятайте, що у Ni-Cd великий струм саморозряду, тому при тривалому зберіганні, він потребує періодичного подзаряжаніі.  

Чи потрібно змащувати шуруповерт


У цьому інструменті є редуктор, а він вимагає мастила, наприклад ELF MULTI MOS. Періодичність залежить від моделі та інтенсивності використання. Про те, що ваш інструмент потребує мастилі, повідомлять наступні ознаки:

 • неприємний «надривний» звук;
 • рукою патрон складно обертати.

Змащувати можна литолом, Маноло, силіконової або тефлоновим мастилом.

Чи можна шуруповертом свердлити


Якщо у вас модель, у якій два режими роботи - свердління і шуруповерт. Зазвичай такими можливостями розташовують професійні моделі, наприклад Makita DF347DWE . Використовувати модель, яка не має режиму сверловки не потрібно, може згоріти двигун, так як для свердління потрібні більш високі обороти, щоб зменшити навантаження.

 Насадки для шуруповерта

Чи можна нарізати різьбу шуруповертом


Можна, але з застереженнями. По-перше, невеликих діаметрів, до 10 мм. Різьблення на трубі ¾ дюйма ви точно не наріжете. По-друге, тільки внутрішню. Плашку на шуруповерт ви не встановите. По-третє, необхідний навик. Невеликий перекіс і все, або зламаєте мітчик, або просто зіпсуєте різьблення. Зусилля при нарізанні мінімальні!

Чи можна шуруповертом заважати розчин


Можна, тільки необхідно спеціальне пристосування-насадка. І звичайно, акуратність, щоб не залити випадково розчином сам шуруповерт.   

Чи можна користуватися шуруповертом в мороз


Можна, але пам'ятайте, що на морозі акумулятор має меншу ємність, тому заряджати його доведеться частіше. Особливо це стосується літій-іонних АКБ, які в порівнянні з нікель-кадмієвих колегами розряджаються помітно швидше.

Читайте також: Чим відрізняється гайковерт від шуруповерта: 3 основні критерії

Підсумуємо сказане про шуруповертах


 1. Це корисний інструмент, який дозволить полегшити і прискорити оздоблювальні та інші будівельні роботи.
 2. Робота з шуруповертом не вимагає складних навичок кваліфікації, але знання основних засад безпечної експлуатації обов'язково.
 3. Правильне обслуговування АКБ і шуруповерта в цілому дозволить збільшити термін її експлуатації, найбільшими перепонами це стосується нікель-кадмиевой батареї.

Коментарі
Залиште коментар
V
16.09.2020 12:14

Зачем при смене насадки вынимать аккумулятор ? Если уж так боитесь что шуруповёрт включится то просто поставьте переключатель направления вращения в среднее положение. Слово «сверловка» в первый раз читаю. Ничего не было написано про выбор скорости. Но тем не менее почерпнул полезную информацию, но все вопросы не закрыл.

Категорії