Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • Збір коштів для ЗСУ
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик

Як можна поєднати системний блок і телевізор – 6 варіантів підключення

Дата публікації: 26.12.2020 12:45
Дата оновлення: 26.12.2020 12:45

З ПК картинку можна вивести не тільки на монітор, а й на ТБ. Навіщо це робити і як організувати підключення, розповідає стаття. У ній – опис найпоширеніших варіантів взаємодії системного блоку з ТВ, а також інструкція, яка допоможе налаштувати виведення зображення та звуку.

подключенный к ПК телевизор (ТВ вместо монитора)

Для чого потрібно підключити системний блок до телевізора

Підключаючи комп до телевізора, можна перетворити класичний ТВ в аналог смарт-пристрої. Але навіщо ж це робити? У цьому є сенс, коли, наприклад, монітор комп'ютера вийшов з ладу. Крім того, дисплей ТВ може служити як додатковий монітор, що теж зручно. І купити телик рази практичніше, якщо у вас ще немає ні телевізора, ні монітора.

Плюс до цього, на великому екрані практично будь-яка картинка, фото- і відеоматеріали виглядають значно ефектніше. Солідних розмірів телевізор дозволяє отримати набагато яскравіші враження від перегляду фільмів або ж геймплея.

телевизор как монитор

Більшість сучасних і не дуже моделей телевізорів можна перетворити в основний або додатковий монітор ПК. Залежно від того, які роз'єми є на обох пристроях (системнике і ТБ), потрібно лише вибрати оптимальний метод підключення. Благо, різноманітність варіантів дозволить впоратися з завданням без особливих труднощів. ПРО те, як це можна здійснити, розповідається в наступному розділі.

Читайте також: Що краще вибрати: моноблок або ноутбук – порівняння 2 видів техніки

Як підключити системник до телевізора

Зазвичай системні блоки та телевізори оснащені кількома входами для підключення . Потрібно знайти такий роз'єм, який буде вбудований в обох пристроях. Нижче – шість найпоширеніших варіантів.

DVI

Є три основних види такого роз'єму. Їх особливості розповідає таблиця нижче.

Вид
Розшифровка Особливості
DVI-D (типу link (M/M) DIGITUS) D – Digital , цифровий Застосовується для прямого цифрового з'єднання між джерелом відео (відкритий) і ТБ. Підключення за допомогою такого кабелю забезпечує швидку передачу інформації, кращу якість зображення в порівнянні з аналоговими кабелями.
DVI-A A – Analog, аналоговий Перетворює цифровий сигнал в аналоговий, через що втрачається його якість.
DVI-I I – Integrated, поєднаний Універсальний варіант. Він має здатність передавати як аналоговий, так і цифровий сигнал.

 разные варианты DVI

HDMI

Це міжнародний стандарт підключення. З'єднання по такому кабелю (наприклад, виробництва 2 Е) забезпечує відмінну якість сигналу (як відео, так і аудіо). Якщо, крім інших портів, є цей, краще вибирати його.

HDMI-роз'єм часто можна побачити як в телевізійних пристроях, так і в комп'ютері. Щоб підключити системник до ТВ, потрібно просто з'єднати девайси безпосередньо через відповідний кабель.

HDMI

Пара моментів, які треба врахувати:

 1. Якщо порти однакові, то знадобиться звичайний кабель.
 2. Іноді один з девайсів може бути оснащений входом miniHDMI (зменшений варіант стандарту). Чи можна щось зробити? Звісно так. Просто знадобиться кабель miniHDMI-HDMI, наприклад, 2 Е (AM/miniAM).

VGA

Передає аналоговий тип сигналу. Він є практично у всіх відкритих, включаючи інтегровані відеочіпи.
Перш, ніж підключати системний блок до телевізора через VGA, наприклад, Digitus VGA (HDDB15M/M), потрібно з'ясувати, які дозволи підтримує ТВ. Як правило, такі дані є на сайті виробника, а також вказані в технічній документації.

 VGA

Вибравши такий спосіб, користувач повинен бути готовий до того, що незалежно від максимального дозволу, яке забезпечує відеокарта ПК, телевізори в цьому випадку можуть транслювати картинку тільки в досить низькому дозволі. Це особливості підключення і виправити становище можливості немає.

Цікаво: правильно вибрати процесор для ПК: 5 обов'язкових деталей

Мережевий кабель

Через Ethernet-роз'єм також можна з'єднати пристрої, але тут є деякі нюанси. Так, пряме підключення без використання додаткових девайсів може не дати результату, якщо для з'єднання з інтернетом потрібно логін, пароль або адресу сервера.

 Сетевой кабель

Вирішити це завдання можна, використовуючи роутер. Кабель провайдера вставляється в мережеве пристрій, а потім до нього підключається телевізор. Метод працює при будь-якому типі з'єднання з інтернетом. Нижче покроково розглядається, як підключити системник до телевізора за допомогою шнура Ethernet, на ЗРАЗОКDigitus AWG 26/7:

 • З'єднати телевізор з маршрутизатором мережевим кабелем через LAN-порт і встановити на ньому медиасервер. Для цього потрібно завантажити і встановити софт для трансляції даних з комп'ютера.
 • Після установки програми в меню налаштувань необхідно вказати пристрій «телевізор», відзначити пункти, які потрібно відображати в ТВ.
 • Запустити програму.
 • Включити ТВ, в параметрах вибрати «Джерело», після чого в списку з'явиться утиліта, яка дозволить дивитися файли, що зберігаються на системному блоці.

Miracast

Miracast (MiraScreen) – розробка, завдяки якій можна легко спроектувати зображення з дисплея одного пристрою на інший, причому можна робити це не тільки з ноутбука, десктопа, а й з гаджетів.

приемник Миракаст

Зрозуміти, чи сумісне пристрій з таким бездротовим з'єднанням, можна, зазирнувши на сайт виробника. Вона може міститися і в технічній документації. Визначити, чи підтримують пристрої такий тип підключення, можливо, якщо просто вивчити налаштування в меню девайса. Як правило, ці дані відображаються в пункті «бездротової екран» (бездротові підключення) або інших пунктах меню, які відносяться до функцій, пов'язаних з інтернетом або вай-фай.

Примітка: з технологією сумісні пристрої, на яких встановлена Windows OS версії 8 і вище. Якщо ж девайс не володіє підтримкою Міракаст, то можна вирішити цю задачу, купивши окремий компактний гаджет, відомий як приймач Miracast.

S-Video

Цей аналоговий вихід вбудований в певні типи графічних карт. А в телевізорах часто зустрічається мультифункціональні порти SCART. Використовуючи відповідний кабель або ж перехідник, можна під'єднати системний блок до ТВ-пристрою.

Примітка: за якістю такої спосіб перевершує підключення через VGA.

S-Video

Отже, з варіантами підключення, роз'ємами і кабелями, недоліками і перевагами кожного з них все більш-менш ясно. Але є ще один нюанс, який слід враховувати. Підібрати потрібний кабель і з'єднати девайси – це тільки 50% успіху. Важливо ще й правильно налаштувати пристрої, щоб з системника на дисплей ТВ виводилася картинка.

Інструкція: робити, якщо не включається планшет – 2 можливі проблеми і 3 способи їх вирішення

Налаштування виводу зображення з ПК під керуванням Windows 7
Де Що робити
Викликати контекстне меню Зайти в «Дозвіл екрану»
Відкриється віконце У верхньому кутку клікнути «знайти». Це активізує пошук підключеного пристрою.
Графа «Кілька екранів» Вибрати підходящий варіант відображення:
«Дублювати Екрани» – буде працювати і ТБ, і монітор, передаючи ідентичну картинку.
Якщо клікнути «Розширити екрани», то монітор і ТБ будуть розпізнаватися системою як одне ціле. Частина того, що відбувається буде видна на моніторі і ще частина – на телевізорі.
Якщо ж натиснути «Показати робочий стіл тільки на 1 (2)» – зображення виводиться тільки на екран, вибраний користувачем.

Після виконання всіх дій необхідно підтверджувати кожне з них натисканням відповідної клавіші.

 ТВ как монитор в Виндовс 7 — настройка

В інших версіях системи налаштування підключення практично ідентичний. Відмінності можуть бути лише в назві пунктів, але вони не істотні: можна інтуїтивно зрозуміти, який з них за що відповідає.
У разі використання програмного забезпечення при підключенні через роутер або мережевий кабель можуть бути індивідуальні особливості налаштування. Все залежить від софта і методу з'єднання. Втім, з усім можна розібратися, знову ж таки, інтуїтивно: інтерфейс подібних утиліт досить простий.

Цікаво: 10 кращих моделей недорогих ігрових відеокарт

Звук з комп'ютера не йде на телевізор: причини

Якщо в аудіопараметрів ПК телевізор не призначений як пристрій, який буде виводити звук, то аудіо відтворюватися не буде. Це – головна причина. Виправити ситуацію можна лише в 4 етапи. Як це зробити, підкаже нижченаведена таблиця.

Етап
Дія
1 Клацнути правою кнопкою миші на значок звуку в панелі повідомлень і вибрати «Пристрої відтворення».
2 Після відкриється вікно, в якому будуть відображені пристрої відтворення, «Динаміки» і відображатися ім'я телевізора, наприклад, 100ZD93 (KD100ZD9BR3).
Потрібно натиснути на пристрій TV правою кнопкою миші.
3 Вибрати «Використовувати за замовчуванням».
4 Натиснути Ok для збереження змін. Після чого звук відтворюється динаміками телевізора.

вывод звука с ПК на ТВ в Виндовс

Також важливо знати, що DVI і VGA здатні передати тільки відео. Щоб і звук відтворювався, потрібен ще аудіокабель з роз'ємами типу міні-джек на обох кінцях. Цей стандарт практично універсальний і з покупкою такого кабелю проблем не виникне. Або ж можна не морочитися і просто підключити до системнику будь-яку акустику.

Дивіться також: Що краще, ноутбук або комп'ютер (ПК): 5 порад, як вибрати техніку для своїх потреб

Перетворити телевізор в екран для ПК – неважко. Всього-то потрібно: вибрати сумісні порти і підібрати кабель (або перехідник, якщо порти різні). Налаштовувати все теж буде нескладно і недовго.

Коментарі
Залиште коментар