Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Як користуватися електролобзиком: 5 особливостей роботи з інструментом

Дата публікації: 29.11.2018 12:29
Дата оновлення: 20.02.2023 13:06

Цінителі незвичайних дизайнерських рішень часто із захопленням розглядають знімки з красивими закругленими елементами меблів, сходів та конструкцій, що прикрашають внутрішній інтер'єр Будинків. На перший погляд такі деталі недоступні для рядових Користувачів. Але, маючи СПЕЦІАЛЬНІелектричні інструментиІ навчившись ними працювати, можна створювати цікаві інтер'єрні речі, що підкреслюють унікальність та індивідуальність стилістики приміщення.

Один з таких ручних інструментів – електролобзик. У цій статті описано, як працювати з електролобзиком майстрам-початківцям, як його налаштовувати, вибирати пилки і отримувати потрібний результат.

Корисно прочитати: Як вибрати електролобзик для різних робіт?

Особливості підготовки електролобзика до роботи

Вибір пилки. з основних параметрів якісного розпилювання – правильно підібрана пилка. Для кожного матеріалу передбачається відповідний тип цього ріжучого інструменту:

  • Якщо потрібно зробити пряме розпилювання деревини, то слід вибрати полотно із середніми (або великими) зубцями. Такою пилкою можна різати паркет, ламінат, дошку. Краще використовувати пилки з широким полотном. На деяких моделях пилок можна побачити спеціальний значок — clean for wood — так виробники маркують вироби для обробки деревини. Ними простіше керувати, не витрачаючи надмірних зусиль. Забезпечити рівне розпилення допоможе функція плавного пуску – двигун розганяється поступово, без ривків;
  • Для металу краще взяти вузьку пилку з дрібними зубами. Товщина пропила у металі зазвичай від 3 до 5 мм. Найбільш міцні сплави і нержавіюча сталь різати простіше полотном із найдрібнішими зубами. А для міцного пластику та кольорових металів можна вибрати більший розмір зуба. Пилки для таких операцій маркуються написом – for metal;
  • Кераміку або кахельну плитку обробляють полотном без зубів. Замість них на пилці нанесений абразивний склад, найчастіше – АЛМАЗНЕ напилення. Інструмент Акуратно закруглює краї та робить прямолінійний розріз. Дізнатися Про полотно не складно. Крім відсутності зубів, бічна поверхня має маркер – special for ceramics;
  • Виконати фігурне пиляння найпростіше за допомогою вузької та тонкої пилки з дрібним зубом. Таке полотно не затискається при поворотних операціях, що сприяє точному різанню, без похибок. Одним з кращих інструментів для фігурного різання вважають Hitachi CJ65V3 - цьому лобзику" по зубах" навіть різьблена меблі.

Цікава інформація: Нетрадиційне використання дриля – 4 цікавих лайфхака

Як вставити пилку в електролобзик. закріпити пилку потрібно не тільки для точного різання, але і для недопущення травм при роботі. Електролобзики випускаються з різними видами кріплень пиляльного полотна:

  • Колодкове. Найбільш застосовуваний вид затиску. Полотно вставляється в колодку та затискається до упору двома гвинтами. Затягувати гвинти потрібно акуратно, не допускаючи перекосу пилки. Заміна затупленого полотна відбувається так само просто – послаблюються гвинти, витягується пилка, на її місце вставляється нова.
  • Гвинтове. У таких пристроях пилка поміщається в затискач і затягується одним гвинтом. Змінюється полотно швидко та без зусиль. Головне в установці – перевірити кут вставленої пилки. Фахівці рекомендує не затягувати гвинт до краю – це призведе до зайвої вібрації полотна.
  • Швидкозатискний. Не належить до універсальних. Таке кріплення застосовується лише для певного типу пилок. ДО того ж, у користувачів бувають нарікання на надійність фіксації пилки. Встановлення та заміна полотна виконується так: відтягується важіль на затиску, витягується затуплене полотно, вставляється нове, замикається, важіль повертається на місце.

 Пилки для электролобзика

Може стати нагоді:Як вибрати перфоратор: 5 порад для правильного вибору

Як працювати електролобзиком: особливості та правила

При прямому різі або випилюванні кругових отворів важливо правильно підібрати потрібний режим. Від цього залежить і якість різання, і збереження самого інструменту. Досвідчені майстри інтуїтивно відчувають роботу інструмента, але є основні рекомендації по роботі з різними матеріалами.

Робота з деревом. майстрам здається очевидним, як треба працювати електролобзиком по дереву. Але є нюанси. Наприклад, для м'яких порід деревини доцільніше виконувати розпилювання на високошвидкісному режимі. Чим щільніше і твердіше дерево, тим нижче має бути швидкість переміщення пилки. Маятниковий хід 1-го ступеня слід підключати при роботі з заготовками більше 3 см, а якщо товщина дошки більше 5 см, то краще переключитися на 2 ступінь і вище. Наприклад, модель GRAPHITE 58G061 маятниковому режимі може впоратися з дошкою до 65 мм.

Цікавий факт: багато моделей електролобзиків, наприклад, Sparky TH 60E, оснащені функцією маятникового руху. Ця функція дозволяє пилці переміщатися не тільки вгору-вниз, але й трохи в сторони. Багатоступінчастий маятниковий рух використовують тільки при прямому розпилі, для габаритних заготовок або великого об'єму розпилу, коли потрібна продуктивність, а чистотою різу можна знехтувати. Швидкість пильних операцій при маятниковому режимі серйозно збільшується за невеликої втрати якості.

Электролобзик для дерева

Різання металу. металу проводиться на низькошвидкісному режимі без застосування маятникового механізму. Для покращення якості різання та зниження навантажень на інструмент рекомендується подавати на лінію розпилу спеціальний склад – воду, перемішану з машинною олією. Крім того, обов'язково потрібно робити паузи у роботі для охолодження інструменту. Відмінно зарекомендував себе для таких операцій Makita JV0600K - до нього можна підключити пилосос для збирання тирси.

Резка металла

Різання пластика. Складність розпилювання пластику та аналогічних матеріалів, типу оргскла або текстоліту, полягає в крихкості оброблюваних матеріалів. Незважаючи на невисоку твердість, вони можуть деформуватися, розтріскуватися чи сколюватися. Тому пиляти їх краще повільно, із застосуванням дрібнозубчастої пилки.

Резка пластик

Робота з іншими матеріалами. Побутовий електролобзик застосовується для розрізу або заокруглення кахельної та керамічної плитки. Міцність її невелика, тому швидкість обробки потрібно виставляти невелику, уникаючи ударних навантажень.

У будь-якому випадку, намагаючись розпиляти матеріал, «поведінка» якого невідома, потрібно враховувати його міцність, товщину та твердість. Щоб розуміти, як найкраще налаштувати на цей матеріал електролобзик, потрібно випробувати різні режими на невідповідних ділянках заготівлі, і роботу різних пилок.

Тут можна подивитися ключові параметри електролобзиків від провідних компаній:

Характеристики
Bosch PST 750 E Makita 4327 Hitachi CJ65V3
Обороти (в хвилину) 500-3100 500-3100 3000
Маятниковий механізм є відсутній відсутня
Глибина пропила дерево/сталь, мм 75/5 65/6 65/6
Потужність, Вт 530 450 400
Вага, кг 2 1,8 1,5

Це цікаво :ТОП-10 КРАЩИХ виробників шуруповертів яка марка краща за

Техніка безпеки

Нехтувати правилами роботи з таким інструментом не слід – це може призвести до травм. Тому важливо знати, як правильно та безпечно працювати електролобзиком. Декілька порад щодо використання:

  • Обов'язково одягати захисні окуляри та респіратор;
  • Не варто налягати на лобзик, домагаючись значного тиску на матеріал;
  • При будь-якій паузі лобзик слід відключати;
  • Не демонтувати захисний екран;
  • Надійно фіксувати оброблюваний матеріал;
  • Вимкнути інструмент при появі диму, іскор та нехарактерного шуму.

Якщо збираєтеся робити ремонт: Як працювати перфоратором: 7 нюансів, які важливо знати

5 важливих рекомендацій

Щоб призвичаїтися до роботи з електролобзиком на КШТАЛТBosch GST 8000E отримувати рівні розпили, знадобиться чимала практика. Головне – не забувати про основні особливості роботи з цим електроінструментом. Отже, поради для початківців, як правильно працювати електролобзиком:

  1. Перед будь-якою операцією слід перевірити справність інструменту – тільки прилад, що добре працює, може дати рівний і якісний рез.
  2. Пилки повинні бути не затупленими. Перевіряється це візуально – гострі піки зубів говорять про хороший стан різального полотна.
  3. При розпиленні нижня площина лобзика повинна повністю поміщатися на поверхні оброблюваної деталі. Це гарантує і рівність різання, і запобігання вібрації.
  4. Уникнути деформації тонкого листового матеріалу можна шляхом використання підкладки.
  5. Важливо дотримуватися вказівок виробника при виборі пилок та режимів обробки.

Щоб краще розуміти, як працювати електролобзиком по дереву, варто подивитися відео від досвідчених майстрів.

Коментарі
Залиште коментар
Категорії