Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Двосмугові і трисмугові колонки – в чому різниця: 3 види динаміків в акустиці

Дата публікації: 21.05.2018 10:55
Дата оновлення: 21.05.2018 10:55


двохсмугові і трьохсмугові колонки? Що взагалі означають ці смуги, і на що вони впливають? На ці питання відповість стаття. Вона розповідає:

  • про те, що таке широкосмугові колонки;
  • про видах динаміків;
  • про кросовер і його значенні.

Все це допоможе вибрати кращу акустичну систему, виходячи з вимог до якості звучання і власне призначення колонок.


двухполосные и трехполосные динамики

Широкосмуговий динамік – що це?

В основі принципу дії широкосмугового акустики – поділ звуку на різні частотні діапазони, які завдяки спеціальним фільтрам перекривають один одного. Кожен такий випромінювач найкраще працює тільки в певних частотних межах. Саме в такому межі звук і подається на випромінює головку. Це дозволяє поліпшити звучання.

Щоб відфільтрувати все як належить, розробники акустики комбінують:

  • котушки індуктивності;
  • різні резистори;
  • конденсатори;
  • кросовери.


двухполосная стереосистема F&D T-60X с блютуз

Цікаво: у двосмугової підлогової F & D T-60X приголомшлива потужність в 110 Вт і глибокий бас. До того ж, у стереосистеми є свій дисплей і функція караоке.

Це означає, що в таких колонках кожен динамік відтворює конкретні частоти:

  1. низькі;
  2. середні;
  3. високі.

Те, скільки смуг в акустичній системі, безпосередньо впливає на якість звучання.

Дивіться також: ТОП-6 найкращих портативних колонок JBL – рейтинг портативної акустики JBL

Раніше на ринку аудіотехніки стандартним рішенням вважалася однополосная акустика, хоча звучала вона неважливо. Але в той час просто не було можливості створити динамік, який був би здатний повноцінно охопити весь частотний діапазон. Сучасним виробникам односмугових моделей вдалося значно поліпшити звук, але на все 100% це не вирішило завдання поділу частот. Ось чому аудіофіли воліють широкосмуговий акустику.

 портативная однополосная блютуз колонка SVEN PS-47

Втім, якщо вибирати портативну колонку, то односмуговий варіант відмінно підійде. Наприклад, трехваттная блютуз-модель PS-47 тільки непогано звучить, але і володіє приємною підсвічуванням – те, що треба для веселощів на природі.

Стаття в тему: WWDC 2017: HomePod – і послухати музику, і поспілкуватися з Siri

Поява в колонках кросовера

Кросовер – спеціальне пристосування, яке застосовують в акустичних системах. Він готує потрібний частотний межа для кожної звукової колонки (динаміка).

Завдання динаміків
твіттер це такий випромінювач, який відповідає за відтворення виключно високої частоти
сабвуфер відтворює баси
мідвуфера забезпечує звучання частот середнього діапазону

Рада: добре, якщо крім кросовера в колонках буде магнітне екранування, як у S330D. Воно позбавляє від перешкод, навіть якщо поставити акустику поряд з монітором або телевізором.


кроссовер

Якщо частота сигналу, яка подається на низькочастотну колонку, вийде за межі діапазону, це може спотворити аудіосигнал. Якщо ж кордону будуть порушені високими частотами, то, крім спотвореного звучання, у користувача можуть виникнути проблеми з «пищалки» – твіттером. Такий натиск ВЧ може просто вивести динамік з ладу.

Ось для чого потрібен кросовер в колонках: він не дасть порушити баланс. Цей елемент перешкоджає виходу частотного сигналу за межі діапазону.

Меломанів зацікавить: SONY Walkman NW-A35 – 4 сторони топового mp3-плеєра

Дво-, три і більше смугові акустичні системи

У двосмугових системах схема роботи наступна: мідвуфера озвучує практично все: і бас, і середню частоту, а твіттер відповідає тільки за високі. Це може стати причиною спотворення сигналу у вигляді підвищення тону, особливо якщо рівень гучності досить високий. Втім, якщо не накручувати гучність до межі, то спотворення не будуть помітні.

Рада: краще вибирати колонки з дерев'яним корпусом. Вони роблять звучання об'ємніше і не деренчать на високих частотах, на відміну від моделей в корпусах з пластику. Наприклад, у з МДФ, тому навіть на граничній гучності вони слухаються добре.

широкополосные акустические системы

Трьохсмугові колонки відрізняються від двосмугових акустичних систем тим, що на кожен їх випромінювач доводиться власна частота. Наявність додаткового динаміка розширює напрямок звукових хвиль, за рахунок чого композиція звучить більш реалістично.

Може стати нагоді:Докладний гайд по вибору і видам навушників

Головна відмінність трьохполосних систем від інших – це те, що кожен динамік грає в поршневому режимі. Коли динамік активний, він починає рухатися. При цьому як центральні «точки» його дифузора, так і ті, що розташовані по периметру, починають равноудаляться від свого місцезнаходження. За рахунок цього спотворення аудіосигналу або відсутні зовсім, або настільки незначні, що вловити їх практично неможливо.

Важливо: у випадку з пасивними колонками, як NS-PA40, багато залежить від підсилювача, його регуляторів частот і потужності (вона повинна збігатися з колонками).

Моделі з великою кількістю смуг взагалі не спотворюють звук. Але якщо хочеться такий варіант, то варто придивитися до великих підлогових систем з великими випромінювачами: компактні моделі з великою кількістю смуг будуть звучати хоч і голосніше, але менш якісно.

Читайте також: JBL Charge 3 – найпопулярніша портативна акустика: 5 відтінків корпусу і 5 особливостей пристрою

Односмугові і двохсмугові колонки – непоганий вихід в якості комп'ютерної або портативної акустики. Системи ж з трьома смугами і більше – це вибір тих, для кого деталізація стоїть на першому місці. Триполосна акустика відмінно підійде як стаціонарна модель для фільмів і музики. Навіть деякі стереосистеми з трьома смугами здатні замінити домашній кінотеатр: ефекту оточення, звичайно, чекати не доводиться, зате кожен інструмент, кожен шерех – все буде прослуховуватися, як треба.

Коментарі
Залиште коментар
Д
21.12.2021 15:43

Очень доступная статья!