Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • Збір коштів для ЗСУ
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик

Основні несправності дзеркальних фотоапаратів. Діагностика 5 типових поломок

Дата публікації: 14.10.2017 11:26
Дата оновлення: 14.10.2017 11:26

І любителі, і професійні фотографи стикаються з тим, що дзеркальна фотокамера видає помилку або фотографує вже не так якісно, як було раніше. Якщо користувач не випускав з рук, не «топив" фототехніку, то визначити причину" з ходу" складно. Щоб з цим допомогти, класичні несправності, які зустрічаються у фотоапаратів дзеркального типу, ми розглянули в цій статті. Читайте, щоб дізнатися, як визначити причину, коли неполадку можна усунути самому, а коли варто" летіти" в майстерню.

 дзеркальні фотоапарати

Типові неполадки фотоапаратів: причини виникнення, діагностика та усунення несправностей
Залежно від виду неполадки визначається спосіб перевірки фотоапарата: діагностика допоможе визначити, чому фотоапарат не працює.

Класичні несправності, які притаманні фотокамерам, виникають або внаслідок особливостей складання, або ж через часу, попадання пилу і води. За стандартом, найбільш часті проблеми з фототехнікою полягають в тому, що користувачеві не вдається включити фотокамеру, знижується якість зображення, не працює спалах або ж затвор.

Також фотографи стикаються з типовою проблемою, яка криється в поломці екрану. Найчастіше це трапляється з дисплеями, які підтримують введення сенсорного типу: управляти фотоапаратом стає неможливо.

Читайте також: 10 кращих дзеркальних фотоапаратів - Рейтинг 2017 року

Фотоапарат не вмикається
Часто фотографи звертаються в сервісний центр або на спеціалізовані форуми з проблемою, пов'язаною з включенням фотоапарата. Причин, за якими девайс можна включити, кілька: апарат упустили на землю, вдарили, втопили у воді, виникли проблеми з акумулятором або картою пам'яті .

 дзеркальна фотокамера в розрізі

Як знайти, де проблема?
Щоб дізнатися, чому у користувача не виходить включити фотоапарат, слід перевірити акумулятор. Бажано поставити заміну, яка точно робоча, щоб переконатися, що проблема в батареї.

Якщо ж замінника немає, необхідно скористатися тестером: користувач вимірює рівень заряду. Якщо значення, вказане на акумуляторі, вище, ніж показники тестера, то акумулятор зламаний і його доведеться міняти.

Трапляється, що вийшла з робочого ладу флешка не дає фотоапарату працювати коректним чином і навіть включитися. Дізнатися, що справа у flash-картці, користувач може, тільки змінивши її на робочу.

Важливо: так само як і флеш-картка на здатність фотоапарата до включення впливає об'єктив. Щоб переконатися, що справа в оптиці - поставте змінний варіант.

Якщо ж після проведених користувачем маніпуляцій фотокамера все одно не включається, необхідно перевірити, чи достатньо щільно закриті всі кришки: неплотная або зламана засувка запобігає натискання мікропереключателей. 

Тут розглянуті міні-неполадки, діагностика яких не вимагає від фотографа розбирання фотокамери. Якщо всі перераховані вище складові фотоапарата працюють, значить, пристрій доведеться розбирати.

 розібрана зеркалка

Особливості діагностики і ремонту фотоапаратів, що не включаються
Неполадки з включенням виникають і внаслідок поломки самих мікропереключателей. Перевірка датчиків на справність можлива тільки при розбиранні фотоапарата. Розібравши фотокамеру, ремонтник або пересічний користувач знаходить датчики, службовці для перемикання головних функцій фотоапарата між собою, і" продзвонювати" їх за допомогою тестера.

Перемикачі, які стосуються мікротіпу, справні? - Справа в платі.

Найбільш часта поломка, виявити і усунути яку користувач може, тільки після того, як розбере свою зеркалку, криється в платі. Полагодити головну плату самостійно нелегко, але все залежить від поломки. На платі розміщуються запобіжники, які з часом виходять з ладу: їх не ремонтують, а замінюють новими.

При ремонті та діагностиці в сервісному центрі, майстер використовує осцилограф, за допомогою якого перевіряє коректність імпульсів, які випромінюють елементи фотоапарата. Перевіривши комплектуючі та визначивши, чому камера працює, майстер називає терміни і ціну ремонту, яка залежить від вартості деталі і рівня складності роботи.

Чи не спрацьовує затвор
 затвор дзеркального фотоапарата

Некоректне функціонування фотоапарата, який відноситься до типу дзеркальних, викликане поломкою затвора. Визначити, що справа саме в цьому, неважко: несправність затвора веде до" чорного знімку" (зображення не проглядаються - тільки фон чорного кольору) - матриця не засвічується.

Важливо: при залипання затвора на дисплеї відображаються тільки дані системного типу, причому на чорному тлі, навіть якщо екран - кольоровий. Спалах в цей момент працює.

Як визначити, що справа в затворі
Щоб остаточно переконатися, що фотоапарат несправний через те, що залипнув затвор, потрібно всього лише два кроки.

  1. Заклейте спалах ізолентою, кольоровим скотчем (підійде варіант-обмежувач, який застосовують для квартирних ремонтів).
  2. Спробуйте зробити фотографію, дивлячись в об'єктив фотокамери.

Якщо затвор працює нормально, то через лінзи користувач побачить, як в об'єктиві рухається шторка. А ось якщо отвір, яке розміщене в центрі об'єктива, закрито, а рух під час знімка не спостерігається - затвор залипнув.

Особливості ремонту затвора дзеркального фотоапарата
Для початку фотографу варто спробувати полагодити затвор дзеркалки, не розбираючи фотоапарат. Щоб вирішити проблему, користувачеві буде потрібно взяти предмет, оснащений прорезінненной обшивкою: підійде рукоятка викрутки, забезпечена прорезінненним покриттям.

Користувачеві необхідно натискати на" спуск" і стукати ручкою викрутки по бічній або нижній частині обшивки фотоапарата. Такими діями фотограф усуне залипання.

Важливо: якщо описані вище маніпуляції не допомагають - затвор потребує чищення. Для цього доведеться розбирати об'єктив. Довірте цю процедуру професіоналові.

Читайте також: Представлена беззеркалка Leika TL - по-перше, це дорого!

поломка об'єктива
 поломка об'єктива дзеркальних фотокамер

Об'єктив заклинюється, якщо в зазори потрапляє пісок: неполадка виправляється шляхом розібрання і чищення. Фотоапарат тріщить, а його мотор - шумить, якщо у фотографа виникли проблеми з фокусуванням - справа в об'єктиві .

Користувач, включаючи фотокамеру, чує тріск шестерень або дзижчання, але об'єктив не виїжджає, значить, фотоапарат упустили/стукнули, що викликало пошкодження в редукторі приводу (порушилося взаиморасположения механічних частин), або ж шестерінки, що відносяться до редуктора, просто зносилися.

Важливо: користувач має можливість полагодити кріплення обшивки редуктора кустарно, але ось механічні деталі (шестерні) - немає.

Об'єктив залишається нерухомим, але користувач не чує сторонніх звуків - поломка в двигуні приводу. Незахищений сумкою і потрапив під сніг або дощ, об'єктив пропустив воду в мотор - деталь, що не стійку до корозії.

Через це окислюється і заклинюється ротор, колектор і порушується контакт зі щітками апарату. В цьому випадку окислюються комплектуючі чистяться, якщо ж несправність не усунено - деталі, а то і всю оптику доведеться міняти.

Слід знати: фотоапарат включається, а об'єктив висувається до кінця, але на екрані з'являється повідомлення, яке свідчить про помилку - справа в датчику. Проблема виправляється так: об'єктив розбирається, а зламаний датчик змінюється новим.

Дзеркальний фотоапарат фокусується і фотографує повільно, а різкості на знімках не вистачає - ці проблеми викликані" засохлі" фокусировочним двигуном. Так, мастило в фокусировочним механізмі застигає, тому її не вистачає для того, щоб лінза переміщалася. Щоб це виправити, доведеться розібрати фотооб'єктив, очистити механізм, який відноситься до фокусування, від загусла змащення, і змастити його по новій.

Наслідком того, що об'єктив фотоапарата не фокусується на об'єкті, є і потрапляння води.

Читайте також: Як вибрати об'єктив для фотоапарата?

Спалах не працює
 модуль спалаху дзеркального фотоапарата

Щоб зрозуміти, чому фотоапарат, який відноситься до типу дзеркальних, фотографує кадри, які відображаються зі смужками, як на струменевих принтерах, слід перевірити спалах . У більшості випадків смужки з'являються через зламаний шлейфу - внаслідок удару або падіння, заводський неполадки.

Якщо ж спалах не спрацьовує при створенні кадру - зламаний висувний механізм, який приводить її в готовність. Ці проблеми усуваються недорого в майстерні.

Важливо: лампа, вмонтована в зовнішні і внутрішні фотоспалахи, спрацьовує близько 5000 разів, після чого лопається або перегорає. 

Більш дорогий ремонт пов'язаний з поломкою інших компонентів фотоспалахи, що відносяться до типу високовольтних. Діагностика подібних несправностей в домашніх умовах скрутна.

Читайте також: Nikon D3400 - дзеркальна камера, яка завжди на зв'язку

поломка дисплея
 заміна дисплея дзеркальних фотокамер

Те, що користувач включає фотоапарат, але не бачить зображення на екрані, пов'язане з несправностями дисплея. Щоб перевірити, чи варто міняти весь екран або тільки його компоненти, слід включити фотокамеру і подивитися на дисплей під різними кутами. Якщо зображення проглядається хоч трохи - проблема в проводі харчування або елементі підсвічування.

У дзеркальних фотоапаратів, які володіють дисплеєм, що відноситься до типу поворотних, проблема не показується на екрані знімка викликається поломкою датчика: його розташовують поряд з кріпленням дисплея до обшивки. Щоб це перевірити - зніміть кришку.

Читайте також: DJI OSMO: ручний стабілізатор для активних фотографів

Розглянувши типові поломки фотоапаратів-дзеркалок, зробимо висновок, що неполадки виникають через неправильну експлуатацію, заводських" помилок" і тимчасового відрізка, протягом якого фотограф користується пристроєм. Класичні поломки пов'язані з несправностями акумулятора, екрану, оптичних компонентів (спалаху і об'єктива), а також затвора. Більшість з цих проблем виявляються і вирішуються будинку, але деякі - вимагають звернення до майстерні.

Дивіться корисне відео

Коментарі
Залиште коментар
М
25.10.2020 00:17

Добрый день,застрял аккумулятор в фотоаппарате Извлёк. Поставил новый,рабочий Но после этого фотик перестал включаться В чём может быть причина? Pentax K10D

Ю
07.04.2019 17:33

Добрый день! А если лепестки диафрагмы почти полностью закрылись и никак не меняют своё положение? Автофокус не работает как на видео. Объектив тоже как на видео. Как это можно починить?

В
31.10.2017 10:02

Недавно вот тоже перестал фотик нормально работать, включался через раз, оказалось аккумулятор вообще отказывался запускаться. Это я уже в СЦ понял. Теперь хоть сам смогу протестировать, уже понял как это делать.

А
31.10.2017 10:02

После очередного падения, мой фотоаппарат вообще отказался включаться. К сожалению, маленький ребенок и зеркальный фотик несовместимы, по крайней мере у меня. Короче, отнесла в ремонт. Вроде починили, но качество уже не то.

Л
31.10.2017 10:02

Берегу фотик от ударов и подобных потрясений, как могу. Считаю его достаточно стареньким, почти 3 года, но работает он отлично. Еще не приходилось обращаться в ремонт или к тех поддержки. Пришла к выводу, что техника любит особенное отношение!

Ф
31.10.2017 10:01

Почему в статье не указаны проблемы с матрицей? Все мои поломки фотоаппарата связаны именно с ней. Если раньше поломанные матрицы в сервисных центрах сразу заменяли новыми, то теперь за те же деньги их пытаются реанимировать программно, что ремонтом назвать трудно.

А
31.10.2017 10:01

Зеркальный фотоаппарат техника довольно высокотехнологичная и поэтому думаю, что в случае возникновения поломки такой аппарат лучше отнести в специализированный сервис. Иначе проблему можно только усугубить и потом дороже выйдет.

I
30.10.2017 15:52

Если проблему с батареей или картой памяти можно решить и самостоятельно, то вот с затвором, объективом, вспышкой и дисплеем, скорее всего, придется разбираться мастеру, так как мне кажется, лучше не рисковать, чтобы "не доломать" фотоаппарат окончательно.