Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Як вибрати світлофільтр: 8 типів, які творять дива з фотознімками

Дата публікації: 15.02.2021 08:18
Дата оновлення: 15.02.2021 08:18

Світлофільтр для «фотика» як окуляри від сонця. Він не дає порошинкам осідати на об'єктив, захищає від царапок, приглушує світло, який доходить до матриці камери.

Однак, зображення цей елемент не змінює. Вибираючи світлофільтр, потрібно розуміти, з якою метою плануєте досягти і в яких умовах будете його використовувати. З цим розберемося в статті.

Характеристики, на які варто звернути увагу при виборі світлофільтру

Важливо визначитися: чи будете використовувати скло для одного об'єктива або кріпити його на фотокамери, які мають передню частину різного діаметру. Якщо планується робота з одним об'єктивом, стане в нагоді кругле скло з різьбленням. Для роботи з кількома лінзами, краще вибрати світлофільтр квадратний. Він кріпиться за допомогою адаптерів і підійде до лінзи будь-якого діаметру.

І так. Крім форми, вибираючи оптичне скло, варто звернути увагу на діаметр, тип, виробника. З огляду на ці характеристики при виборі світлофільтру для фотоапарата, ви легко підберете підходящий варіант.

Цікава стаття: Екшн камера або фотоапарат: 8 відмінностей, порівнянь і рад

Діаметр світлофільтру

Перед тим як підібрати світлофільтр до об'єктиву, потрібно уточнити, який саме розмір оптичного скла вам необхідний. Його підбирають відповідно до розміру об'єктива вашої фотокамери.

Найчастіше ці дані нанесені на корпус приладу або прописана в інструкції до нього. Якщо ж дані відсутні, можна виміряти самому за допомогою лінійки або рулетки.

Найбільш використовуваними калібрами вважаються: 30, 37, 40.5, 41.5, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82, 86, 95, 105, 107, 127 мм . Такі відповідають виробничим стандартам, помилка в вимірах малоймовірна.

Тип світлофільтру

Визначає те, яке скло знаходиться в його оправі. Всі види цього елемента дають неповторний оптичний ефект при зйомці. Наприклад, для чіткого фото квітки підійде один тип скла, а для зйомки пейзажів з цікавим кольоровим градієнтом – інший. Фотографи налічують вісім популярних типів (докладніше про них дізнаєтеся нижче по тексту).

Розбираючись, який світлофільтр краще використовувати, важливо визначитися, що саме плануєте знімати і які результати хочете бачити на фотографії. Коли мета зрозуміла, можна вивчити варіанти оптичних стекол і вибрати найбільш підходяще.

На замітку: Як правильно налаштувати фотоапарат в ручному режимі?ー 9 обов'язкових опцій

Захисний

Такий фільтр ніяк не змінює потік світла. Завдання захисного елемента – запобігти пошкодженням і попадання на матрицю «фотика» пилу і бруду.

ДО цього виду відносять також ультрафіолетові оптичне скло, завдання яких не допустити потрапляння УФ-променів на матрицю. Перед тим як вибрати захисний світлофільтр, визначитеся, потрібно вам скло тільки для захисту об'єктива або ще й для інших цілей.

Користувачі відзначають, що постійно користуватися захисним склом зручніше. У комплекті до нього можна мати ще кілька світлофільтрів для гри з потоком світла і сонячними променями. Таке рішення дозволяє зберегти неушкодженим об'єктив і робити цікаві фото, коли це необхідно, просто змінивши оптичне скло.

Поляризаційний

Цей тип скла нейтралізує відблиски на фото від водної гладі, або відсвіті різних поверхонь. Він також пом'якшує світлотінь між землею і небом, який часто виникає при сонці.

 Съемка с поляризационным светофильтром

Поляризаційні скло діляться на два підтипи: циркулярні і лінійні. У більшості фотокамер застосовується TTL-експозамір, з яким не сумісний другий підтип. Тому фотографи частіше вибирають перший.

Такі оптичні скла потрібно налаштовувати перед зйомкою. Вони складаються з двох стекол, одне з яких рухається. Обертаючи його, фотограф отримує потрібний результат на знімку.

Метод найшвидшого

Частина цього фільтра прозора, а інша має колір.

Съемка с градиентным светофильтром

Такі оптичні скла дають можливість грати з колірними переходами і створювати унікальні фото.

  1. Метод найшвидшого світлофільтр зменшує динамічний діапазон картинки, коли фотограф хоче відобразити захід, але земля виглядає занадто темної, а небо надто світлим.
  2. Скло з кольоровим градієнтом згладить контраст, і фото вийде високої якості.

Пізнавальна стаття: Історія винаходу фотоапарата: 5 цікавих фактів

Інфрачервоний

Його завдання – блокувати світло, видимий оку, залишивши тільки інфрачервоний діапазон. Зображення, створені за таким склом, виходять сюр реалістичними і зачаровують.

З інфрачервоним світлофільтром краще знімати вдень, коли панують яскраві промені сонця. Кольори на фото будуть значно відрізнятися від тих, які ми бачимо на власні очі. Наприклад:

  • небо і водна гладь стають майже чорними,
  • а на їх фоні хмари виглядають більш чіткими і білосніжними.

Съемка с инфракрасным светофильтром

Користувачі відзначають, що в роботі з інфрачервоним склом є одна трудність: коли фотограф дивиться в об'єктив, він майже не бачить, що знімає. Деяким це доставляє незручності, але кінцевий результат того вартий.

Променевої

Таке оптичне скло дарує політ для творчості і створення оригінальних фото. Фільтр доповнює точкові світлові джерела яскравими променями, утворюючи ефект зірки. Це оптичне скло доцільніше використовувати в нічний час доби. Чим темніше простір за об'єктами, які світяться, тим яскравіше будуть промінчики.

Такий ефект дає сітка з ліній, що розташовується на фільтрі, яка розділяє потік світла на різні спектри. Вони і утворюють ті самі «зоряні промені».

Съемка с лучевым светофильтром

Чим яскравіше світіння об'єкта, тим більша довжина буде у його променів. Якщо світяться предмети відсутні, світлофільтр дає при зйомці ефект легкого туману.

Макрофільтр

Такий фільтр – маст хев для любителів макрозйомки. Можна знімати коштовності, комах, квіти та інші макрооб'єкти. Це скло дозволяє чіткіше відобразити найдрібніші деталі.

 Съемка с макрофильтром

Щоб отримати хороші фото з макрофільтр, важливо виключити тремтіння камери. Можна використовувати штатив. А для того, щоб визначити відстань, необхідне для зйомки, потрібно наблизити об'єктив фотоапарата до об'єкта на 12-15 см і потім повільно віддаляти, поки зображення не стане досить різким.

Існують варіації з різним набором діоптрій: Clouse UP +1, Clouse UP +2, Clouse UP +3, Clouse UP +4, Clouse UP +7, Clouse UP +8, Clouse UP +10. Чим більше діоптрій в лінзі, тим сильніше вона збільшує картинку. Користувачі відзначають, що найкраща глибина різкості зображуваного простору (ГРИП) досягається при використанні фільтрів Clouse UP +7 і Clouse UP +8. При цьому обов'язкове застосування штатива для найбільш вдалою фокусування.

Пом'якшувальний

Такий світлофільтр пом'якшує світло і дозволяє створити на фото чарівну атмосферу. Крім розсіювання потоку, це оптичне скло створює мерехтливий ефект у маленьких світлових джерел, як у вогні міста або святкових різдвяних вогників. Завдяки такому склу можна отримати вражаючі знімки, навіть якщо світлові джерела слабенькі.

Софт-фільтри часто застосовують, якщо потрібно пом'якшити недоліки на портретах без ефекту маски або завуалювати некрасиві деталі. «Затуманюючу» картинку, фільтр не знижує чіткість.

Съемка со смягчающим светофильтром

Пом'якшення можна домогтися так само при постредагуванні знімків. Але якщо ви любите, знімаючи, відразу бачити, якою буде підсумкова картинка, цей фільтр вам точно сподобається.

В тему: Як вибрати дзеркальний фотоапарат: 5 параметрів

Ступінь просвітлення

Визначаючись, які світлофільтри краще підійдуть для ваших завдань, зверніть увагу на ступінь просвітлення скла. Вона показує, яка кількість світлових променів може затримати світлофільтр.

Ефект досягається завдяки одному і більше верствам напилення. Чим більше їх нанесено, тим краще відображаються сонячні промені і тим менше відблисків потрапляє в об'єктив камери. У таблиці представлені варіанти оптичних стекол з різною кількістю шарів напилення, а також відсоток задерживаемого ними світла при фотографуванні:

Назва, позначення
Відсоток,%
Без просвітлення 92
Одношаровий, SC, C 95
Тришаровий, MC 99
Шестишарові, SMC, HMC, MRC 99,7

Ці дані знаходяться поруч з найменуванням та діаметром моделі.

Виробник

Найвідомішими компаніями, що виробляють оптичні скла, вважаються німецькі B + W Schneider, Tiffen (Америка), такожMarumi, Hoya і Kenko з Японії.

Гіганти в сфері фототехніки, на Зразок OLYMPUS,Canon, Pentax, Nikon, Panasonic, Sony Samsung, під ім'ям своїх торгових марок також виробляють фільтри. Але їх вартість, на думку користувачів, вельми завищена, а якість не гірше, ніж у бюджетних Fujimi, Flama і Polaroid.

Щоб фільтри служили тривалий час, рекомендуємо приділити увагу їх зберігання і догляду за ними. Тримати фільтри краще в чохлах, в них же зручно брати скла з собою на зйомки.

Світлофільтри час від часу доведеться чистити, застосовуючи спец. засоби для оптики або олівці для чищення лінз. Користувачі рекомендують стікер Lenspen LP-1 як найзручніший в застосуванні.

Підбирайте собі помічника для створення унікальних фото, керуючись нашими рекомендаціями, і кожна фотозйомка буде радувати вас неперевершеними роботами.

До РЕЧІ:Новинки від Canon

Коментарі
Залиште коментар
Категорії