Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Що важливо знати про холодильники: поради перед покупкою

Дата публікації: 12.06.2017 14:34
Дата оновлення: 12.06.2017 14:34

 Хранитель продуктів: що потрібно знати про холодильниках

Почнемо не з самого важливого, але забавного питання: чому холодильники білі? Так, звичайно, відразу обмовимося, що далеко не ВСІ вони білі. Є досить моделей в сріблястих, темних і яскравих тонах. Але факт залишається фактом - білий колір все ж залишається фаворитом. Пояснити це можна кількома шляхами:

  • науковим;
  • практичним.

Підемо науковим і згадаємо відомий закон фізики: білий колір відображає світло, а чорний навпаки притягує. Згадуємо, що основна функція холодильника, звичайно ж, охолодження і все стає на місця.
 
Кухня - зона, де постійно потрібно підтримувати чистоту. На білій поверхні забруднення видно відразу і господині стверджують, що автоматично з'являється бажання це забруднення прибрати. Тому у білого холодильника більше шансів бути чистим. І нарешті білий колір ідеально вписується в будь-який інтер'єр кухні. На світлій кухні буде виглядати гармонійно, на темній буде контрастом, а на яскравій - стане акцентом.

 Білий холодильник ідеальний для інтер'єру

Перейдемо до більш нагальних питань: на форумах часто цікавляться чи потрібно холодильника відстоятися, після того як його привезуть з магазину? Ніхто не говорить, що холодильник зламається, якщо після транспортування ви тут же його підключіть до мережі. Але багато виробників радять почекати хоча б 3-4 години, особливо якщо агрегат перевозили в горизонтальному положенні. 

«Серце» холодильника - це компресор (якщо простіше - мотор з помпою). Він качає речовина холодоагент з маслом по всій системі. Якщо після перевезення відразу включити агрегат, то частина масла не встигне стекти по трубах, і компресор буде працювати без достатньої кількості мастила. Що пізніше призведе до швидкого зносу. Тому краще дати холодильника відстоятися ніч і потім вже підключати.

Тим більше, за придбанням варто позалицятися:

1. Заглянемо всередину: наклейки, пінопласт, картон, плівка, пакувальний папір - від усього зайвого позбавляємося. Перевіряємо морозильну і холодильну камери на наявність сторонніх предметів дуже ретельно.
2. Чи потрібно мити новий холодильник? Ця процедура ніде не прописана, обов'язковою не є і вже точно на роботу приладу не впливає. Але - там же будуть ваші продукти харчування! Тому вже краще гарненько вимити агрегат і зовні, і всередині. До того ж в нових холодильниках вловлюється неприємний, технічний запах.
3. Якщо специфічний запах пластмаси сильний, то в воду можна додати пару крапель оцтової кислоти. І краще утриматися від різних чистячих засобів. Так можна тільки погіршити ситуацію, адже такі кошти дуже погано вимиваються.

Корисно буде дізнатися: Ремонт холодильника своїми руками: міф чи реальність?

Як правильно підключати холодильник: зручність і захист

Для початку переконайтеся, що холодильник встановлений на рівній поверхні і не буде хитатися. Після установки - етап підключення агрегату до мережі. І тут виникає логічне запитання - чи потрібен стабілізатор напруги? Ця покупка не з обов'язкових. Цілком достатньо мати вдома розетку з заземлюючим контактом. Але існує негласний закон, на кожен дорогий предмет побутової техніки варто використовувати стабілізатор. При його покупці варто звернути увагу на такі моменти, як:

  • максимальний струм;
  • кількість фаз;
  • ККД;
  • потужність пристрою;
  • напруга на вході/виході;
  • рівень шуму;
  • тип охолодження;
  • період експлуатації.

 Виробники стверджують, що під кожен холодильник стабілізатор потрібно підбирати індивідуально:
 
1. Стандартний варіант - стабілізатор напруги для холодильника 220В.
2. Для холодильників LG максимальна потужність стабілізатора повинна становити 2000ВА.
3. Для Indesit відмінним рішенням буде гібридний стабілізатор. Такий холодильник при двох компресорах досягає позначки в 3 кВт.
4. А ось для холодильника ATLANT краще купити прилад, який буде охолоджуватися конвекційним методом.
5. Стабілізатор з підвищеною чутливістю підійде для холодильників Samsuhg.
6. Для холодильників компанії Liebherr варто вибирати механізм, у якого ККД не нижче 98%.

 Стандартний стабілізатор для холодильника 220

Є й інший варіант, як убезпечити техніку від стрибків і перепадів напруги. Чи потрібно реле напруги холодильника - вирішувати вам, ми просто надамо інформацію можливостей:

  • загальне реле напруги;
  • групове реле напруги;
  • реле часу з затримкою на включення.

У першому випадку таке реле дозволить встановити затримку на включення на 5, максимум 10 хвилин. Головні недолік відразу зрозумілий - електропостачання в квартирі з'явиться тільки через час затримки. При частих перепадах це точно додасть незручностей.
 
Другий варіант більш зручний, тим більше можна застосувати реле напруги для захисту компресорної техніки. Після перепаду холодильник включитися пізніше, а інша техніка вже буде працювати. Такий спосіб досить дорогий і необхідно знайти місце для розподільного щита.
 
З третім способом теж все гранично зрозуміло - реле замикає контакти через деякий час (після подачі живлення на обмотку). 

економічність холодильника

При покупці холодильника, варто звернути увагу на клас споживання електроенергії, тому що цей прилад тягне на себе 30% всього намотанного показника світла на лічильнику.

Щоб дізнатися скільки кВт витрачає холодильник розроблена міжнародна класифікація класів економічного споживання. Найвищий рівень" G" , менше F, E, D, C, а й їх краще уникати. Показник найнижчого споживання є А +++, А ++, А +, А, В. Найчастіше сучасні холодильники витрачають від 200 до 600 кіловат на рік. Звідси, можна розрахувати скільки споживає холодильник за добу - 0,55-1,64 кВт.

 Класи енергоекономічності холодильника

Також на економічність холодильного приладу впливає:

  • наскільки завантажений холодильник продуктами - чим забита він буде, тим більше зусиль прилад докладе і намотає кВт, щоб їх охолодити;
  • температура в кімнаті - чим вона більша, тим більше енергії буде споживати;
  • чи є в приміщенні вентиляція і двері;
  • розмір холодильника - великий прилад з двома дверима буде тягнути більше електрики, ніж невеликих габаритів;  
  • умови використання - належний догляд і дотримання правил використання не тільки продовжать термін служби приладу, а й вплине на його економічність;

 Що впливає на економічність холодильника

Експерти дають ще кілька порад, як за кілька простих кроків можна зменшити споживання електроенергії холодильником і заощадити кВт в платіжці:

  • не ставте рідкі страви та напої відкритими, намагайтеся все накрити кришкою (борщ, лимонади, компоти, кисіль): зіпсується випарник;
  • не виставляти продукти на одній-двох полицях, залишаючи дверцята і нижні полиці порожніми. Нерівномірне закладка продуктів впливає на циркуляцію повітря, а якщо її порушити холодильник почне працювати інтенсивніше;
  • між стінкою холодильника і стіною квартири залишайте відстань. Це ж стосується і поблизу стоїть техніки і меблів;
  • лайфхак і додаткове тренування пам'яті: перед відкриттям холодильника уявіть де лежить потрібний продукт. Це заощадить час, за яке холодильник буде випускати холодне повітря;
  • не виставляти занадто низьку температуру, досить від 4 до 6 градусів вище нуля;
  • не можна ставити гарячу або теплу їжу;
  • не забувайте перевіряти прокладки, петлі та гумки, які можуть пропускати холод;

Якщо ж ви прихильник інноваційних підходів, розробники щорічно придумують все більше технологій, щоб головним гідність холодильника стало" економічність" . Серед них:

  • вдосконалюють систему, регулюючу роботу компресора;
  • впроваджують нові властивості відображення покриттів холодильника;
  • експериментують з внутрішньою конструкцією;
  • роблять економічніше функцію саморазморозкі;

Але все інноваційне найчастіше дороге, так що краще постаратися дбайливіше відноситься до приладу, який вже є.
 
Читайте також: Як зробити саморобний холодильник в домашніх умовах 
 

Розморожування: що, як і навіщо?

Розморожування холодильника необхідно також як для нас сон і для комп'ютера перезавантаження. Існують два види холодильника по системі розморожування:" no frost" і крапельна. Перша - заснована на принципі рівномірного циркулювання повітря. При цьому, волога виходить назовні і не залишається в холодильнику намерзати брилою льоду. Вентилятор зрідка зупиняється, в роботу вступає нагріває елемент і іній тане. Згодом вода просто випаровується з піддона, в якому накопичується.

 Як розморозити холодильник

Такі холодильники не потребують разморозке, але періодично варто їх вимикати з розетки і проводити генеральне прибирання всіх полиць, лотків і ящиків. Не забудьте протерти від вологи стіни холодильника. Перед включенням переконайтеся в сухості приладу. 
 
Ніколи надовго не залишайте відкритими холодильник включеним в мережу. Ви думаєте, що залишаючи його відкритим температура якось зміниться? Ні, ні і ще раз ні! Холодильник буде тільки нагрівати кімнату, тому що почне працювати інтенсивніше, внаслідок чого може просто згоріти.
 
Ще на цю тему: Як зробити похідний холодильник 
 

Як правильно розморозити холодильник з крапельної розморожуванням ?

  1. Вимкніть прилад від харчування, вийміть всі з холодильника: продукти, напої, ящики, лотки, полки. Якщо виникне проблема з тим, що вони примерзли - залиште на час. 
  2. Приготуйте таз, який розміститься на дно холодильника - він-то і буде виконувати найважливішу функцію. Переконайтеся що він стійкий. 
  3. Двері холодильника при розморожування відкрийте максимально широко, зафіксуйте положення. Це прискорити час розморожування. 
  4. Знайдіть жолоб, по якому і буде стікати тала вода. Швидше за все він розташований під передньою панеллю. Поставте ємність. Для впевненості підстеліть ганчірку, приберіть прилеглі предмети і меблі, яка в разі протікання може намокнути. 
  5. В цей час помийте всі ящики і залиште сушиться. Стінки холодильника теж протріть.

Скільки часу розморожується холодильник? Природний перебіг справи займе до 4-х годин. Але є перевірені способи прискорити цей процес. 

  1. Сошкребсті лід і іній ножем. Небезпечно як для вас, так і для холодильника. Є великий шанс проколоти трубки;
  2. Окріп. Налити гарячу воду в каструлю, поставити на дно або полку і закрити дверцята. Час на розмороження займе до півгодини. 
  3. Якщо є час попотіти треба розморожуванням - скористайтеся феном. Просто направте його до будинку, але не на трубки охолодження; 
  4. Ще один витратний з точки зору електроенергії метод - вентилятор з підігрівом, в народі званий дуйчіком. За часом холодильник розморозиться за 45 хвилин. 

Після крапельної розморожування переконайтеся що холодильник сухий і чистий. Увімкніть і дайте попрацювати хвилин 10, а лише потім виставляйте продукти. 
 
Все найважливіше про холодильниках з'ясували - тепер залишилося не прогадати з вибором. І в цьому вам допоможе відео: 

Коментарі
Залиште коментар
Т
02.07.2017 22:49

Как-то силой, руками, ногтями и скребками отдирал вмерзший лед с морозилки, а потом начались проблемы с холодильником. Вызвал мастера: в поврежденной камере образовались МИКРОТРЕЩИНЫ и через них начал утекать хладагент.

А
01.07.2017 12:23

Ручная разморозка раз в месяц это мучение! Постоянно к этому дню нужно все съедать из холодильника и морозилки, это не экономно! Не удобно летом прятать продукты, что не съели (масло, курицу) в бумагу, чтобы не испортились.

А
30.06.2017 02:24

Я покупаю фирменные аэрозоли, чтобы разморозить лёд и всем советую. Очень удобно и безопасно. Снег, лед быстро топятся, становятся мягкими, я их убираю, воду впитываю полотенцами, насухо все вытираю и вуаля! :)

Ш
29.06.2017 04:02

Господа, побойтесь Бога! :) Форсированная разморозка при помощи нагревания емкостью с горячей водой внутри морозилки повлияет на формирование давления хладагента на стенке испарителя. Потом не включите)

Т
20.06.2017 01:14

Чтобы соскрести снежок - нельзя нож :) Испортите холодильник! У меня в комплекте прилагалась пластиковая лопаточка белая. Если у вас такой нет - возьмите/купите для котлет силиконовые, твердые лопатки.

С
19.06.2017 17:40

Всегда обращал внимания прежде всего на экономию электроэнергию. Так как холодильник постоянно ее потребляет, тут нужно сразу об этом думать. Далее, обращаю внимание на компоновку внутреннего пространства.

Л
17.06.2017 02:57

Как по мне, то очень важно выбирать холодильники, которые меньше всего потребляют электроэнергии, ведь от этого зависит экономия семейного бюджета. А система no frost - это просто мечта, не нужно кучу времени тратить на разморозку!

Ш
20.06.2017 01:22

Покупайте холодильник класса А, он вполне недорогой по сравнению с классами А+, А++ и А+++ и "жрёт" ощутимо в разЫ меньше! А вот насчет "но фрост" слышали мнения ученых - что они вредны для здоровья?!

А
16.06.2017 20:53

Новый холодильник требуют мыть в инструкции! Никакого уксуса и др. агрессивных/абразивных ср-в! Оставьте дверку открытой, пока новый холод. агрегат вертикально отстаивается и не будет запаха пластика.

Ф
16.06.2017 20:39

Долгое время жил в Эмиратах, там, сами видели, наверно - все ходят в черном, хотя солнце палит мама не горюй. Именно потому, что черный - отражает свет! И ученые это тоже уже стали писать. Странно, но факт!

К
15.06.2017 21:51

Обязательно берите вместе с холодильником стабилизатор напряжения! Пусть заплатите еще 1/5 холодильника, но это дает гарантии и для сервиса и вам для души спокойнее, что от скачков напряжения не случится поломки.

И
19.06.2017 17:44

Вообще-то, в подъездах и так стоят предохранители, зачем еще брать стабилизатор, я не понимаю. За 30 лет жизни, были скачки, всегда выбивали пробки. Но это тем, у кого такая защита на щетке стоит тому поможет.

Т
15.06.2017 21:27

Мне был важен расход электроэнергии холодильником, потому что у нас старый дом, нет заземления, выключается электричество во всем доме автоматически, если всего много включишь одновременно! Взяла класса А.

С
15.06.2017 02:50

От искусственного ускорения разморозки холодильника отказался, предпочитаю заранее выделить время и не спеша качественно навести порядок в домашнем хранителе продуктов. Помогает оптимизировать уборку холодильника то, что он двухкомпрессорный - можно разделить процесс на две части.

М
14.06.2017 15:28

Я только когда купила холодильник, поняла, что морозилка у него всего -12°, а не -18° (температура, при которой хранить год замороженные овощи, напр.). У меня 2 * на морозилке, а не3! Не критично, но... :)

С
14.06.2017 14:20

Пожалуй, холодильник является устройством, которое может прослужить пару десятков лет. Поэтому экономить на нем бессмысленно. Лучше нанять специалиста, который поможет сделать правильный выбор. Ну и, конечно, объем – чем больше холодильник, тем больше в нем можно хранить продуктов.

Р
15.06.2017 19:53

Пару десятков лет? Оптимистичное ожидание, но лучше ориентироваться на установленный срок эксплуатации холодильника, который составляет сейчас 5-10 лет в зависимости от производителя. Кстати, недавно заменил сломавшийся холодильник от популярного бренда. Прослужило устройство 7 лет, а стоимость ремонта показалась мне неоправданно высокой по сравнению с покупкой новинки.

К
19.06.2017 20:39

Раньше холодильники 20 лет фуртычили, а сейчас меньше - у людей полно бытовой техники стало - напряжение скачет во всем доме, в квартире - вот всё и ломается! Стабилизаторы напряжения надо брать к холодильнику.

А
13.06.2017 10:35

Купили холодильник Анлант. Но периодически, с ним происходят непонятные вещи - внизу возле ящиков для фруктов и овощей начинает собираться вода, которая через некоторое время исчезает. Мастеров-ремонтников пока не вызывали. Подскажите, что это может быть?!

М
19.06.2017 11:17

Добрый день. Лучше вызвать мастера.

Категорії