Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Що важливо знати про бойлери: те, що для багатьох було таємницею

Дата публікації: 15.06.2017 11:03
Дата оновлення: 15.06.2017 11:03

Бойлер - це накопичувальна ємність для нагріву води. Він поділяється на дві категорії: газові або електричні. Такі агрегати дозволяють забезпечити високий рівень комфорту в разі відключення гарячої води або при відсутності крана. Вони оснащуються або внутрішнім, або зовнішнім нагрівачем. Багато хто навіть не знають, хто винайшов бойлер - таке потрібне і незамінний пристрій. А з'явився він завдяки Герону Олександрійському, який був давньогрецьким інженером, фізиком, механіком і математиком. Він і розробив перший паровий нагрівач. Але винахід швидко забулося і довелося придумувати все заново. Бурхливий розвиток довелося на кінець 17-початок 18 століття. Що важливо знати про бойлерах, читайте далі.
 
водонагрівачіподіляються на дві категорії: проточні та накопичувальні. Нагрівання води здійснюється за наступною схемою.

 Схема нагріву води в бойлері

Функціонал такої техніки великий і полягає в:

  • оперативному та якісному нагріванні води;
  • збереженні і контролі температури всередині установки;
  • обігріві приміщень при підключенні до труб особливим чином;
  • підживлення агрегату під час використання;
  • рівномірному прогріванні води;
  • мінімізації теплових втрат;
  • забезпеченні прогріву великої кількості води до необхідної температури.

В результаті людина отримує потрібний витрата з мінімальним часом очікування. 

пристрій бойлера


Всі нагрівачі, незалежно від їх типу і різновиду, мають схожу конструкцію і однаковий принцип функціонування. Кожен з них оснащується одними і тими ж деталями, відмінними іноді по конструкції, формі, розмірам, що визначає об'єм техніки.

 характеристика бойлерів

Бойлер всередині влаштований як ємність, яка має теплоізоляцію і електронагрівач трубчастого типу (ТЕН). Вода, наявна в резервуарі, нагрівається до заданого показника, після чого використовується. Терморегулятор, який вбудовується, коригує і підтримує потрібний рівень. Максимальна температура коливається в діапазоні+70-80° C.

У багатьох випадках конструкція агрегату є напірної. Іншими словами, вода подається і тече з крана під однаковим тиском. У разі відключення холодної, отримати її зовсім не вийде. Це пов'язано з тим, що вода весь час перебуває під тиском, яке підвищується під час нагрівання.

Усередині агрегату знаходяться наступні вузли:
1. Бак, який має спеціальне покриття для захисту. Він являє основу накопичувальної установки. Зазвичай виробляється з металу. Бувають бойлери з емальованим покриттям або склокерамічним для забезпечення стійкості до корозійних процесів. Ємність резервуарів варіюється в діапазоні 10-300 л.
2. ТЕН. Для комплектації використовується і один, і два елементи. Завдання вузла полягає в нагріванні води, якщо бойлер газовий, то вона покладається на пальник.
3. Регулятор температури. Це пристосування, яке підтримує встановлений показник. Пристрої поділяються на механічні та електронні. Часто вузол має схему захисного відключення Тена, в разі відсутності рідини в ємності.
4. Вимірювач температури. Необхідний для контролю градусів води в бачку. Також буває механічним і електронним.
5. Панель управління (прихованого або відкритого типу). За допомогою цього пристрою виставляється необхідна температура.

Конструктивні особливості (накопичувальні водонагрівачі: як це працює) також дивіться на відео: 

 
Також пристрої включають такі елементи, як запобіжний клапан і захисний магнієвий стрижень (анод). Спочатку потрібно розібратися, для чого анод в бойлері. Він призначений для зменшення обміну іонами між металевими складовими всередині конструкції. Анод натомість віддає свої частки. Такий підхід дозволяє знизити ефект елюювання електронів з елементів установки. Внаслідок цього, корродірованіе відбувається в значно меншому ступені. Сам анод через деякий час руйнується, тому вимагає періодичної заміни. Поки в системі знаходиться стрижень з такого матеріалу, до тих пір залізо не вступатиме в реакцію і розчинятися.
 
Анод - перша ланка, що відповідає за безпеку. Друге - запобіжний клапан. Це пристосування потрібно для запобігання безпричинного витікання гарячої води в холодні припливні труби. В іншому випадку, це призводить до перегорання Тена, який опинився в повітряному просторі.

Що являють собою нагрівальні елементи?


Елементи, що відповідають за нагрівання, класифікуються на дві категорії. Вони бувають мокрими і сухими, відповідно, в залежності від того, знаходяться вони в контакті з водою чи ні.

 Мокрий і сухий ТЕН
 
Перші Тени працюють за принципом трубок в чайниках. Вони пустотілі, а всередині розташовується спіраль, яка і нагрівається. Порожній простір заповнюється речовиною, що має високу провідність тепла. Зазвичай застосовується пісок або магнієвий оксид.

Другі Тени відрізняються наявністю кожуха з кераміки. Безпека і надійність таких елементів вище, так як:

  • виключається утворення накипу;
  • немає ніяких ризиків КЗ;
  • випадкове проливання рідини не представляє небезпеки.

До того ж такі елементи відрізняються тривалим періодом експлуатації. Тени різні і за способом кріплення. Виділяють фланцеве і гучний тип. Найчастіше, для виробництва ТЕНів застосовується мідь або сталь.

Пристрій сонячного бойлера


Оптимальний варіант для економії електроенергії - сонячний бойлер. До того ж такий вид нагрівача більш довговічний і надійний. Тому окрему увагу слід приділити тому, як влаштований сонячний бойлер.

 Як влаштований сонячний бойлер
 

Головний елемент установки - колектор. Це, по суті, радіатор, тільки працює за зворотним принципом. Він являє систему тонких трубок, які встановлюються під кутом до горизонту плити. Теплоносій, циркулює по ним, вбирає енергію сонця. Трубки заздалегідь покриваються селективним покриттям з внутрішньої сторони для більшої відображення променів. Зазвичай наноситься 3-4 шари. Ефективність роботи і темп нагрівання води часто залежить саме від покриття.

Також бойлер включає резервуар. За допомогою цього вузла здійснюється споживання теплоносія. Резервуар також виконує функцію розширювального бачка і акумулятора тепла або його обмінника, що залежить від конструктивних особливостей. Такі нагрівачі підходять і для домашнього, і для комерційного застосування.

Важливість наявності УЗО і редуктора в бойлерах


Що таке УЗО в бойлері і для чого воно потрібне, знає мало хто. Це пристрій, який порівнює індукційні потоки по дротах, і відноситься до класу електрозахисту. Навіть при найменшому відхиленні параметра мережі УЗО спрацьовує моментально, знеструмлюючи конкретну ділянку, що гарантує безпеку. При відсутності такого пристрою підвищується ризик виникнення травми або поломок бойлера. Вибирати пристосування потрібно з урахуванням певних параметрів. це:

  • потужність нагрівального вузла;
  • сила струму в електромережі;
  • відстань від нагрівача до системи водопроводу.

УЗО безпосередньо грає роль захисту людини.

 Схема роботи УЗО

Який тиск має бути в розширювальному бачку бойлера, встановлюють норми СНИП. Для холодної води допускається показник 4.5-6.8 бар, скачки в системі досягають 12 бар. Для більшості накопичувальних бойлерів - 6 бар. Підвищений тиск призводить до зносу і поломок трубопроводів, запірної арматури, змішувачів і самих нагрівачів. Тому важливо розібратися, що таке редуктор для бойлера. Пристрій являє прилад, який підключається до мережі, знижуючи тиск на виході до заданого користувачем показника.

Наявність такого пристосування:

  • зберігає елементи мережі;
  • запобігає відмову в здійсненні гарантійного ремонту;
  • подовжує термін експлуатації обладнання та системи.

Для бойлерів, встановлених в «хрущовках» наявність такого елемента не обов'язково, так як там тиск рідко перевищує 4 бар. У всіх інших випадках, особливо, коли будинок багатоповерховий, а житло знаходиться на нижніх, без редуктора не обійтися.

 Редуктор для бойлера

Принцип функціонування агрегатів


Такі агрегати бувають накопичувальними і проточними. Вода підігрівається в них по-різному. Перші також поділяються на категорії за типом використовуваних ресурсів. Як працює бойлер? Функціонування пристроїв будується на принципі поділу шарів води. Вони нагріті до різних показників. Теплі, як відомо, розташовуються зверху і надходять в пристрій через трубку відводу гарячої води. Внизу агрегату монтуються нагрівачі. Саме в цей сегмент і надходить холодна вода. Наявність пристосування для розсіювання на підвідному трубопроводі, який має невелику довжину, виключає контакт між шарами і не дає рідини виливатися струменем.
 
Термостат стежить за температурою, в той час як працює накопичувальний бойлер. Нагрівання рідини здійснюється за допомогою ТЕН ( одного або декількох). Коли заданий показник встановлений, ЕЦП елемента розмикається. Потрібна температура води підтримується за рахунок хорошої теплоізоляції. На постійний підігрів витрачається мінімум ресурсів.

 Схема роботи бойлера 

Вода зверху, яка пішла, заміщається новою, яка подається з магістралі. Так здійснюється процес нагріву, який є безперервним. Якщо витрата води великий, то з часом температура води на виході падає. Тому важливо вибирати відповідний об'єм ємності, виходячи з величини гарячого забору рідини. 
 
Ми вже писали про те, « Як вибрати водонагрівач ».
 
За якийсь час нагрівається вода в бойлері, залежить від об'єму, потужності пристрою і заданої температури. Наприклад, якщо показник становить до 85 оС, то на це піде 2 години. Нагрівати воду нижче 60 оС нераціонально. У ній можуть утворюватися колонії бактерій.
 
Подача холодної води в установку завжди відкрита, коли здійснюється нагрів, то утворюються бульбашки пари. Після цього, вище дзеркала рідини накопичується повітря. Він намагається виштовхнути воду з пристрою. Куди йде повітря при наповненні бойлера в результаті? З огляду на низький рівень тиску в холодному трубопроводі, рідина не виштовхується. Внаслідок цього, дзеркало опускається нижче забору. Коли кран відкривається, то спочатку йде повітря, а вже потім і вода.

економічність агрегатів


« Який бойлер економічніше? »- питання, яке цікавить кожного, хто зважився на установку такої техніки. Найбільш раціональний варіант - прилади, що мають капілярний або електронний термостат. Такі водонагрівачі споживають всього 1-2.5 кВт електроенергії. Кращий варіант - сонячний, але використовувати його повноцінно для щоденних потреб поки немає можливості.

Бойлери поділяються на дві категорії. Відмінності між пристроями і в розмірах, і в способі роботи. Як вибрати потрібний варіант, а також що економніше: бойлер або проточний водонагрівач, залежить від ряду факторів. Здійснювати покупку слід виходячи з ряду факторів. Перш ніж визначитися з вибором, потрібно ретельно вивчити всі характеристики моделей.

 види нагрівачів

Актуально буде дізнатися « Як вибрати проточний водонагрівач ».
 
Вибирати той чи інший варіант необхідно, враховуючи:

  • розмір;
  • об'єм споживаної води на добу;
  • для чого потрібен нагрівач;
  • бюджет.

Як економити електроенергію з бойлером, мало хто знає. Все просто. Перед покупкою потрібно порахувати необхідний об'єм води, що споживається родиною і взяти нагрівач, виходячи з власних параметрів. Кожен бойлер має автоматичні вузли, які вимикають і включають температуру в заданих межах: верхньому і нижньому. Правильна настройка відповідно до запитів забезпечить економічність. Установка якомога ближче до точки споживання, тобто до крану гарячої води, що дозволяє рідини виходити швидше і не гріти зайві метри труб.

Спосіб зробити бойлер економічним. Необхідність включення-виключення


Пару слів про те, як зробити бойлер економним. Для сім'ї з 2-х чоловік досить нагрівача на 50 л. Автоматика налаштовується на верхню межу 70о С і нижній - 50о С. Пристрій під час простою буде включатися кожні кілька годин на 10-15 хвилин. В результаті, споживання складе 1-2 кВт за 24 години, в місяць 40-60 кВт.

 Чи потрібно вимикати бойлер

Чи потрібно вимикати бойлер? Такі пристрої оснащуються терморегулятором і при збоях в мережі автоматично відключаються. Якщо вимикати водонагрівач час від часу зросте споживання електроенергії. Це пов'язано з тим, що для розігріву установці буде потрібно набагато більше ресурсів. Включений бойлер просто підтримує тепло, як за принципом термоса. Прості фізичні закони - чим більша різниця показників температури, тим швидше охолоне вода в установці. Чим менше - тим повільніше.
 
Пристрій безпосередньо працює в режимі включення-відключення нагріву води. Тобто, коли температура досягає заданого значення, то прилад перестає функціонувати. Після закінчення часу, температура води падає. Бойлер працює по циклічної схемою, так як оснащується датчиком і регулятором.
 
Єдине, що потрібно - відключати, коли їдеш на тривалий період в цілях безпеки. До того ж постійне від'єднання від мережі істотно знижує термін експлуатації. Отже, вигідніше - коли пристрій працює від мережі постійно, що одночасно позитивно позначається на довговічності техніки.

Що маємо в результаті?


Незважаючи на те, що технічний прогрес йде космічними кроками, але все-таки відключення гарячої води відбувається регулярно. Отже, обійтися без бойлера просто неможливо. Такі установки забезпечують комфорт в будь-який час, гарантуючи швидкий і якісний нагрівання.

Придбання бойлера - доцільне рішення, але тільки знаючи всі тонкощі і нюанси, гарантований тривалий період експлуатації техніки і безперебійність функціонування агрегатів.

Читайте також « Як вибрати електричний водонагрівач ».

Коментарі
Залиште коментар
С
01.02.2023 12:51

Какую макс. температуру нагрева надо установить, что бы исключить частое включение бойлера при малом заборе горячей воды?

В
01.02.2023 17:38

Оптимальные значения – от 50 до 60С. Ставить температуру больше или меньше не рекомендуется.

Э
27.10.2021 21:08

Как часто можно отключать нагреватель? Если бак полностью нагрет, то можно отключить, израсходовать воду, а после опять включить?

Н
01.02.2023 17:37

В этом нет смысла, он долго держит тепло, поэтому сам после нагрева отключается. А если вы будете каждый раз с нуля греть воду только израсходуете больше электроэнергии.

А
03.11.2018 00:48

Так а что делать с давлением в бойлере что бы не шёл сразу воздух с крана а потом вода?

О
22.06.2017 10:56

Меня интересует вопрос, а существуют ли такие баки, которые будут давать воду, в случае ее отключения?! Или такого удовольствия еще не придумали?!

Т
22.01.2020 07:04

Если ваш водонагреватель запитан от общей системы водоснабжения, и в момент отключения МКД от центральных сетей откуда простите может появиться вода в Вашем баке? Вы можете установить дополнительный резервуар в квартире или в подвале МКД от него подвести трубы к своему водонагревателю а в момент отключения брать воду из доп установленного Вами резервуара. Других волшебных методов попадания воды в вашумквартиру придумать невозможно.

С
25.07.2017 14:06

а из чего по вашему вода должна появляться? из воздуха?

Т
21.06.2017 10:28

Из-за постоянных ремонтов и отключения воды, наконец решилась на покупку бойлера. Единственное, в чем сомневаюсь, так это в литраже. Нас в семье 3-ое. Подскажите, какой оптимальный для нас будет объем?! Так чтобы и в зимнее и в летнее время воды хватало!

Л
19.06.2017 14:28

Лет 12 назад отказалась от горячей воды. Основные причины этому стали: тарифы; чуть теплая, особенно в зимнее время, вода; ну и конечно же, частые отключения. В замен купила небольшой (50л) электро бак. Очень довольна.

М
16.06.2017 19:47

У нас электрический. На 80 литров. На двоих хватает с головой и даже в зимнее время. Первого хватило на 8 лет. Этому, новому 2 года. Работой довольна. Да и экономнее получается. Уехал выключил, не нужно не греешь!

С
28.06.2017 17:38

Мне так не повезло, у первого тэн накрылся через 3 года, второй через пять лет приказал долго жить. Наверное, тут больше от марки зависит, или от условия эксплуатации. Я включаю только когда нужно нагреть воду.

И
15.06.2017 18:04

Современный бойлер – высокотехнологичное и безопасное устройство, которое не только греет, но и сохраняет воду теплой. Второй параметр меня не устраивал, поэтому пришлось прибегнуть к доработке. Я отделал бройлер пенопластом, обшил пластиковой вагонкой. Таким образом, я увеличил хранение теплой воды до десяти часов, что, несомненно, скажется на экономии электричества.

Категорії