Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Як правильно вибрати фільтр для питної води: який із 3 видів кращий

Дата публікації: 30.10.2020 09:10
Дата оновлення: 30.10.2020 09:10

З-під крана проточна вода – все одно що з калюжі. У ній «цвіте» буйним цвітом симбіоз мінералів, іржі, хлорки, мікрофлори і мікроорганізмів. Використовувати її для поливу – куди не йшло. Пити собі дорожче, дисбактеріоз і погане самопочуття забезпечені.

выбор питьевого фильтра

Фільтр для очистки води цю проблему. Який краще купити, зрозумієте після прочитання цієї статті.

Як дізнатися якість води у себе вдома?

Перед тим, як вибрати фільтр для води, потрібно зрозуміти з чим він повинен боротися. Слід пам'ятати, що побутові тестери покажуть тільки віддалені результати, причому ніхто не застрахований він «хибно-негативних» результатів: коли тест не спрацьовує як треба. І зрозуміє це тільки хімік, а звичайна людина прийме результат як належне.

проверка качества воды

Тому буде краще віддати проби води в лабораторію для перевірки якості. Є два варіанти розвитку подій.

 1. Самостійно набрати воду в чисту скляну тару (пластик може додатково забруднювати її) і занести в найближчу санепідемстанції (СЕС) – бюджетний, але час витратний варіант.
 2. Викликати спеціаліста з приватної лабораторії – дорожче, але швидше.

У лабораторії можуть запропонувати комплексний тест, в той час як у СЕС може не виявитися потрібних реактивів, доведеться здавати воду на тест кілька разів.

У висновку будуть вказані основні 6 параметрів води:

 • жорсткість – показник рівня лужноземельних металів у воді. Чим їх менше – тим краще. В ідеалі – до 7 мг-екв/л;
 • кислотно-лужний баланс – в межах 6,5-8,5 Ph – така вода вважається чистою і придатною до використання;
 • коефіцієнт органічних домішок – в воді присутні живі організми і їх похідні: суперечки, насіння, бактерії, мікроби і т.д .;
 • провідність – наскільки вода утримує сіль. Чим більше показник – тим соляної рідина. Стандартний показник – 300 до 1200 μS/cm;
 • мінералізація – то, наскільки багато мінералів у воді. Демінералізована вода не підходить для пиття, так як буде вимивати мінерали з кісток. Середній показник питної води – 800-1200 мг/л;
 • неорганічні домішки (свинець, ртуть, радон) – чи є у воді речовини, що не належать до органіки.

Лікнеп: Як правильно встановити змішувач на кухні своїми руками – гайд в 4 розділах

Як розрахувати щоденне використання питної води?

Потрібний об'єм води корелює з вагою. Лікарі радять пити 250 мл чистої води на кожних 8 кг ваги. Тендітним, вагою 60-65 кг, буде досить 2-х літрів води, а ось 110 кілограмовому буде потрібно майже 4 л. Також до цієї цифри слід додати ще 1,5-2 л. на супи, чаї та кава. В результаті середня сім'я з 3 чоловік буде споживати, як мінімум, 10-15 л. на добу, 70-80 л. в тиждень або 300-350 л. в місяць. І це тільки на питво.

 рекомендуемый объем потребления воды

Виходячи з вищевказаних цифр і якості води, варто вибирати потрібний фільтр. Нижче ви можете дізнатися, наскільки вистачить ресурсопод'емності для кожного типу фільтра.

Тип фільтра
Здатність очистити в літрах Скільки місяців може користуватися сім'я з 3 чоловік
Глечик 250-300 1
Зворотний осмос 3 000-6 000 10-20
Сорбційний 3 500 – 8 000 10-25

Як бачите з таблиці, в середньому, бажано міняти фільтр для будинку раз на рік-півтора. Причина в тому, що з часом в ньому накопичуються «відходи» та пристрій буде гірше працювати.

Читайте: Як поміняти змішувач на кухні своїми руками: 3 кроку

Види фільтрів по конструкції: 3 поширених

1. Глечики – найпримітивніший вид
Популярні завдяки простоті використання і компактності. Пристрій зручно брати з собою куди завгодно. Якщо своєчасно міняти фільтр і чистити ємність, можна користуватися роками. Принцип роботи простий – вода подається в воронку з фільтрами, і проходячи через неї, очищається.
2. Проточний – картридж з фільтром встановлюється в трубу під краном
Вода, перед тим як потрапити в кран, буде проходити багатоступеневу фільтрацію. Установка зажадає сантехнічних навичок, тому краще покликати для цієї справи фахівця. Приклад хорошого фільтра – Бриз ЕВРО-Люкс (BRF0228).
3. Насадка на кран – фільтр встановлюється на сам кран
Такі пристрої йдуть в комплекті з універсальним кріпленням, тому «налезут» на будь-який кран. Встановити можна самостійно, без допомоги сантехніка.

Корисна стаття: Сенсорний змішувач для кухні – відповіді на 2 питання: як працює і як вибрати

Види фільтрів за способом очищення

Фільтри відрізняються за способом очищення. Станом на середину 2020 року користуються попитом моделі, зібрані в таблиці нижче:

Система очищення фільтра
Як працює Особливості
Механічний Вода проходить через фільтр , який сорбує нерозчинні елементи Видалить пісок, бруд, іржу і підготує воду до наступної чищенні. Найчастіше використовується в свердловинах та яма
Картріджний Вода проходить через картриджі (змінні контейнери) і очищається Робить чистим за складом навіть окріп (не всі моделі)
Дисковий Усередині корпусу фільтра знаходиться безліч дисків з канавками розміром в декілька десятків мікрон. Саме по ним і простору між дисками проходить вода Самий екологічний фільтр, який не шкодить природі вироблюваним сміттям.
Для підтримки чистоти, досить раз в декілька тижнів промивати під струменем
Засипний Фільтр у вигляді колони з клапаном подачі води, яку заповнюють фільтраційними матеріалами на розсуд виробника Очищає каламутну воду зі свердловин
Іонообмінний Іоніти (матеріали всередині фільтра) захоплюють з рідини іони солей жорсткості і замінюють їх на власні Помітно пом'якшує воду
Зворотний осмос Відфільтровує більше 99% забруднень. Вода проходить через 3 картриджа різних ступенів очищення: Фільтр начисто видаляє всю «Заразу», тому воду після очищення можна пити навіть найменшим.
Мембранний картридж з фільтром розмірів в 5 мікрон вбирає домішки Перші два картриджа доведеться міняти раз в 3-4 місяці, а блок – раз на рік
Вугільний – чистить від хлорки і органіки
Карбон-блок абсорбує запахи

Цікава стаття: вибрати змішувач для ванни: 4 секрету вдалої покупки

На що звернути увагу при виборі фільтра для води?

Спочатку потрібно вирішити, для чого купується фільтр, інакше він не виправдає ваших очікувань. Засипний не підійде для квартир, хлорку НЕ адсорбує. А фільтр зворотного осмосу не розрахований для свердловин, оскільки вода встигне насититися речовинами поки буде йти по трубах в будинок.

дисковый фильтр и фильтр обратного осмоса

Щоб підібрати для себе придатний варіант, слід звернути увагу на 5 параметрів.

 • Простота заміни комплектуючих

Чи можна буде це зробити самостійно.

 • Економічна обгрунтованість

У сім'ї, де 6-8 чоловік, доведеться щотижня міняти картриджі глечика. Одному-двом потенціалу сорбентів вистачить на місяць.

 • Зручність користування

Перш ніж пити воду з «глечика», доведеться чекати 3-5 хвилин, поки вона очиститься. Проточні моделі чистять моментально.

 • Ступінь очищення

Якщо користувач п'є виключно бутильовану воду, йому підійдуть картріджниє і іонообмінні моделі, які приберуть метали і мікроорганізми, пом'якшать воду.

 • Необхідність регулярного миття

Одні досить замінити на нові, другі потрібно ще регулярно промивати і встановлювати назад.

Інструкція: Як поміняти картридж в змішувачі на кухні: 6 кроків

Важливість використання фільтрів для води

Наш організм складається на 80% з води. Тому бадьорість і гарне самопочуття безпосередньо залежать від якості випитої рідини. Якщо регулярно пити не менш двох літрів чистої води, організму буде простіше підтримувати імунітет в тонусі.

 важность приема воды

Пиття чистої води покращує самопочуття, стан шкіри, нігтів і волосся – вони насичуються вологою зсередини. Дистильована вода не береться до уваги. У ній відсутні мінеральні речовини, а рівень Ph помітно нижче норми (коливається в межах 5,4-6,5, що порівнянно з кавою або чаєм). Тільки чиста вода насичує організм в повній мірі і дарує здоров'я.

Перед тим, як правильно вибрати фільтр для питної води, потрібно дізнатися його показники. Якщо вони підходять під поставлені завдання – можна сміливо брати!

На замітку: для змішувача кухні: як вибрати, види + 2 етапи установки

Коментарі
Залиште коментар
Категорії