Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
  • Блог
  • Акції
  • Магазини
  • Оплата і доставка
  • Що з моїм замовленням?
  • MOYO обмін
  • MOYO club
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик
Сума

Як налаштувати роутер як світч: інструкція з 12 простих кроків

Дата публікації: 17.09.2018 14:50
Дата оновлення: 17.09.2018 14:50

Роутер можна використовувати не тільки за прямим призначенням, як маршрутизатор, але і в якості світча. Знання про це стане в нагоді, якщо виникне необхідність організувати спільну локальну мережу, наприклад, в офісі. Такий «трійник» об'єднає всі ПК, при цьому забезпечивши високошвидкісну передачу інформації. Від роутера до створення світча потрібно пройти 12 кроків, які описані в статті.

Настройка роутера как свитч

Цікаво дізнатися: працює роутер: принцип дії і пристрій маршрутизатора в 6 розділах.

Крок №1: Пошук мануала користувача

Незалежно від моделі девайса (наприклад, TL-WR841N) в комплекті з ним обов'язково поставляється інструкція, її необхідно знайти і покласти прямо перед собою. А якщо виявити цей документ не вдалося, є альтернатива:

  1. Переглянути на корпусі пристрою (зазвичай внизу, на підставі) його Модель.
  2. Відкрити інтернет-браузер і ввести туди букви і цифри моделі.
  3. Клацнути на «Пошук», після чого відкрити і завантажити знайдений мануал.

Залишилося лише знайти в інструкції розділ, як потрапити в інтернет-систему налаштувань маршрутизатора.

 Инструкция и определение модели роутера

Крок №2: Підключити ПК до роутера

Це робиться за допомогою комутаційного кабелю, навіть якщо він використовує бездротової сигнал. Використовувати мережевий кабель потрібно в будь-якому випадку (незалежно від того, створена бездротова мережа чи ні), тому що після перетворення маршрутизатора в свитч бездротова мережа зникне. Для підключення використовуємо LAN-порт роутера і ПК.

  Подключение роутера к компьютеру

Читайте також: збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi мережу роутера: 7 реальних способів.

Крок №3: Ввести IP-адресу роутера

Ці цифри можна знайти в інструкції до апарату (як приклад можна привести RT-AC66U) або ж подивитися на його корпусі. IP-адреса виглядає приблизно так: 192.168.0.1 (залежить від типу маршрутизатора). Що робити далі з цими цифрами? Ввести їх в рядок адресу інтернет-браузера та натиснути Enter.

IP адрес роутера

Крок №4: Ввести ім'я користувача та пароль

Після виконання дії №3 на екрані ПК має з'явитися віконце з 2-ма полями: ім'я користувача і пароль. За замовчуванням використовується «admin» (якщо користувач не встановив особистий логін і код). Слово необхідно ввести в ці два поля. Якщо все зроблено правильно, то користувач потрапляє на сторінку з настройками маршрутизатора.

До відома: заводський логін і пароль прописані в інструкції, а також на корпусі самого апарату.

Крок №5: Запобігання конфлікту IP-адреси

В меню налаштувань пристрою потрібно:

  • зайти в закладку «Мережа»;
  • клікнути на підпункт «Локальна мережу»;
  • поміняти IP-адреса.

Якщо роутер для з'єднання з инетом використовує адресу 192.168.0.1, то для апарату, який потрібен як світч, потрібно написати 192.168.0.2. Це необхідно виконати, щоб уникнути конфлікту з адресою основного інтернет-провідника.

Важливий нюанс: в залежності від типу використовуваного маршрутизатора вкладки меню можуть мати різні назви. Наприклад, в деяких пристроях D-Link IP-адресу можна змінити в розділі «Мережева інформація».

 Изменение IP адреса роутера

Може зацікавити: ТОП-5 кращих Wi-Fi роутерів D-Link.

Крок №6: Вимкнути сервер DHCP

Далі потрібно перейти у вкладку DHCP і вибрати" Відключити". Сервер дозволяє маршрутизатора прописувати IP-адреса ПК, який до нього підключений. Так як роутер (наприклад, Tenda N301) потрібно використовувати як світч, то ця функція більше не актуальна. Відключивши її, можна переходити до наступного кроку.

 Сервер DHCP

Крок №7: Відключити DNS сервер

В меню налаштувань потрібно перейти у вкладку DNS і відключити даний сервер. Він застосовується, щоб переводити IP-адреси в www, які використовуються, щоб потрапити на веб-сторінку. Свитч не виконує дану опцію, тому тут вона не потрібна.

Отключение DNS сервера

Крок №8: Вимкнути брандмауер

Якщо в маршрутизаторі активована опція firewall, то її також слід відключити. Залежно від типу пристрою дії можуть відрізнятися (наприклад, в апаратах D-Link до функції файрволу відноситься DMZ – демілітаризована зона). Детальна інструкція представлена в мануалі користувача (для тих, хто забув – перейти в крок №1).

 Выключить брандмауэр в роутере

Крок №9: Змінити режим на «шлюз» або «світч»

Для початку варто перевірити, чи є в налаштуваннях апарата вкладка «Режим роботи». Якщо подібний розділ є, потрібно вибрати пункт «Використовувати як шлюз або світч». Але в деяких варіантах маршрутизаторів такої вкладки немає. У цьому випадку даний крок пропускаємо і переходимо до наступного.

Крок №10: Видалити перенаправлення портів

Потрібно видалити будь-які перенаправлення портів. Вони могли використовуватися для онлайн-ігор або інших додатків. Як приклад, в моделях можна зробити у вкладці «Переадресація» – UpnP – відключити.

 Отключить переадресацию в роутере

Корисна інформація: Як правильно налаштувати роутер TP-Link: 5 простих кроків для активації пристрою.

Крок №11: Налаштувати бездротову частину

Проводиться, якщо в настройках зв'язку передбачений такий підпункт (є не у всіх типах маршрутизаторів). Необхідно налаштувати бездротову мережу роутера в якості точки доступу. Наприклад, в ASUS RT-N12 перейти в швидкі налаштування інету і відзначити режим точки доступу.

 Режим точки доступа в роутере

Читайте також: 10 кращих Wi-Fi роутерів ASUS.

Крок №12: Збереження та перезавантаження

Останні дії – зберегти в налаштуваннях все вироблені маніпуляції, які здійснювалися в онлайн-меню. Потім слід перезавантажити маршрутизатор. Це можна зробити апаратно: на корпусі передбачена кнопочка для увімкнення/вимикання приладу, називається вона відповідно on/off.

 Перезагрузка роутера

Після всіх цих дій роутер можна використовувати як комутатор: хаб або світч.

Коротенько, що потрібно знати і зробити, щоб маршрутизатор заробив, як світч:

Використовувати IP-адреса
наприклад, 192.168.0.1
Ім'я користувача і пароль стандартний admin/admin
Змінити IP-адреса наприклад, з 192.168.0.1 на 192.168.0.2
Сервер DHCP, DNS відключити
Опція firewall відключити
Використовувати як шлюз або світч включити (якщо є)
Перенаправлення портів видалити всі
Режим Точка доступу включити (якщо є)

Локальна зв'язок для компа готова. Нюанс – в якості маршрутизатора девайс тепер експлуатувати не можна. Зате можна підключати до маршрутизатора не тільки комп, але і всю техніку, для якої не вистачало портів. Кількість підключаються девайсів залежить від числа роз'ємів, якими обладнаний роутер.

Коментарі
Залиште коментар
Категорії