Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • Збір коштів для ЗСУ
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик

Чому стукає холодильник під час вимкнення і під час роботи – інструкція із 5 пунктів

Дата публікації: 26.12.2019 13:14
Дата оновлення: 26.12.2019 13:14

Будь-який, навіть ультратихий холодильник, під час роботи видає звуки – це нормально. Але якщо спокійне гудіння холодильного агрегату умиротворяє, то різкий стукіт, клацання і гул дратують і насторожують. У статті описана природа сторонніх звуків, і чому вони можуть з'являтися навіть в новому холодильнику. Наведено кілька лайфхаків, як зменшити звучання установки без виклику майстра.

холодильник издает шум

Стукає холодильник, що робити

Новий холодильник, навіть найтихіший, може шуміти 3-5 днів – за цей час пристрій увійде в режим роботи. Не варто турбуватися, чому в холодильнику стукає двигун – після закінчення зазначеного терміну шум зникне.

Про всяк випадок потрібно впевнитися, що зняті гвинти. Якщо це забули зробити, болти завадять пружинам кріплення амортизувати вібрацію, що негайно обернеться підвищеним шумом.

Шумить старий холодильник: як бути

Старому холодильнику, який вийшов з ладу, варто провести вибірковий огляд і перевірити, наскільки справно він морозить, і чи не торкається розташованих поряд меблів, наприклад, кухонної плити. 

Важливо: Оптимальна відстань для роботи агрегату – 5-10 см від техніки, що розміщена поруч.

холодильник стучит из-за неправильного расположения

Цікаво: РЕЙТИНГ ХОЛОДИЛЬНИКІВ ШИРИНОЮ 50-60 САНТИМЕТРІВ: 10 ПОПУЛЯРНИХ МОДЕЛЕЙ

Нещільно прилягають дверцята

Причиною шуму холодильника можуть бути негерметичні дверцята, ущільнювач в яких з часом деформувався.

Усунути проблему можна декількома способами:

 • підкласти в місце, яке не прилягає, шматок паперу;
 • нагріти феном місця деформації гуми, притиснути до периметра короба холодильника і вирівняти;
 • порвану чи тріснуту гуму потрібно замінити, встановивши новий ущільнювач в заглиблення або приклеївши до поверхні.

стучит холодильник

Холодильник погано стоїть на підлозі

Розбалансування ніжок пристрою – теж часта причина стуку і шуму. Варто перевірити ступінь дотику дна холодильника з підлогою. Якщо хоча б одна ніжка висить в повітрі, корпус агрегату буде вібрувати, а двигун – дратувати звуком. Вихід – відрегулювати, покручуючи туди-сюди, ніжки.

Якщо поверхневий огляд не дав результатів і відповіді, чому стукає холодильник, варто перейти до детального знайомства з різними причинами несправності.

Чому стукає холодильник – основні причини

Нехарактерний звук холодильника, який раптово став стукати, не обов'язково говорить про ламання. Часто буває, що користувач просто не знав усіх тонкощів експлуатації.

Неправильне розміщення продуктів всередині холодильника

Те, що здається серйозним ламанням побутового приладу, нерідко є шумом каструль і банок, які розміщені поруч і стукають одна об одну. Особливо активне зіткнення відбувається в момент запуску рефрижератора і під час вимкнення його мотора.

Вихід – навести порядок всередині холодильника, заодно викинувши непотрібні баночки й тарілки.

На замітку: плівка – зручна і безшумна заміна кришки для каструлі та сковороди. А харчовий контейнер замість важкої гусятниці довше збереже свіжість страви, не пропустить запах, допоможе підтримати чистоту й охайність.

Під час наведення порядку в холодильнику не варто забувати про предмети, які розміщені на його "даху".

Неправильна температура

Іноді справа – в температурному режимі. Бажаючи прискорити заморожування продуктів, користувач підсилює по максимуму роботу холодильника, а потім забуває перевести в звичайний режим.

холодильник стучит из-за неправильной расстановки продуктов

Неправильне положення внутрішніх елементів холодильної камери

Іноді причина стуку криється в такій банальній причині, як неправильне розташування полиць. Достатньо витратити три хвилини на коректне розміщення поличок, контейнерів і перегородок – і можна видихнути вільно. Більше не потрібно думати про покупку нового холодильника.

На тему: РЕЙТИНГ 10 ПОПУЛЯРНИХ ХОЛОДИЛЬНИКІВ SIEMENS

Встановлення холодильника на нерівній поверхні

Краще не довіряти очам, навіть якщо здається, що холодильник стоїть рівно.

Оптимальне рішення – виміряти кут нахилу рівнем, поклавши будівельний інструмент на верхню панель або кришку холодильника.

Лайфхак: Рівень може замінити звичайна нитка з гайкою. Приклавши верхній кінець нитки до даху холодильника і відпустивши «у вільне плавання» гайку, отримують ідеальну паралель. Їй і повинен відповідати холодильник, який стоїть рівно  

Как установить холодильник на ровную поверхность

Важливо: Холодильники NoFrost можуть стукати через покриття інеєм випарника. Потрібно розморозити прилад і перевірити герметичність дверцят. Якщо не допомогло – викликати майстра, щоб продіагностував обмотку електродвигуна.

Корисно: 3 КОРИСНІ ПОРАДИ, ЯК ШВИДКО І ПРАВИЛЬНО РОЗМОРОЗИТИ ХОЛОДИЛЬНИК

Потрапляння стороннього предмета в систему охолодження

Виробники рекомендують не зберігати всілякі дрібниці на даху холодильника. У практиці нерідкі випадки потрапляння сторонніх предметів за трубки конденсатора, які розміщені на задній стінці установки. Витягування монеток та інших дрібних деталей часто покращує ситуацію до того, як вона стане проблемою.

Зіткнення рухомих елементів холодильника один з одним

Перед викликом майстра не зайвим буде вивчити задню стінку агрегату не тільки на предмет статуеток і сувенірів, що впали з даху холодильника. Потрібно переконатися, чи не труться рухливі елементи – трубки зовнішньої системи охолодження холодильника – з його корпусом. Як впоратися з цим завданням – докладно описано в наступному розділі.

Рекомендуємо: ТОП 10 НАЙКРАЩИХ БЮДЖЕТНИХ ХОЛОДИЛЬНИКІВ

Чому стукає компресор холодильника

Попри те, що серце холодильника – компресор – деталь надійна і рідко виходить з ладу, стук в холодильнику нерідко трапляється саме з його вини.

 Почему стучит компрессор холодильника

Найчастіше те, що приймають за збій в роботі мотора – звичайне зіткнення задньої стінки приладу з трубками охолодження. Під час тертя елементи видають лячний металевий стукіт.

Попередження: Охолоджувальні трубки – одні з найтендітніших елементів в конструкції холодильника. Варто це врахувати та діяти акуратно.

Щоб розв'язати проблему, їх ізолюють один від одного, акуратно відгинаючи трубки для уникнення зіткнень з корпусом.

Важливо: Краще не ігнорувати стукіт. Тривала взаємодія деталей призводить до швидкого зношування і, як наслідок, до витоку холодоагенту.

Холодильник стукає під час вимкнення – що робити

Стук в компресорі, який посилюється на початку і наприкінці роботи пристрою, може говорити про неправильне закріплення мотора, провисання на підвісках.

Алгоритм регулювання підвіски

 1. Звільнити огляд компресора, демонтувавши конденсатор. Відкрутити кріпильні гвинти.
 2. Оцінити рівномірність проміжку між кожухом компресора і гумовим втулком рами.
 3. Усунути розбіжності, якщо вони є, відрегулювати гвинти кріплення пружин.
 4. Увімкнути прилад, перевіривши на стійкість легким погойдуванням. Встановити конденсатор на звичне місце.

Корисна стаття: ТОП 10 ВИРОБНИКІВ ХОЛОДИЛЬНИКІВ: ПРОПОНУЄМО НАЙКРАЩИХ

Шум через терморегулятор

Стук, схожий на клацання, видає терморегулятор. У деяких моделей техніки робота особливо звучна. Якщо вона супроводжувала увімкнення і вимкнення з моменту покупки – це не вважається ламанням. Але коли холодильник починає стукати згодом – ситуація повинна насторожити. Без виклику майстра не обійтися, особливо якщо клацання супроводжує зниження охолодження.

Стук холодильника під час роботи – як виправити

Неправильне встановлення і некоректна експлуатація, перезавантаження холодильника і розхитані ніжки – це все призводить до нехарактерних стуків холодильника під час роботи.

У деяких випадках положення врятує огляд і звільнення від зайвих предметів. В інших – звичайна викрутка. Як показує практика, багато ситуацій можна вирішити без виїзду майстра. Трохи акуратності в експлуатації й своєчасне реагування дозволить уникнути труднощів.

Замість підсумку пропонується таблиця із зазначенням найголовніших причин стуку. У ній також наведено методи їх вирішення:

Номер
Причина стуку Рішення
1 Неправильне розміщення продуктів всередині Ревізія холодильника
2 Неправильне положення внутрішніх елементів холодильної камери Підправити полички, ящики
3 Встановлення холодильника на нерівній поверхні Виміряти й виправити кут встановлення холодильника
4 Потрапляння стороннього предмета в систему охолодження Витягування артефактів
5 Зіткнення рухомих елементів холодильника один з одним Переконатися, чи не труться трубки зовнішньої системи охолодження холодильника з корпусом

Щоб запобігти несправностям, потрібно небагато: встановити холодильник не ближче ніж на 50 сантиметрів від батареї опалення і духової шафи з плитою, а також якомога далі від прямих сонячних променів. Зробити відстань не менше 10 см від стіни та стінкою апарату. Не зберігати на кришці предмети й тим більше не встановлювати на неї мікрохвильовку  це відчутно зменшить термін служби рефрижератора. Щоб довго радіти побутовій техніці, варто відрегулювати полички та ящики за рівнем, грамотно розподілити продукти всередині камери та не користуватися тривалий час режимами зі швидким заморожуванням.

Коментарі
Залиште коментар
Категорії