Телефони компанії Apple регулярно отримують свіжі збірки. На весну 2025 року актуальна версія iOS 18.3. Нові реконструкції значно покращують функціонал, стабільність, безпеку і конфіденційність мобільного пристрою. Впливають на продуктивність та енергоефективність. Важливо здійснювати оновлення Айфона в міру виходу останніх версій. Для цього існують нескладні методи, що передбачають використання комп'ютера або тільки смартфона.
Підготовка пристрою перед оновленням
Неправильне оновлення операційної системи призводить до втрати особистих даних. Рекомендують перед початком процедури виконати резервне копіювання, щоб не втратити персональну інформацію. Для цього використовують хмарне сховище iCloud:
- Підключають телефон до мережі Wi-Fi. Підходить домашня мережа з високим стандартом захисту. З метою безпеки не приєднуються до загальнодоступних.
- Відкривають розділ «Налаштування» і натискають на свій обліковий запис.
- Вибирають пункт «iCloud» і активують рядок «Резервне копіювання iCloud» — «Створити резервну копію».
Назва вкладок трохи відрізняється залежно від поточної версії ПЗ. Таким чином зберігаються контакти, нотатки, календар, повідомлення iMessages, налаштування безпеки, список додатків App Store.
Наступний важливий крок перед тим, як оновити Айфон, — подбати про стабільне і швидкісне Інтернет-підключення. Віддають перевагу Wi-Fi. Мобільну мережу використовують за відсутності першої технології. При мобільній передачі даних витрачається багато трафіку.
Потрібен якісний Wi-Fi роутер і стабільний Інтернет. Якщо в процесі загубиться сигнал, це призведе до збоїв. У важких випадках операційна система iPhone перестає запускатися.
Апгрейд iOS через комп'ютер вимагає наявності кабелю USB-C або Lightning, залежно від моделі. Підходить комплектний шнур.
Гідний рейтинг: ТОП 21 найкращих нейромереж для генерації тексту, зображень, музики та відео
Як оновити iPhone вручну через Wi-Fi
Простий і швидкий варіант проводиться на смартфоні. Не потрібно синхронізувати телефон із комп'ютером. Перед початком процедури заряджають девайс до 60% і вище. Потрібно відкрити «Параметри» — «Wi-Fi» і перевірити успішність поточного підключення. Якщо воно стабільне, перейти в «Налаштування» і вибрати вкладку «Основні». У ній розташований ключовий пункт: «Оновлення ПЗ».
Система самостійно перевірить наявність нової версії. На це знадобиться кілька хвилин. Коли вона знайдена, можна розпочинати процедуру, натиснувши «Завантажити та встановити». Завантаження ПЗ — у фоновому режимі, смартфоном користуються без обмежень. Тривалість стягування залежить від розміру збірки та швидкості Інтернет-підключення. У середньому, до 1-2 ГБ.
Користувач отримує повідомлення про успішне завантаження. Далі — підготовка та встановлення завантаженого оновлення. Можна відкласти на зручний час (наприклад, ніч) або встановити зараз. При виборі другого варіанту пристрій перезавантажується і поліпшується. Не можна примусово його вимикати або проводити інші дії. Оновити ПЗ Айфона не займає багато часу — до 30 хвилин.
У процесі iPhone кілька разів вмикається і перезавантажується. Це нормально, процедуру не порушують і терпляче очікують завершення. При успішному перетворенні операційна система запускається, і смартфон готовий до повноцінного використання. Надходить повідомлення про ключові нововведення та зміни.
Пізнавальна стаття: Як поставити рингтон на iPhone у 2025 році: покрокова інструкція
Як налаштувати автоматичне оновлення iPhone
Фахівці радять активувати автоматичні оновлення програмного забезпечення. Його переваги:
- Реновація у зручний час: звантаження — у фоновому режимі, встановлення — вночі, коли пристрій не використовується.
- Актуальна збірка: використання останньої версії системи позитивно впливає на безпеку, енергоефективність і функціонал.
- Економія часу: не потрібно самостійно перевіряти наявність свіжих версій.
Автооновлення не вилучає плату за передачу даних, якщо смартфон під'єднаний до Wi-Fi. Тому рекомендують залишати маршрутизатор увімкненим у нічний час. Якщо стартовий пакет із безлімітним мобільним інтернетом, можна використовувати його.
Як оновити iOS автоматично? Дії проводять у розділі «Параметри» на своєму Айфоні. Потрібна вкладка «Основні», потім — «Оновлення ПЗ». Активується повзунок навпроти рядка «Автоматичні оновлення».
Автооновлення витрачають заряд акумулятора. Якщо вночі телефон не під'єднаний до джерела живлення, вранці користувач помітить зниження заряду. Буде потрібен додатковий час на підживлення. Заряд протягом ночі шкодить батареї. Краще напередодні ввечері підживити її до 100%, або виставити оптимізацію заряду в налаштуваннях.
У скарбничку досвіду: Як зробити запис екрана на Айфоні — 2 простих способи та докладні налаштування
Оновлення iPhone через комп'ютер
Вдаються до альтернативного варіанту, якщо не виходить оновити Айфон «по повітрю». За допомогою комп'ютера швидко створюється резервна копія. На ньому інтернет-з'єднання стабільніше, ніж на телефоні. Використовують, коли в телефоні мало пам'яті й нікуди завантажувати свіжу збірку.
Для успішного проведення процедури знадобиться кабель Type-C або Lightning. На ПК встановлюють програму. Операційна система Windows працює з iTunes, для macOS підходить Finder. Завантаження тільки з офіційних джерел, щоб уникнути зараження вірусами.
В iTunes потрібно:
- Під’єднати iPhone до комп'ютера через кабель.
- У розділі «Огляд» створити резервну копію. Дочекатися завершення.
- Перейти у вкладку «Підсумок» і клацнути «Пошук оновлень».
- Якщо нова версія доступна, вибрати «Завантажити та оновити».
- Дотримуватися подальших підказок на екрані та не переривати процес.
Користувачі Mac віддають перевагу інтерфейсу Finder. Послідовність дій аналогічна. Мобільний пристрій підключається до комп'ютера через шнур. Програма виявляє телефон і відображає його в бічному меню. Резервна копія необов'язкова, але бажана. Для встановлення актуальної версії досить натиснути «Оновити».
Читайте: Як скинути геолокацію — 6 способів для iPhone та Android
Можливі проблеми під час оновлення і як їх уникнути
Часто ставлять питання, чому не оновлюється Айфон. Неполадки виникають випадково, навіть за правильної послідовності. Більшість проблем і помилок вирішуються самостійно.
Неполадка |
Рішення |
Оновлення на телефоні довго завантажується |
Почекати, адже сервери Apple часто перевантажені. Перевірити підключення до Інтернету. Перезавантажити смартфон і приєднатися до іншої Wi-Fi мережі |
Завантаження ПЗ переривається і не доходить до 100% |
Переконатися, що на пристрої достатньо вільного місця. Повторити процедуру через деякий час |
Зупиняється на етапі підготовки |
Перезавантажити Айфон і почати звантаження з нуля. Якщо збій зберігається, перезавантажити роутер і перепідключитися до Wi-Fi мережі |
Зависає на логотипі Apple |
Виконати жорстке перезавантаження, використовуючи фізичні клавіші. Комбінація відрізняється залежно від моделі. Відновити через однойменний режим в iTunes. У крайньому разі — зробити відновлення в DFU-режимі, під час якого видаляться користувацькі матеріали |
ITunes видає помилку 1 або 8 |
Оновити програму до актуальної версії |
В iTunes з'являються помилки 9 або 13 |
Перевірити справність кабелю і роз'єму. Відновити прошивку через режим DFU |
Оновлення Айфона — відповідальна, але нескладна процедура. На весь процес потрібно менш як годину. У налаштуваннях вмикають автооновлення, якщо хочуть заощадити час. Ручне встановлення потрібне при нерегулярному доступі до Wi-Fi мережі. Якщо на iPhone мало пам'яті, користувачі вибирають завантаження через комп'ютер.
Програми iTunes і Finder також для додаткових дій — відновлення прошивки, самостійного стягування файлу IPSW, відкату на попередні версії. Допомагають усунути помилки й налагодити оновлення операційної системи.
Інструкція: Як правильно заряджати Айфон — 9 рекомендацій для збільшення терміну служби до 2 років