Київ
Серце всієї України!
0 800 507 800
Вам передзвонити?
 • Блог
 • Акції
 • Магазини
 • Оплата і доставка
 • Що з моїм замовленням?
 • MOYO обмін
 • Збір коштів для ЗСУ
Рус Укр
Каталог товарів
Порівняння
Бажання
Кошик

Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi мережу роутера: 7 реальних способів

Дата публікації: 24.12.2020 08:55
Дата оновлення: 24.12.2020 08:55

Роутери сьогодні не просто популярні: вони – мастхев в кожному будинку і офісі. Адже користувачі з ними знаходять не тільки стабільне з'єднання з Всесвітньою павутиною. Головне, щоб це з'єднання було ще і якісним, а в ідеалі – супершвидкісним!

А що робити, якщо провайдер надає швидкість 100 мегабіт за секунду, а по вай-фай вона ледве-ледве дотягує до позначки 20-30 Mbit за сек? Пора починати використовувати ці далеко не зайві мегабіта, а для цього потрібно з'ясувати, як швидко і точно збільшити швидкість функціонування WiFi на сучасних і не дуже моделях роутерів.

Читайте також: ТОП-10 кращих Wi-Fi роутерів

Как увеличить скорость Wi-Fi через роутер

Поліпшення швидкості роботи інету через вай-фай мережу роутера

Для найпростішого інет-серфінгу, скролінгу по соцмережах , онлайн-магазинам і подібним веб-порталів, скачування треку або картинки вистачить пропускної здатності девайса навіть в 3-5 мегабіт. В цьому випадку труднощів зі швидкістю WiFi і її збільшенням не виникне, тому що користувач не відчуває будь-яких незручностей. Картинки викачуються, Facebook і Twitter відкриваються, що ще потрібно?

Проблеми стають очевидними, коли користувач дивиться, наприклад, відео в хорошій якості і бачить, що швидкість передачі інформації по вай-фай дотягує тільки до мінімальних 20-30 Mbit за сек в той час, як тариф же розрахований на 100 Mbit або і того більше. Як збільшити швидкість роботи бездротового інтернету через вай-фай роутер в цьому випадку?

Для початку варто з'ясувати 3 моменти:

 1. Визначитися з можливостями самого приладу. девайси з базовою комплектацією видають середній по швидкості інтернет. У недорогих агрегатах виробник може заощадити на чіпсеті (1 ядро, мінімальна частота), кількості оперативки, потужності антен. Для домашнього використання і нескладної роботи в режимі онлайн цього цілком достатньо. Якщо ж потрібно швидко завантажувати об'ємні файли, грати в дії і стрілянина, варто задуматися про придбання більш дорогого пристрою (наприклад, TP-Link ARCHER-C5400X).
 2. Переглянути на ярличок Wireless N на коробці. поруч з цим написом, наприклад 300, означають максимально досяжну швидкість по вай-фай (якщо використовувати свіжий стандарт 802.11N). Якщо використовується більш старий стандарт, то показники становитимуть десь в 1,5-2 рази менше зазначеного числа.
 3. Оновити прошивку. тим, як спробувати збільшити швидкість Wi-Fi c допомогою маніпуляцій з настройками, потрібно оновити прошивку апарату до найновішої (це ж доцільно зробити для вай-фай адаптерів). Крім того, негативний вплив на швидкість може надавати сумісність комп'ютерного ПРОГРАМНОГО Забезпечення. Тому варто відвідати веб-портал компанії-розробника, завантажити звідти найновішу версію, зайти в «Диспетчер пристроїв» Windows або налаштування адаптера, внести зміни в прошивку.

Що ще потрібно перевірити перед початком налаштування агрегату? Кількість підключених гаджетів до нього. Адже приладу доводиться «ділити» початкову швидкість з'єднання на всіх. Щоб це успішно вирішити, можна використовувати спеціалізовані powerline-адаптери, які допоможуть облаштувати бездротову віртуальну мережу без «стрибків» в темпах роботи.

Powerline-адаптеры для создания Wi-Fi сети интернет

Ще один нехитрий метод збільшити в кілька разів швидкість функціонування вай-фай – використовувати інтервал 5 гігагерц. Деякі роутери підтримують 2 діапазону: 2,4 і 5 гігагерц. Найчастіше мережі Wi-Fi Експлуатуються на першій із зазначених частот. І ВИХОДИТЬ, що чим більше девайсів працюють на 2,4 ГІГАГЕРЦ, тим гірше може бути з'єднання. Мешканцям Багатоквартирних будинків це повинно бути відомо не з чуток.

5 гігагерц використовується рідше, в результаті на ній меншу кількість перешкод і вище якість з'єднання. Нюанс – для експлуатації зазначеної частоти мобільний або стаціонарний девайс повинен її підтримувати (хороший приклад – ASUS RT-AC66U/B1).

Після того, як всі перевірено, можна починати копатися в настройках.

Цікаво дізнатися: ТОП-4 найкращих виробників роутерів

Перевести всі гаджети на 802.11N

При роботі з «древніми» стандартами 802.11G або 802.11B здатність мережі швидко передавати інфо знижується до 80%, так що саме час перейти на більш актуальний.

Запускається стандарт дуже просто:

 • в інтернет-браузері треба написати ip-адреса гаджета (вказано на етикетці);
 • вписати логін і пароль (заводський або особистий);
 • зайти в меню і вибрати «Основні налаштування»;
 • перейти в «Бездротовий режим» і вибрати зі списку 802.11 N.

Залишається тільки зберегти налаштування, клікнувши на «Змінити» і почати тестувати роботу гаджета в оновленому стандарті.

 Перевести роутер на стандарт 802.11N

Нюанс: в приладах від різних виробників (наприклад, ASUS або Tenda) налаштування можуть відрізнятися. Детальніше з ними можна ознайомитися в інструкції по застосуванню, яка поставляється разом з агрегатом.

Може зацікавити: відновити забутий пароль роутера: 2 дієвих методу

Стандарт безпеки WPA2-PSK з алгоритмом шифрування AES

Не варто користуватися пішли в історію WEP або WPA/TKIP: вони можуть суттєво «гальмувати» швидкість роботи бездротового інету. Навіть якщо перейти на 802.11N, але при цьому не змінити цей параметр, то збільшити швидкість на будь-якої моделі роутера не вдасться. Крім того, цей стандарт забезпечує високу ступінь безпеки, працюючи в тандемі з алгоритмом блокового шифрування під назвою AES.

Щоб змінити дані параметри, знадобиться:

 • зайти в налаштування апарату (як це здійснити, описано вище);
 • вибрати «Розширені налаштування»;
 • перейти в розділ з безпеки;
 • виставити: мережева аутентифікація – WPA2-PSK, шифрування – AES.

Клацнути внизу екрану на кнопочку «Змінити». Параметри почнуть діяти після перезавантаження апарату.

Стандарт безопасности WPA2-PSK с алгоритмом шифрования AES

Корисна стаття: вибрати роутер для дому?

Включення WiFi MultiMedia (WMM)

Після того, як підключений 802.11N, щоб робота інету досягла рекордних висот по швидкості, потрібно активувати WMM. Даний параметр йде в тандемі з QoS (якість обслуговування) і добре підходить, наприклад, для потокового відео.

Підключається WMM в налаштуваннях вай-фай. Для цього треба:

 • зайти в «Бездротовий режим»;
 • клікнути на «Розширені налаштування»;
 • натиснути на Увімкнути навпроти напису WNN.

WNN також зобов'язаний підтримувати бездротової адаптер ПК. Підключити можна через: Налаштування – Властивості – Додатково.

Включение WiFi MultiMedia (WMM)

Установка ширини каналу 20 MHz

Технологія 802.11N для підвищення пропускної здатності мережі за замовчуванням працює з широкосмуговими каналами. Але варто враховувати те, що це буде ефективно тільки при відмінному сигналі. У стандартних умовах мережі Wi-Fi це отримати практично неможливо. Крім того, канали на 40 MHz, що функціонують на частоті 2,4 гігагерц, можуть породжувати перешкоди для інших гаджетів, які використовують цей діапазон.

А при слабкому сигналі широкосмуговий канал дає зворотний ефект – швидкість передачі даних знижується, з'являються перешкоди. В аксесуарах на КШТАЛТASUS RT-AC66U таких каналів стоїть за умовчанням, тому варто змінити це вручну.

Настройка ширины канала 20 MHz

У додаткових налаштуваннях вай-фай потрібно виставити значення 20MHz напроти пункту «ширина каналу». Потім клікнути на «Зберегти» і перезавантажити апарат, щоб оновлені параметри стали діяти.

Виставлення потужності передавача

Під час ручного налаштування бездротової мережі потрібно вибирати значення не по максимуму, а оптимальне число. Це можна зробити в інтерфейсі агрегату (наприклад, Archer 17):

 • налаштування бездротової мережі;
 • потужність сигналу;
 • поступово знижувати значення.

Зупинитися потрібно, коли в самій далекій точці кімнати/квартири/офісу ноут або смартфон перестануть «бачити» мережу. Після цього потрібно підвищити потужність передавача на одну поділку і можна користуватися вай-фай на оптимальних налаштуваннях.

Выставление мощности передатчика

Автоматично буде стояти максимальне значення потужності, але якщо апарат розташований безпосередньо поруч з ПК або ноутом, це може привести до втрат або слабкому сигналі. Та й зайвий спокуса для сусідів ... А якщо в настройках роутера не передбачена заміна цього значення – варто збільшити відстань між ним і гаджетами, які отримують від нього інет.

Увеличить скорость Wi-Fi на роутере

Може зацікавити: Як підключити і налаштувати ADSL-маршрутизатор: 5 простих кроків.

Підсумуємо: щоб збільшити швидкість Wi-Fi на роутері, знадобиться виставити:

Установки
Значення
діапазон частот 2,4 або 5 ГГц
стандарт бездротового режиму 802.11 N
мережева аутентифікація WPA2-PSK
шифрування AES
MultiMedia (WMM) вкл
ширина каналу 20 MHz

Після всіх дій важливо не забути перезавантажити агрегат. Описані вище процедури значно прискорять темпи роботи інету через вай-фай і дозволять продуктивно використовувати можливості як бюджетних, так і більш дорогих апаратів.

Коментарі
Залиште коментар
К
28.01.2022 13:00

с шириной канала не согласен,лучше 80

Категорії