Людина комфортно себе відчуває в приміщенні з мікрокліматом певних параметрів. Відхилення від середніх норм вологи, тиску, температури викликає дискомфорт. Наприклад, підвищена вологість, більше 50-60%, може стати причиною появи цвілі і грибка, які здатні спровокувати різні захворювання.
Осушувач повітря - електричний прилад для нормалізації маси водяної пари, що містяться в повітрі. Подібні пристрої можуть відрізнятися за розмірами, призначенням, конструкції. Купити осушувачі повітря в Києві, Київській області або інший місцях України можна в інтернет-магазині MOYO.
Пристрій і принцип дії воздухоосушитель
Стандартний осушувач повітря складається з наступних основних елементів:
- випарника;
- компресора;
- капілярної труби;
- конденсатора.
Прилад поглинає вологе повітря і заганяє його в випарник. Там відбувається виділення конденсату, який стікає в спеціальну ємність. Потім осушення повітряні потоки нагріваються в конденсаторі до кімнатної температури і повертаються в приміщення.
Види осушувачів повітря
Перш ніж купити осушувач повітря, необхідно визначити сферу його застосування, адже цей пристрій може виступати в якості елемента вентиляції, побутового приладу або цілого кліматичного комплексу.
Воздухоосушители поділяють на три основні категорії:
- побутові;
- промислові;
- для приміщень з відкритими штучними водоймами.
Побутовий осушувач повітря - компактний прилад, зазвичай його купують для квартири, ванної кімнати, офісу або невеликої торгової точки. Він здатний осушити до 12 літрів води за добу. Подібні пристрої зазвичай мають привабливий дизайн і ряд додаткових функцій.
Промисловий осушувач повітря дуже важливий для організації результативного виробничого процесу на різних підприємствах. Подібні пристрої досить габаритні, але і дуже продуктивні, вони здатні осушити до 1000 літрів за короткий час навіть при мінусовій температурі.
Третій вид осушувачів застосовують в басейнах, аквапарках, саунах. У приміщеннях з відкритими штучними водоймами неможливо уникнути інтенсивного випаровування, тому установка воздухоосушитель тут дуже актуальна.
За способом установки розрізняють апарати:
- настінні;
- підлогові;
- настільні;
- прихованого монтажу.
Вибір осушувача повітря
Перед покупкою приладу постарайтеся зрозуміти, що є причиною підвищеної вологості в приміщенні. Можливі варіанти:
- погане утеплення стін будинку зовні;
- неправильно вироблений монтаж вікон;
- часте використання великих ванн або джакузі;
- недостатня вентиляція в приміщенні;
- відсутність витяжної шафи на кухні.
Ви врахували всі перераховані моменти, але проблема підвищеної вологості залишилася? Тоді необхідно купити осушувач повітря для будинку. При виборі пристрою зверніть увагу на наступні параметри:
- продуктивність - кількість вологи в літрах, яке пристрій здатний видалити з повітря за добу;
- повітрообмін - залежить від об'єму приміщення;
- рівень шуму - нормою вважається 40-50 дБ;
- споживання електрики - залежить від потужності пристрою.
Деякі виробники пропонують моделі з додатковими функціями, такими як: авторестарт, додаткове очищення повітряних потоків і усунення неприємних запахів, ультрафіолетове освітлення. Але ціна на такі осушувачі повітря часто дуже завищена.
Плюси і мінуси пристрої
Плюси використання осушувача повітря:
- нормалізація рівня вологості в приміщенні;
- поліпшення вентиляції;
- скорочення витрат на обігрів (після проходження через пристрій повітря нагрівається);
- усунення ефекту «запотівання» вікон;
- очищення і тонізація повітряних потоків;
- сушка оздоблювальних матеріалів під час ремонту;
- попередження псування майна через грибка або цвілі.
Для повітря з адсорбційним дією недоліком є необхідність частої зміни сорбентів, а конденсаційні моделі не можна використовувати при мінусовій температурі.
Купити осушувач повітря в Україні просто - оформите замовлення в інтернет-магазині MOYO!