Шаурма в хрумкому лаваші, паніні з сиром, який тягнеться, солодкий коржик з горіховою пастою і бананом — це все вулична їжа. Її можна готувати вдома. З контактним грилем вийде не гірше, ніж у «шефів» із фудтраків чи популярних кафе. Для приготування потрібно підібрати оптимальні налаштування та використовувати якісні продукти.
Характерні особливості контактного електрогриля
Конструкція електрогриля передбачає контакт продуктів з панелями, які нагріваються. На відміну від аерогрилів, термообробка відбувається внаслідок впливу потоків гарячого повітря. Залежно від компонування грилі контактного типу ділять на такі різновиди:
- Відкриті. Такі моделі називають поверхнями для смаження. За принципом функціонування вони нагадують електричні сковорідки. Під корпусом у них розташований нагрівальний елемент, а зверху — ребриста чи рівна пластина для їжі.
- Закриті. Це найпопулярніший варіант електрогриля, який дозволяє швидко обсмажити заготовину до рум’яної скоринки з двох сторін. Він має кришку, розмір якої збігається з розміром нижньої нагрівальної пластини. Альтернативна назва такого пристрою — гриль-прес.
- Комбіновані. Кухонні прилади, які можна використовувати у закритому та у відкритому стані. Вони оснащені кришками зі збільшеним до 180 градусів кутом відкриття.
Мінімум часу займає приготування в закритих притискних грилях. Зумовлено це тим, що продукти не доводиться перевертати для якісного та рівномірного обсмажування.
Сфера експлуатації притискних електрогрилів
Хороший електричний гриль корисний у побуті й не тільки. У нього багато кулінарних «навичок», тому готувати та розігрівати можна що завгодно. Звідси — широка сфера використання.
- Купити притискний гриль можна для кухні у приватному будинку чи квартирі. Для його комфортної експлуатації потрібна достатня кількість місця на столі/стільниці та якісна вентиляція.
- Потрібен гриль також на дачі, особливо в погану погоду. Він стане чудовою альтернативою вуличному мангалу.
- На професійній кухні аксесуар теж не зайвий. Щоправда, у великих ресторанах використовувати побутову модель недоцільно, а от у мінікафе та барах — цілком реально.
- Поставити електрогриль можна на кухні в офісі. Він чудово підходить для підігріву сендвічів, м’яса, овочів, пиріжків.
Плюси й недоліки контактних електрогрилів
Не треба бути кухарем, щоб готувати на грилі — і це плюс. Варто лише ознайомитися з інструкцією, і можна переходити до приготування стейків, ананасів з корицею.
Друга перевага — компактні габарити. Настільний гриль контактний притискний займає набагато менше місця, ніж духовка, мікрохвильова піч або підлоговий гриль.
Гнучкі налаштування дозволяють підбирати оптимальні умови для приготування страв-п'ятихвилинок та складних багатокомпонентних ласощів. Вбудований термостат запобігає підгоранню. Завдяки антипригарному покриттю продукти не прилипають до панелей.
Надійний та міцний корпус захищає від випадкових контактів із гарячими панелями та знижує ризик отримання опіків. Знімні пластини разом із піддоном для жиру забезпечують простий догляд.
Недоліки електрогрилів притискних:
- висока вартість просунутих моделей,
- неможливість використання без доступу до розетки.
Як вибрати притискний електрогриль
Можна вдало купити контактний гриль, якщо грамотно підійти до вибору. Головні критерії:
- Потужність. Для овочів та бутербродів вистачає малопотужного гриля (до 1500 Вт). Для риби та морепродуктів потрібна модель на 1500-1800 Вт. Приготування м’яса та інших заготівель забезпечує пристрій на 2000 Вт і більше.
- Матеріал поверхні. Адекватна ціна та висока ергономіка — у грилів із металевими панелями (зі сталі, чавуну). Обов’язкова також наявність антипригарного шару.
- Керування. Електрогрилі з механічним керуванням дешевші, їх легше налаштовувати. Моделі з електронними кнопками «гнучкіші», у них ширший арсенал підтримуваних функцій.
- Вага. 3-5 кг — нормальна вага для побутового гриля. Важчі пристрої призначені для профі.
- Розмір нагрівальних панелей. Логічно купувати модель з великою робочою поверхнею. Вона може приготувати відразу кілька порцій їжі.
Вибирати гриль зручно у каталозі Moyo.ua. Для замовлення доступні десятки моделей від найпопулярніших виробників кухонної техніки. Про них можна дізнатися з описів, технічних характеристик. Питання про товари, представлені на віртуальній вітрині, доцільно ставити консультантам у розділі «Відгуки», в онлайн-чаті та через телефон.