Основна відмінність диференціального автомата в тому, що він складається з двох жорстко з'єднаних функціональних вузлів: двох або чотириполюсного автоматичного вимикача та модуля диференціального захисту (МДЗ) від ураження струмом із взаємоузгодженими характеристиками. Для того, щоб Діф. автомат із вбудованим захистом від перенапруги змонтувати, потрібна на 35 мм монтажна ОМ-рейка.
Завдяки високій швидкодії (менше 0,04с) диференціальний автоматичний вимикач з вбудованим захистом від струмів КЗ та перевантаження LIMAT-2 SD 2p B 50/0,03 (AC) 2050608 ETI із встановленням спрацьовування 1п=10 та 30 тА , забезпечують ефективний захист людини від ураження електричним струмом у разі його дотику хтоковедучим частинам або під напругою в результаті пошкодження ізоляції нетоків частин, що їдуть. При цьому Диф. автомат із вбудованим захистом від перенапруги забезпечує ефективний захист електроустаткування від перевантаження та струмів короткого замикання (надструмів).
Автоматичний вимикач та модуль диференціального захисту (МДЗ) включені послідовно, чим забезпечується живлення електронного підсилювача МДЗ та підтримується його робочий режим. МДЗ містить датчик – диференціальний трансформатор, який здійснює виявлення диференціального струму (витікання) і розташований на силових дротах, електронний підсилювач, на виході якого включена котушка електромагніту скидання. Для перевірки функціонування дифавтомата в експлуатації передбачено ланцюг контролю з кнопкою тест. При встановленні важеля керування в положення ВКЛ отримує живлення МДЗ.
При протіканні по силових проводах дифавтомата струму навантаження, в магнитопроводе датчика створюються рівні, протилежно спрямовані магнітні потоки й у обмотці III мало наводиться напруга. Вимикач залишається у увімкненому положенні.
При появі диференціального струму (внаслідок пошкодження ізоляції струмопровідних частин або через тіло людини, що доторкнулася), рівність потоків порушується і в обмотці III наводиться напруга, приблизно пропорційна диференціальному струму. При певному значенні цієї напруги (уставка спрацьовування) підсилювач відкривається і подає струм від додаткового джерела живлення на котушку електромагніту скидання. Електромагніт скидання зсуває засувку механізму незалежного розчеплення вимикача. Відбувається примусове розмикання його контактів. Той самий процес має місце при обриві ланцюга обмотки III та спрацьовуванні захисту від перенапруги. Аналогічно розмикаються контакти диференціального автомата під впливом захисту від надструмів.