Вибір холодильника для різних задач за 10 критеріями
Наявність добротного холодильника — обов’язкова, навіть якщо великі запаси продуктів вдома не водяться. Він потрібний для зберігання прохолодних напоїв, напівфабрикатів, молока або вершків для кави, морозива чи десертів. Деякі медикаменти та косметичні засоби також необхідно зберігати у холодному середовищі, щоб не зіпсувалися раніше.
Якщо не хочеться, щоб агрегат впадав у вічі, можна вибрати вбудований. Він непомітний в інтер’єрі кухні, а в плані ергономіки — анітрохи не гірше за окремі.
Який можна купити холодильник: різновиди
Техніку для зберігання продуктів класифікують за різними параметрами. Враховуються характеристики та особливості зовнішнього вигляду.
За кількістю та компонування камер
Першими з’явилися однокамерні агрегати з однією холодильною зоною або з мініморозилкою без власних дверцят. Їх ділять на повноформатні та малогабаритні. Вони оптимальні для використання на дачах, у готелях, у невеликих квартирах. Коштують дешево, працюють стабільно.
Двокамерні моделі — популярніші. У їхній конструкції передбачені дві камери: холодильна та морозильна. У кожної свої дверцята, які щільно закриваються.
Є також трикамерне компонування, де в ролі третьої камери — зона свіжості, в якій підтримуються особливі умови для заготівель, що швидко псуються. Четвертою камерою іноді називають відсік із регульованою вологістю.
За габаритами та об’ємом
У категорії «компактні» представлені низенькі квадратні або прямокутні девайси висотою до 90 см. Вони зручні тим, що до будь-якої полиці дістанеться навіть дитина. Середні моделі заввишки до 150 см — відмінний варіант для приміщень із невисокими стелями. Їх обирають люди похилого віку, оскільки не потрібно ставати навшпиньки, щоб дістати щось зверху.
- Стандартні холодильники з корпусом до 180 см вміщують багато запасів і дозволяють дотримуватися товарного сусідства. Серед них є вузькі до 65 см, які не забирають багато місця, і широкі — до 120 см. Але це ще не все.
- Корисний об’єм менший за 100 літрів розрахований для холодильників, в якому їжу «про запас» не впакуєш. Хіба що помістяться трохи закусок, кілька пакетів соку і кілька пакувань із замороженими котлетами, млинцями.
- Завантаження до 200 літрів — для сім’ї з 2-3 осіб. За такої місткості можна запастися продуктами на тиждень-другий.
- 300-350 літрів — оптимальний сімейний варіант. Вміщує багато заготовленого із різними умовами зберігання. Можна змінювати розташування полиць та ящиків під необхідні потреби.
- Сайд-бай-Сайд від 350 літрів — найкраще рішення для користувачів, які запасаються продуктами на користь. За такого обсягу по полицях можна «розсортувати» покупки, яких вистачить на кілька тижнів, а то й місяць.
За типом розморожування
Ручна — найархаїчніша, тепер її навряд чи зустрінеш. Крапельна теж завдає клопоту, зате така система не забирає корисного об’єму камери. Характерна для дешевих моделей. Агрегати No Frost ергономічні. Розморожувати їх вручну не доводиться, достатньо мити за потреби.
За розташуванням морозилки
У пристроїв азійського типу морозилка зверху, у європейського — знизу, а в американського — збоку. Існує ще французький варіант, при якому внизу одна велика морозилка, а зверху — холодильна камера на двоє дверцят.
За кількістю та типом компресорів
Одно компресорні агрегати популярніші. І справа не лише у вартості. Вони менше шумлять та відрізняються високою надійністю.
Пристрої з 2 компресорами дорожчі, але переплата виправдана завдяки енергоефективності та повній автономності камер. Їх можна по черзі відключати у разі потреби. Через вимикання морозилки температурні умови у холодильній зоні не змінюються.
Компресори лінійного типу прості у виробництві, тому їхня вартість невисока. Вони працюють за принципом «ввімкнення/вимкнення», тому постійно під навантаженнями. Працюють гучно.
Інверторні компресори функціонують завдяки плавній зміні потужності, різких звуків не видають і природне зношування для них можливе меншою мірою.
Ціна холодильників з ними в Україні — дещо вища.
За кліматичним класом
Клімат-клас вказує на можливості експлуатації та позначається однією або кількома літерами. Для помірного клімату підходять пристрої нормального (N) та субнормального класів (SN).
Для використання в приміщеннях, в яких спекотно та температура повітря не опускається нижче +18, придатні моделі тропічного та субтропічного класів.
За енергоефективністю
Енерговитрати впливають на суму, яка йде на утримання холодильного агрегату (без урахування техобслуговування та ремонту). Що енергоспоживання нижче, то дешевше користуватися. Як і за кліматом, за витратами електроенергії девайси ділять на класи. Найвигідніші — А + + +, А + +, А +.
За керуванням
- Механічне — найпростіше, у вигляді блоку з поворотним перемикачем або бігунком.
- Електронне на основі плати, яка активує параметри, задані користувачем.
- Електромеханічне з перемикачами механічного типу, але точнішими.
- Сенсорне без кнопок, тумблерів та ручок. Натомість — чутливий дисплей, який реагує на дотик.
За функціональними можливостями
Серед корисних режимів:
- «Економія» зі зменшеною витратою електрики.
- «Відпустка», що зберігає нормальні температурні умови за закритими дверцятами у разі тривалого простою;
- «Шабат», який відключає деякі функції.
- «Швидке заморожування» — забезпечує прискорене заморожування продуктів для збереження їхнього кольору та консистенції.
Цінні функції:
- світлова індикація налаштувань,
- звукові повідомлення про відкриті дверцята,
- збереження стабільної температури у разі перебоїв з електрикою,
- виробництво льоду,
- блокування, яке не дає випадково змінити налаштування і нашкодити продуктам.
За внутрішньою оснащеністю камер
Усередині камер полиці зі скла або пластику. Також у нижній частині обов’язково є одна широка скринька або кілька — вужчі. У дверях — «соти» для яєць, підставки під пляшки, мініполички для соусів та джемів. У морозилці — решітки, ящики висувні або орні, формочки для льоду.
Набір характеристик холодильників
Різновид | Однокамерний |
Призначення | Побутовий холодильни |
Об’єм (л) | До 100 |
Скільки вміщує морозилка (л) | До 60 |
Місткість холодильної зони (л) | До 130 |
Наявність морозилки | Так |
Тип розморожування | Крапельний |
Генератор льоду | Так |
Шум (Дб) | Менш як 40 |
Захист | Від перенапруги |
Додаткові фішки й оснащеність холодильників
Одна з найцінніших додаткових можливостей — перенавішування дверцят. Ця опція дозволяє змінювати розташування холодильника без жодних труднощів. Перевісити дверцята можна без сторонньої допомоги: в інструкції детально описано, як це зробити.
Для користувачів, які дотримуються питного режиму, корисна функція подачі охолодженої води. А у прихильників здорового харчування обов’язкова вимога до холодильника — наявність нульової зони та підтримка режиму суперохолодження за допомогою вентилятора.
Антибактеріальне покриття — хоч і не обов’язкова, але корисна фішка. Вона потрібна, якщо в холодильнику зберігається багато ароматних і швидкопсувних продуктів.
Дистанційне Смарткерування — приємний бонус. Воно дозволяє зробити девайс компонентом системи «розумний будинок».
Переваги купівлі у MOYO
Інтернет-магазин Moyo.ua дає можливість купити холодильник в Києві чи іншому місті, не виходячи з дому. В онлайн-каталозі представлений величезний та різношерстий асортимент агрегатів на всі випадки життя. Можна знайти модель для домашнього мінікінозалу, кухні будь-якої площі, офісу, кімнати в гуртожитку, магазину або кав’ярні. Всі холодильники у продажу — оригінальні, від перевірених брендів. На них розповсюджується офіційна гарантія, за якою виробник може забезпечити безплатне ТО чи ремонт.